خانه / سال 91

سال 91

 

همایش استاد عشق 7 برگزار شد
به گزارش خبرگزاری فارس از سرخه، مراسم اختتامیه و همایش پایانی هفتمین دوره مسابقه کتاب‏خوانی «استاد عشق» با حضور مسئولان استان و شهرستان سرخه، شرکت‏کنندگان در این مسابقه، اعضای انجمن رسالت قلم و سایر علاقه‏مندان برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم از 44 نفر از برگزیدگان این دوره از مسابقات کتاب‏خوانی با موضوع «زندگی‏نامه خلبان شهید عباس بابایی» از شهرستان‏های سمنان، شاهرود و سرخه تقدیر و تجلیل شد.

طرح کتاب‏خوانی «استاد عشق» با هدف گسترش فرهنگ کتاب‏خوانی و معرفی مفاخر برجسته مذهبی، علمی و انقلابی طراحی شده و انجمن رسالت قلم سرخه با همکاری 10 نهاد فرهنگی دیگر در طول سال‏های اخیر، هفت اثر ارزشمند با موضوع شخصیت‏شناسی به مخاطبان معرفی کرده است.

سخنرانی داوود فیض رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان، اجرای سرود، پخش کلیپ مصاحبه با همسر خلبان شهید عباس بابایی و تقدیر از برگزیدگان از بخش‏های این همایش بود.

تا کنون هفت دوره مسابقه کتاب‏خوانی استاد عشق با موضوع زندگی‏نامه پروفسور حسابی، شهید برونسی، حاج عبدالله والی، شهید دکتر چمران، علامه طباطبایی، عباس حسین‏مردی و خلبان شهید عباس بابایی از سوی انجمن رسالت قلم سرخه برگزار شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان، سرپرست فرمانداری شهرستان سرخه، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر سرخه از مسئولان حاضر در این همایش بودند.

انجمن رسالت قلم سرخه از انجمن‏های فرهنگی و ادبی فعال در استان سمنان با هدف جمع‏آوری زندگی‏نامه و آثار مشاهیر علمی، مذهبی، سیاسی، فرهنگی و هنری، تلاش در جهت شناسایی و ارائه توانمندی‏های ناشناخته بومی، لهجه‏ها و فرهنگ عامیانه، تحقیق در مورد تاریخ و پیشینه تاریخی مناطق کشور، گردآوری تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با توجه به جلوه‏های بومی، تلاش برای جذب جوانان و مسئولیت دادن به جوانان مستعد در راستای اهداف، برنامه‏ریزی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و تلاش در جهت بالا بردن روحیه تحقیق و مطالعه در جوانان و نوجوانان در حال فعالیت است.

در صورت تامین اعتبار پروژه‌های مهر ماندگار استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت: پروژه‌های مهر ماندگار استان سمنان در صورت تامین اعتبار هرچه سریعتر به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، منوچهر رحمانی افزود: از 33 طرح مصوب در استان به عنوان طرح مهرماندگار‌، سه پروژه احداث تقاطع‌های غیرهمسطح امیریه‌، سرخه و درجزین و همچنین احداث باند دوم محور عباس آباد- کاهک و احداث آزادراه حرم تا حرم در بخش راه و ترابری تعریف شده و مطابق برنامه در حال اجرا‌ست و در صورت تأمین اعتبار به بهره برداری خواهند رسید.

وی با اشاره به سفر دستیار ویژه رئیس جمهوری به استان سمنان و بازدید از پروژه‌های مهر ماندگار استان، گفت: در این سفر که با هدف بررسی و بازدید از چگونگی پیشرفت پروژه‌های مصوب در طرح مهرماندگار انجام شده است‌، علاوه بر پروژه‌های مصوب در بخش راه و شهرسازی‌، از پروژه‌های بهداشت‌، درمان و ورزشگاه‌ها بازدید شد.

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان افزود‌: مهندس محرابیان از قطعه اول پروژه آزادراه حرم تا حرم بطول 150 کیلومتر که حدود 30 کیلومتر از آن در استان سمنان واقع شده است و احداث تقاطع غیرهمسطح امیریه دامغان بازدید کرد و خواستار تسریع در اجرای این عملیات شد.

رحمانی ادامه داد: در این بازدید موانع موجود در تسریع پیشرفت پروژه‌های احداث تقاطع‌های غیرهمسطح استان بررسی شد.

علم‏آموزی باید همراه با ایمان و تربیت اسلامی باشد
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‏الاسلام صادق بخشی در جمع معلمان و دانش‏آموزان دبستان شهید حسن حسنان سرخه افزود: تعلیم و آموزش زمانی می‏تواند در دانش‏آموزان موثر باشد که تعلیم علم همراه با تربیت اسلامی و انقلابی شود.

وی تصریح کرد: «تعلیم» و «تربیت» دو مفهوم کلیدی در حیات علمی و معنوی بشر است که پیوسته در کنار هم به کار رفته، و همراه هم هستند.

بخشی تعلیم و تربیت را نیاز ضروری بشر دانست به گونه‌ای که در طول حیات خود، پیوسته بدان نیازمند است.

مسئول فرهنگی و تبلیغی سرخه اظهار داشت: از این‌ رو، از دیرباز این امر مورد توجه مربیان بزرگ و مصلحان اجتماعی بوده است.

وی با استناد به سخنان امام راحل افزود: اسلام آن قدر به تهذیب فرزندان ما کوشش دارد که به هیچ چیز دیگر ندارد.

بخشی خطاب به معلمان و والدین دانش آموزان گفت: علم و تعلیمی ارزش دارد که همراه با ایمان و تربیت باشد زیرا اگر این دوبال در وجود بچه‌ها باشد هم خود و هم جامعه را در مسیر تعالی و پیشرفت هدایت خواهند کرد.

مسئول فرهنگی و تبلیغی سرخه خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که استکبار جهانی به دنبال تهی کردن نسل جدید از ارزش‏های اسلامی است و سعی در بی‏تفاوت نشان دادن نوجوان‏ها به فرهنگ اسلامی دارد، بر ماست که با احساس وظیفه و ادای تکلیف به تقویت این ارزش‏ها بپردازیم.

کسب حلال از قدیم الایام مد نظر بازاریان سرخه بوده است
خبرگزاری مهر: استاد حوزه علمیه باقر العلوم سرخه گفت: کسب حلال و روزی پاک از قدیم الایام مد نظر همه بازاریان بوده و هست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباسعلی پیوندی صبح سه شنبه در کارگاه آموزشی مکاسب ویژه بازاریان سرخه ضمن بیان اینکه کسب حلال از قدیم الایام مورد توجه بوده است افزود: در کنار تعهد اخلاقی، تعلیم احکام کسب نیز مورد نیاز بازاریان است.

وی تصریح کرد: آموزش احکام کسب و کار حلال به بازاریان باعث ایجاد آرامش و تعدیل قیمت های در این حوزه می شود.

پیوندی کسب روزي حلال را در قناعت و اخلاص دانست و اظهار داشت: روي آوردن به ارزشها در کسبه خروجي کارگاه های آموزشی بود است.

استاد حوزه علمیه باقر العلوم سرخه با بیان اینکه آموزش احکام اسلامی به بازاریان و کسبه از ضروریات جامعه امروز است افزود: همه باید در صدد اصلاح حرکت عمومي جامعه بوده و از ضد ارزشها نظير دروغ، تزوير، ربا وکم فروشي دور شويم.

مسئول کانون فرهنگی تبلیغی سرخه نیز در این جلسه ضمن تاکید بر اینکه اسلام دين کار و کوشش است گفت: رمز موفقيت انسان هم در امورات دنیوي منوط به اين دو عامل خواهد بود.

حجت الاسلام صادق بخشی افزود: آشنايي صنف کسبه به احکام کسب و کار و ارتقاء سطح معلومات اقتصادي و پياده سازي ارزشها و دوري از ضد ارزشها در نظام اقتصادي و محيط کار و تلاش از جمله اهدافي است که باعث مي شود انسان به واجبات در کسب روي آورده و از محرمات نظير کم فروشي، رباخواري، احتکار، دروغ و تقلب دوري کند.

اين کارگاه آموزشي با همکاري مجمع امام حسن (ع) سرخه و با حضور کسبه و بازاریان این شهر برگزار شد.

آمادگی ستاد اسكان آموزش و پرورش سرخه برای پذيرايی از مهمانان نوروزی
ابوالقاسم بختیاری مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه از آمادگی کامل ستاد اسكان آموزش وپرورش براي استقبال از زائران مسافرين نوروزي خبر داد .

به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش سرخه، با توجه به هماهنگي هاي به عمل آمده و با توجه به موقيعت جغرافيايي شهرستان و قرار گرفتن در مسیر عبور زائران امام رضا (ع) ستاد اسکان آموزش و پرورش سرخه طبق روال سنوات قبل امسال نیز آموزشگاه ها و كلاس های درس در شهرستان و بعضی روستا هاي همجوار را برای پذيرايی و اسکان مسافران و میهمانان فرهنگی آماده کرده است .

بختیاری گفت : امسال علاوه بر کلاسهای سطح شهر تعداد 6 کلاس درس در مجتمع آموزشی و پرورشی صالحین روستای لاسجرد نیز به مجموعه فضاهای ستاد اسکان اضافه شده است .

شایان ذکر است تعداد 41 کلاس درس در 6 واحد آموزشی برای پذیرایی و اسکان فرهنگیان و مسافران نوروزی در شهرستان سرخه آماده شده است . در سنوات گذشته نیز به جهت فضا و امکانات مناسب ستاد اسکان مسافرین نوروزی ، سرخه مورد استقبال زائرین امام رضا ( ع ) قرار گرفته است .

باشگاه تن آرا شاهرود در مسابقات چند جانبه پرورش اندام اول شد

باشگاه تن آرا شاهرود در مسابقات پرورش اندام چند جانبه که تحت عنوان جام باشگاه های پرورش اندام در محل سالن ورزشی ذوب آهن شاهرود برگزار شد، با کسب 140 امتیاز مقام اول را کسب کرد.

در این مسابقات باشگاه روئین تن شاهرود با کسب 99 امتیاز به مقام دوم و باشگاه جاوید از استان گلستان نیز با کسب 57 امتیاز به مقام سوم این دوره از مسابقات دست یافتند.

این مسابقات روز گذشته با حضور باشگاه های سرخه، گرمسار، دامغان، شاهرود و میامی از استان سمنان و باشگاه جاوید از استان گلستان برگزار شد.

این دوره از مسابقات که با حضور روسای هیئت ها، مدیران باشگاه ها و مسئولان ورزشی ادارات و جمعی از علاقمندان برگزار شد با استقبال نسبتا خوبی مواجه شد.

در این مسابقات که همه ساله حمیدرضا ملکی عضو کمیته فنی فدراسیون و رییس کمیته داوران استان تهران حضور دارد از داورانی که دفترچه داوری داشتند، به صورت آزمایشی امتحان داوری گرفته شد.

بازتاب شهرستان شدن سرخه در رسانه ها
جشن  ارتقای بخش سرخه به شهرستان در روزهای پنجشنبه و جمعه ( 3 و 4 اسفند 91) بازتاب متفاوتی در رسانه های اجتماعی استان و کشور داشت. برخی از رسانه ها سعی کردنند اشاره کوتاهی به این رویداد مهم بیاندازند و گروهی نیز به صورت ویژه به آن پرداختتند. به طور حتم می توانست در میان تمام این شبکه ها، نقش صدا و سیمای استان پررنگ تر جلوه کند که متاسفانه این گونه نشد و این شبکه خبری تنها به ارائه یک گزارش کوتاه حدود دو دقیقه ای بسنده کرد.

در ادامه به بررسی عملکرد چندی از این رسانه ها و عملکرد آنان در مواجه شدن با این موضوع خواهیم پرداخت:

 

خبرگزاری دانشجویان ایرنا-استان سمنان:

این تارنما از دریچه ی دوربین به این روخداد تاریخی نگاه کرده است و پوشش خبری خود را با چند نقل قول از معاون وزیر کشور و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه  می دهد.

نماينده مردم سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: يكي از شعارهاي دولت نهم و دهم، عدالت محوري است، نمونه بارز عدالت محوري در شهرستان سرخه نشان داده شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه سمنان، عليرضا خسروي در مراسم شهرستان شدن سرخه افزود: با افتتاح فرمانداري شهرستان سرخه فاصله پاسخگويي به مردم بايد كم شود و تمام اداراتي كه در اين شهرستان مستقر مي شوند بتوانند پاسخگوي مردم باشند.

وي اضافه كرد: اداراتي كه در شهرستان سرخه مستقر مي شوند بايد از اختيارات كامل برخوردار باشند و از تجربيات شهرستان هاي ديگر نيز استفاده كنند و فاصله زماني پاسخگويي به مردم كم شود.

نماينده مردم سمنان و مهديشهر ادامه داد: مردم شهرستان سرخه با تقديم ٢٠٠ شهيد، سهم بسيار زيادي در انقلاب اسلامي و دوران جنگ تحميلي داشتند، مردم سرخه به گردن اين انقلاب و نظام حق بزرگي دارند.

خسروي خاطر نشان كرد: دولت خدمتگزار، خدمت رساني به مردم و خوشحالي مردم را به هر كار ديگر ترجيح ميدهد.

این سایت خبری در پست دیگر خود خبر شهرستان شدن سرخه را اینگونه ارائه می دهد:

همزمان با افتتاح فرمانداری شهرستان سرخه،علی عاشوری به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان سرخه منصوب شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان،در این آیین كه با حضور مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور،استانداران سمنان و كرمان و جمعی از مسوولان اجرایی استان و شهرستان برگزار شد، علی عاشوری به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان سرخه منصوب شد.

شهرستان سرخه در 20 کیلومتری سمنان و در مسیر تهران-سمنان قرار دارد.

به گزارش ایسنا؛استان سمنان که از نظر تقسیمات کشوری تا سال 84  و در آغاز بکار دولت دکتر احمدی نژاد دارای چهار شهرستان بود هم اکنون با افتتاح فرمانداری سرخه،و ارتقا شهرستان های این استان به هشت شهرستان با رشد 100 درصدی در این بخش روبرو بوده است..

 همچنین تعداد شهرهای این استان از 15 شهر به 19 شهر و تعداد بخشها از 11 بخش به 15 بخش ارتقاء پیدا کرده است .

گفتنی است: شهرستان های مهدیشهر، میامی،آرادان و سرخه در دولت های نهم و دهم به شهرستان ارتقاء یافته اند.

و در نهایت این رویداد را به دریچه دوربین می کشد:

عرش نیوز:

سایت خبری تحلیلی عرش نیوز با سرخبر “انتظار مردم سورج پایان یافت” به استقبال این خبر می رود:

سرخه با 24 هزار نفر جمعیت شهرستان شد
انتظار مردم «سورج» پایان یافت و سرخه به شهرستان ارتقا پیدا کرد.

به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس از سمنان ، هیئت وزیران در آخرین تصمیم خود، با در نظر گرفتن شرایط منطقه‏ای و جمعیتی، بخش سرخه از توابع شهرستان سمنان را به شهرستان ارتقا داد.

هیئت دولت بر اساس بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، تصمیم گرفت تا شهرستان سرخه در استان سمنان ایجاد و با استقرار فرمانداری مستقل در این شهرستان، روند خدمات‏رسانی به مردم تسهیل شود.

سرخه که هشتمین شهرستان استان سمنان خواهد بود، بر اساس آمارهای موجود در مرکز آمار ایران، دارای جمعیتی بالغ بر 24 هزار و 249 نفر است.

هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد به ماده (13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب سال 1362 تصویب کرد تا شهرستان سرخه به مرکزیت شهر سرخه مشتمل بر بخش سرخه در استان سمنان ایجاد شود.

پایگاه اطلاع‏رسانی دولت نیز ضمن تایید این خبر آورده است: این مصوبه را محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا به دستگاه‏های اجرایی استان سمنان ابلاغ کرده است.

سرخه از شهرستان‏های جدید استان سمنان و در در 20 کیلومتری غرب مرکز استان سمنان و در 180 کیلومتری شرق تهران قرار دارد.

مرکز شهرستان سرخه، شهر سرخه اعلام شده که بر اساس نتایج سرشماری، جمعیت آن بالغ بر 17 هزار و 563 نفر ‌است.

در دولت محمود احمدی‏نژاد که خود زاده آرادان از توابع استان سمنان است، شهرستان‏های مهدیشهر، میامی، آرادان و سرخه در این استان ایجاد شد؛ گرچه شماری از این شهرستان‏ها را فاقد شرایط لازم برای جدایی از شهرستان‏های قبلی‏شان می‏دانند.

همچنین بحث ایجاد شهرستان بسطام که هم‏اکنون از توابع شهرستان شاهرود است، هم‏اکنون در استان سمنان وجود دارد.

 

باشگاه خبرنگاران سمنان:

این باشگاه نیز در گزارش متنی خود خبر این رویداد را به این گونه اطلاع رسانی می کند:

‘به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران سمنان”، سرخه در 20 كیلومتری غرب سمنان و در حاشیه محور تهران – مشهد واقع شده و دارای دو دهستان و 14 روستا است .

معاون سیاسی وزارت كشور در حاشیه این آیین به خبرنگاران گفت: سرخه مركز تربیت شهیدان والامقامی است در بی نشانی نام و نشان داشتند.

‘سیدصولت مرتضوی’ گفت: از نظر جغرافیای طبیعی و نیز سایر شاخص ها و نیز توسعه خدمات رسانی و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت نیاز به ارتقای سطح سیاسی داشت.

وی گفت: بر اساس درخواست مردم و پیگیریهای استاندار سمنان و تطبیق امور با شاخص ها ریاست جمهوری با عنایت ویژه به این خطه با تصویت دولت كریمه این بخش به شهرستان ارتقاء یافت.

در این آیین كه استانداران سمنان و كرمان، مسوولان استان سمنان و شهرستان سرخه و مردم شهید پرور سرخه حضور داشتند ‘علی عاشوری’ به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان سرخه منصوب و معرفی شد.

شهرستان سرخه با تقدیم 200 شهید و یك هزار و 500 جانباز و ایثارگر كارنامه درخشانی در پیشتازی ایثار و شهادت به خود اختصاص دادند.

ارتقاء و جایگاه شهری و شهرستانی مناطق مختلف از خدمات دولت خدمتگزار است كه در تقسیمات كشوری تا سال 84 استان سمنان دارای چهار شهرستان بود و هم اكنون به هشت شهرستان با رشد 100 درصد افزایش یافته است.

تعداد شهرها در استان سمنان نیز از 15 شهر به 19 شهر، بخش ها از 11 بخش به 15 بخش افزایش یافته است و هم اكنون 31 دهستان در استان سمنان فعال است.

تعداد دهیاریهای این استان نیز در دولت های نهم و دهم از 65 دهیاری تا سال 84 هم اكنون به 109 دهیاری رسیده است.

وبلاگ جامع سمنان:

شاید بتوان در بین رسانه های استانی ( و به غیر از سایت های سرخه ای) نقش “وبلاگ جامع سمنان” را پر رنگ تر از سایرین دید. این پرتال خبری همواره سعی در پخش این رویداد کرده و مطالب منتشرشده در سایت های” sorkheh.net ” و “سرخه نیوز” را بازرسانی کرده است. در گزارش پایانی این وبلاگ می خوانیم:

برگزاری جشن شکرانه شهرستان سرخه

جشن بزرگ شکرانه شهرستان سرخه با حضور مقامات کشوری و استانی و مردم در مصلی نماز جمعه سرخه برگزار شد.

مراسم در ساعت نه و سی دقیقه با حضور مجری (محمدعلی قیومی) در پشت تریبون بطور رسمی آغاز شد. در این مراسم با شکوه که در آن مهندس اسماعیل نجار (استاندار کرمان) ، دکتر حسن روحانی (عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام) ، حجت الاسلام مهدوی نژاد (امام جمعه سابق سرخه) ، حجت الاسلام حسینعلی عربی (امام جمعه سرخه) و همچنین امام جمعه کرمان نیز حضور داشتند , گروه سرود به اجرای برنامه پرداخت که با استقبال گرم و تشویق های مکرر مردم روبه رو گشت.

در این مراسم که با نظم و تشریفات خوبی برگزار شد مسئولین برای مردم سخنرانی کردند و در پایان ، نماز جمعه اقامه گردید . ۴/۱۲/۹۱

سایت وزارت کشور:
این سایت نیز در ابتدا با ارائه گزارشی از سخنرانی جناب دکتر رهی، استاندار محترم استان سمنان در این مراسم به استقبال این رویداد رفته است و در ادامه به گزارش ضمنی این آن پرداخته است:

 استاندار سمنان در مراسم ارتقاء بخش سرخه به شهرستان:

اين دولت دولت كار و تلاش و عدالت استاستاندار سمنان گفت : اين دولت، دولت كار و تلاش و عدالت است و ديپلماسي خارجي اين دولت، خاص و زبانزد است .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور ؛  مراسم ارتقاء بخش سرخه به شهرستان توسط رهي استاندار سمنان و مرتضوي معاون وزير كشور و با حضور اسماعيل نجار استاندار كرمان، خسروي نماينده شهرستانهاي سمنان مهديشهر و سرخه، معاونين استاندار، فرماندار سمنان و جمعي از مديران دستگاه هاي اجرايي و استانداري برگزار گرديد.
استاندار سمنان، با يادآوري اينكه 222 ميليارد تومان در سفر رهبري و 10000 ميليارد تومان اعتبار در سه سفر رياست جمهوري به استان سمنان اختصاص داده شد و مصوبات سفرها به ترتيب 100%، 98% ، 78% و 50% پيشرفت داشته است، افزود: تا قبل از آغاز دولت نهم تعداد98000 واحد مسكن در استان سمنان داشتيم , اما در اين دوره 65000 مسكن يارانه دار اضافه شده و با احتساب مسكن هاي ساخته شده توسط خود مردم حدود 000/100 مسكن ساخته شده كه از اين لحاظ حجم فعاليت و خدمت دولت نهم و دهم برابري مي كند با كل خدمت دوران انقلاب.
دكتر رهي استاندار سمنان همچنين به خدمات بسيار ارزشمندي دولت در عرصه توسعه علوم و فناوري و توسعه دانشگاهها و توسعه صنعت و كشاورزي و خدمات بخش اشتغال و … در دوران دولت نهم و دهم اشاره كرد و ضمن تبريك شهرستان شدن سرخه به مردم اين شهرستان، گفت: دولت دكتر محمود احمدي نژاد، دولت حماسه اي است، هم دولت معنوي و هم مادي است، اين دولت، دولت كار و تلاش و عدالت است و ديپلماسي خارجي اين دولت، خاص و زبانزد است وي افزود: تذكرات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به اين دولت نيز نعمت و ارزشمند است.
دكتر رهي با اشاره به اينكه تعداد شهرستان ها اين استان در زمان دولت دكتر محمود احمدي نژاد دو برابر شده است، از دكتر محمود احمدي نژاد رئيس جمهور عدالت محور، مهندس نجار وزير كشور، مرتضوي معاون وزير كشور، اسماعيل نجار استاندار كرمان، خسروي نماينده شهرستانهاي سمنان، مهديشهر وسرخه و حجت الاسلام عربي امام جمعه سرخه براي پيگيري ارتقاء بخش سرخه تقدير و تشكر كرد.
دكتر رهي استاندار سمنان در ادامه طي حكمي، علي عاشوري بخشدار سرخه را بعنوان سرپرست فرمانداري سرخه منصوب و معرفي كرد. و اعلام نمود با توجه به نظر مثبت وزارت كشور و در پيش رو بودن انتخابات، بزودي علي عاشوري بعنوان فرماندار شهرستان سرخه پيشنهاد و منصوب مي گردد.
استاندار سمنان در ادامه به در پيش رو بودن انتخابات رياست جمهوري و انتخابات شوراها اشاره كرد و ابراز اميدوار كرد كه مردم با بصيرت ايران پرشورتر از گذشته در انتخابات شركت نمايند.
همچنين در اين مراسم مرتضوي معاون سياسي وزير كشور ضمن ابلاغ سلام دكتر محمود احمدي نژاد رياست جمهوري و مهندس نجار وزير كشور, ارتقاء شهرستان را تبريك گفت و از اولين فرماندار سرخه خواست، زمينه توسعه را فراهم كند . مرتضوي گفت: سرخه، شهر علم و ادب و خطه دلاور پرور و تقديم كننده شهداي گرانقدر است و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت نياز به ارتقاء سرخه به شهرستان دارد.
وي در خصوص گسترش عدالت و توزيع ثروت و منابع بين مردم بصورت عادلانه توسط دولت خدمتگزار مطالبي بيان كرد و با اشاره به شعار سال ( توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني) گفت: آنچه باعث توسعه كشور مي شود، توليد است و بايد فرهنگ استفاده از توليد ملي را ترويج كنيم و به مصرف داخلي توجه نماييم . وي افزود اقتصاد مقاومتي يعني اقتصاد توام با بصيرت، بصيرت در توليد، در هزينه و در مصرف و اشاعه فرهنگ قناعت.
همچنين در اين مراسم مهندس خسروي نماينده مردم شهرستانهاي سمنان، مهديشهر و سرخه ضمن تبريك شهرستان شدن سرخه به همه مردم استان گفت: مردم استان از شهرستان شدن سرخه خوشحالند و خواستار ارتقاء ادارات شهرستان سرخه با اختيارات كامل شد , وي با اشاره به اينكه شهرستان شدن باعث افزايش هزينه نيز مي شود، ابراز اميدواري كرد مردم شهرستان سرخه، قدر اين هزينه ها و اين اقدام دولت در خدمتگزاري و ارتقاء شهرستان سرخه را بدانند و از اين نعمت براي توسعه شهرستان سرخه بهره ببرند.
همچنين در اين مراسم، سعدالدين فرماندار سمنان ضمن اشاره به شاخص هاي شهرستان سرخه بعنوان پيشتاز در انقلاب، پيشتاز در ايثار و جهاد و پاسداري انقلاب، ارتقاء بخش سرخه به شهرستان را تبريك گفت.
سعدالدين همچنين گزارشي از تخصيص اعتبارات، اقدامات و فعاليت هاي دولت خدمتگزار در سرخه ارائه كرد.
همچنين در اين مراسم اسماعيل نجار استاندار كرمان بعنوان شهروند شهرستان سرخه در مراسم حاضر شد و ارتقاء بخش سرخه به شهرستان را به مردم اين شهر و مردم استان تبريك گفت و از رياست محترم جمهوري, وزير كشور و دكتر رهي استاندار سمنان و نماينده مردم شهرستانهاي سمنان، مهديشهر و سرخه تقدير و تشكر كرد.
علي عاشوري سرپرست فرمانداري سرخه نيز گزارشي از اقدامات و فعاليتهاي دولت عدالت محور و خدمتگزار در شهرستان سرخه را ارائه كرد و ضمن تبريك ارتقاء سرخه به شهرستان به همه مردم، ابراز اميدواري كرد اين امر مبارك زمينه توسعه و پيشرفت سرخه را فراهم كند.
در پايان حكم انتصاب علي عاشوري بعنوان سرپرست فرمانداري شهرستان سرخه كه به امضاي دكتر رهي استاندار سمنان رسيده بود، قرائت شد.
****
در این گزارش سعی sorkheh.net بر این بود تا به صورت مختصر به بازتاب این رویداد مهم در سایت های خبری استان و کشور بپردازد.امید که مورد رضایت واقع شده باشد.در انتها انجمن رسالت قلم سرخه بر خود لازم می داند از فعالیت خبری “سرخه نیوز”  تقدیر و تشکر کند و برای مدیریت محترم آن پرتال خبر آرزوی بهروزی و سلامتی دارد.

 

فرماندار سمنان ارتقای بخش سرخه به شهرستان را تبریک گفت
ˈحسن سعدالدینˈ روز شنبه در اطلاعیه ای این ارتقا را ناشی از توجه مسوولان دولت خدمتگزار دهم دانست و گفت: منطقه سرخه دارای ظرفیت های بالقوه ای است که با ارتقاء به شهرستان این توانمندی ها از قوه به فعل تبدیل و روح امیدواری در مردم متدین و ولایتمدار آن منطقه تقویت می شود.

فرماندار سمنان ابراز اطمینان کرد: شهرستان سرخه در کنار شهرستان سمنان با وحدت و همدلی می توانند حرکت رو به توسعه منطقه را سرعت بخشند.

منبع: news724.ir

گزارش تصویری از جشن شهرستان شدن سرخه

به گزارش sorkheh.net پس از افتتاح رسمی فرمانداری سرخه و انتصاب علی عاشوری به عنوان اولین فرماندار شهرستان سرخه در روز پنج شنبه سوم اسفند ، جشن مردمی شکرانه شهرستان سرخه جمعه چهارم اسفند 91 با حضور اقشار مختلف مردم این شهرستان با شکوه هرچه تمام تر برگزار شد. در ادامه به گزارش مصور این رویداد تکرارناشدنی خواهیم پرداخت:
مردم در حال پیوستن به جمعیت استقبال کنندگان از مهمانان ویژه ی جشن در ابتدای خیابان آیت الله فیض سرخه ای
1
انتظار مردم و نزدیکی به ساعت 9:30 صبح
2

همراهی مهمانان از ابتدای خیابات آیت الله فیض تا حسینیه شهدا

3

4

شروع مراسم و جمعیت پر شور حاضران
6 1538
کیک بزرگ نقشه شهرستان سرخه که قرار است بعد از مراسم میل شود
1518
سخنران اول مراسم حضرت حجت الاسلام والمسلمین دانشی امام جمعه شهرستان بم
1516
سخنران دوم مراسم همشهری عزیز مهندس اسماعیل نجار استاندار کرمان

هدیه مهندس نجار به همشهریان خود
15371528
گروه سرود منتظران مهدی (عج) و اجرای هم خوانی سرخه ای و فارسی
1544
سخنزان بعدی جشن همشهری عزیز حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی (نماینده مجلس خبرگان رهبری،عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی)
1554
از سمت چپ : علی عاشوری(فرماندار سرخه)،حسن اسلامی راد(مدیر کل سیاسی و انتظامی استان سمنان)، آیت الله پیوندی(رئیس حوزه علمیه سرخه)
1521

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عربی (امام جمعه سرخه) و حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی
1525
بازدید از نمایشگاه جنبی صنایع دستی و سوغات سرخه
1503

اولین تصاویر ثبت شده از تابلوی فرمانداری شهرستان سرخه

فرمانداری شهرستان سرخه رسما افتتاح می شود:
مدیر کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری سمنان افزود :  در سفر یک روزه صولت مرتضوی معاون سیاسی وزارت کشور، فرمانداری شهرستان سرخه رسما” افتتاح میشود و در استان سمنان هشتمین شهرستان ایجاد می گردد .
ایرج کارخائی گفت : با تصویب و ابلاغ هیات دولت بخش سرخه به شهرستان تبدیل گردید و در این رابطه با حضور معاون وزیر کشور ، استاندار سمنان و جمعی از مدیران استان و شهرستان مراسم افتتاح فرمانداری شهرستان سرخه برگزار خواهد شد .
وی گفت : یک از دستاوردهای دولت خدمتگزار توجه به مطالبات و خواسته های مردم در زمینه ارتقاء و جایگاه شهری و شهرستانی بود که در زمینه تقسیمات کشور تا سال 84 چهار شهرستان در استان بود و هم اکنون به هشت شهرستان با رشد 100 درصد رسیده است.
همچنین تعداد شهرها از 15 شهر به 19 شهر و تعداد بخشها از 11 بخش به 15 بخش ارتقاء پیدا کرده است و هم اکنون 31 دهستان در استان ایجاد گردیده و از لحاظ تعداد دهیاریها 65 دهیاری تا سال 84 ایجاد گردیده بود که هم اکنون به 109 دهیاری در سطح استان رسیده است .
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان از دیگر برنامه های سفر یکروزه معاون وزیر کشور را حضور در جلسه شورای اداری استان و شرکت در مراسم هفتمین روز شهادت سردار شهید اسلام حسن شاطری در امامزاده یحیی سمنان عنوان کرد .

منبع: ostan-sm.ir

از سوي معاون سياسي وزير كشور ابلاغ شد: ايجاد شهرستان سرخه به مركزيت شهر سرخه در استان سمنان

سيد صولت مرتضوي طي ابلاغيه اي به استاندار سمنان ايجاد شهرستان سرخه به مركزيت شهر سرخه مشتمل بر بخش سرخه در استان سمنان را اعلام كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، سيد صولت مرتضوي معاون سياسي وزير كشور طي ابلاغيه اي به رهي استاندار سمنان ايجاد شهرستان سرخه به مركزيت شهر سرخه مشتمل بر بخش سرخه در استان سمنان را اعلام كرد.
معاون سياسي وزير كشور از استاندار سمنان خواسته است با توجه به قانون تعاريف و ضوابط تقسيمات كشوري و آيين نامه اجرايي آن اقدامات لازم در خصوص ايجاد اين شهرستان صورت پذيرد.

منبع: www.moi.ir

حال و هوای دیارِ سرفرازِ سرخه؛ دو روز مانده به برگزاری جشن شکرانه

به گزارش خبرنگار sorkheh.net از سطح شهرستان سرخه مردم این شهرستان، خود را برای یک رویداد شکوهمند در روز جمعه آماده می کنند. بار دیگر سرخه ای ها تاریخ ساز خواهند شد.برای اتفاقی که دیگر  در تاریخ تکرار نمی شود باید سنگ تمام گذاشت. شما برای این مراسم چه تدارکی دیده اید؟

تمام شهر از پلاکاردهای تبریک و تشکر رنگارنگ شده است. هر کس را می بینی وعده ی جمعه ساعت 9 صبح را می دهد. همه می آیند تا به شکرانه ی این اتفاق خجسته ضمن تشکر از مسئولین، تحقق آرزوی به حق خود را به جشن بنشینند. نکند جمعه بیاید و شما را در جمع این جمعیت شادمان نبینیم.

از روستاهای مومن آباد ، افتر، لاسجرد،اروانه ، بیابانک و همه ی روستاهای اطراف هم  خبر می رسد، اهالی عزیز و خونگرم جای جای این  شهرستان نیز قرار است در این مراسم خودی نشان دهند.

برنامه های جشن شکرانه شهرستان شدن در دو بخش برگزار می شود. بخش اول روز پنج شنبه با حضور معاون وزیر کشور و مسئولین استانی و بخش دوم روز جمعه با حضور استانداران محترم سمنان و کرمان و نماینده مردم شهرستان های سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی  و دیگر مسئولین استانی و با شرکت همه ی مردم شهرستان سرخه . مراسم روز جمعه در ساعت 9 با استقبال مردمی از مسئولین عزیز  از ابتدای خیابان آیت الله فیض (ره)شروع شده و تا اقامه نماز جمعه و صرف نهار ادامه دارد.

تصاویر زیر در غروب روز سه شنبه یکم اسفندماه 91 در دوربین انجمن رسالت قلم شهرستان سرخه ثبت شده است.

همچنین قرار است روز پنج شنبه فرمانداری سرخه به دست معاون وزیر کشور افتتاح شود.بر طبق شنیده ها علی عاشوری به سمت سرپرست فرمانداری سرخه منصوب شده است.  تصویر زیر شاید آخرین تصویر ثبت شده از تابلوی بخشداری سرخه( ساعاتی قبل از تعویض ) باشد . صبح چهارشنبه تابلوی فرمانداری سرخه به جای این تابلو به مردم سلام خواهد کرد.

جشن شکرانه شهرستان شدن سرخه

شعار ستاد مردمی جشن شکرانه شهرستان شدن سرخه:
«هر خانواده ی سرخه 10 هزار تومان برای برگزاری این جشن می پردازد.»
در اطلاعیه ی این ستاد اعلام شذه است جهت برگزاری هرچه با شکوه تر این جشن مردمی از هر خانواده ی شهرستان سرخه و عموم هم شهریان عزیز در هرکجای میهن عزیزمان خواهشمندیم مبلغ حداقل 10 هزار تومان برای برپایی این جشن به حساب شماره 1461 صندوق وحدت سرخه واریز نمایند.

همایش پایانی استاد عشق 7

همایش استاد عشق 7، هفتم اسفند ماه در تالار فرهنگسرای باران سرخه برگزار می شود.در این مراسم برگزیدگان مسابقه ی استاد عشق 7 جوایز خود را دریافت می کنند. در ضمن با وجود اعلام جوایز برای 38 نفر در تبلیغات پیش از آزمون نظر به نزدیکی نمرات کسب شده انجمن رسالت قلم به 44 نفر اول این طرح هدایایی به رسم یادبود تقدیم خواهد کرد.ostad eshgh7

شهادت سردار شاطری

انجمن رسالت قلم سرخه شهادت سردار مهندس حاج حسن شاطری را به تمام مردم سمنان به خصوص به اهالی روستای صوفی آباد سرخه تبریک و  تسلیت می گوییم.

فرهنگسرای باران سرخه

فیض:یکصد نفر در کلاسهای هنری فرهنگسرای باران سرخه مشغول فعالیت هستند.
علی فیض مسئول مجتمع فرهنگی باران سرخه در گفتگو با خبرنگار انجمن رسالت قلم ، به تشریح عملکرد یک ساله ی خود در این مجتمع پرداخت. فیض با بیان اینکه تا کنون 13 کلاس فرهنگی وهنری در این مجموعه برگزار شده است افزود:« البته در حال حاضر تنها 11 کلاس هنری همچنان به صورت مستمر و هفتگی پیگیری می شوند. کلاسهای فعال فعلی این مجتمع عبارتند از:
1- کلاس گیتار – با شرکت 8 هنرآموز (استاد خانم عندلیب)
2- کلاس تار و سه تار – با شرکت 12 هنرآموز (استاد آقای حمزه )
3- کلاس خوشنویسی- با شرکت 8 هنرآموز (استاد آقای سیادت)
4- کلاس دف – با شرکت 10 هنرآموز (استاد آقای قرائیان)
5- کلاس تنبک – با شرکت 10 هنرآموز (استاد آقای قرائیان)
6- کلاس آواز – با شرکت 10 هنرآموز (استاد آقای ملک)
7- کلاس نی و سازهای بادی – با شرکت 10 هنرآموز (استاد آقای کلامی)
8- کلاس طراحی و نقاشی – با شرکت 6 هنرآموز (استاد آقای اسیری)
9- کلاس سنتور – در شرف آغاز
10- گروه نمایش- با شرکت 10 نفر (استاد آقای صفا)
11- گروه شعر و ادب- با شرکت 6 نفر(استاد آقای اسلامی)
همچنین در تالار آمفی تئاتر این مجموعه نیز ماهانه حداقل یک برنامه از سوی نهادهای مختلف برگزار شده است.»فیض با دعوت از همه ی علاقمندان به فرهنگ و هنر اذعان کرد:« منتظر حضور همه ی همشهریان هنر دوست در برنامه های این فرهنگسرا هستیم و دست یاری به سوی آنها دراز می کنیم»
شایان ذکر است یک سال از آغاز به کار مجتمع فرهنگی باران سرخه می گذرد و تمامی فعالیت های این مجموعه تنها با مسئولیت یک نفر و بدون هیچگونه کادر اداری،خدماتی و ستادی صورت می گیرد که جا دارد متولیان امر به حل این مسئله توجه ویزه ای داشته باشند.

جمعه آینده؛جشن شکرانه شهرستان شدن سرخه

به گزارش sorkheh.net به نقل از خبرنگار سرخه نیوز، دقایقی پیش، ستاد مردمی شهرستان سرخه با اعلام این خبر ، این مراسم باشکوه جمعه آینده چهارم اسفند، ساعت 10، در مصلای نماز جمعه شهر سرخه برگزار می شود. این ستاد همه سرخه ای ها را به همراه خانواده برای حضور در این آیین ماندگار دعوت کرده است.

sorkheh.net هم از همه خوانندگان این خبر درخواست می کند برای حضور پرشور در این مراسم ارزنده به همشهریان سربلند سرخه ای اطلاع رسانی کنند.

ایجاد سه دهیاری جدید در حوزه شهرستان سرخه

فرماندار سمنان از ایجاد سه دهیاری جدید در حوزه شهرستان سرخه خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر در سمنان، روستاهای اروانه و ایج و امامزاده عبدالله به زودی صاحب دهیاری می شوند.

لوله های گاز به روستای اروانه رسید

لوله های گاز به روستای اروانه رسیدند. مراسم افتتاح نمادین 172 طرح روستایی و گازرسانی روستای اروانه ی سرخه دیروز 25 بهمن با حضور استاندار محترم و دیگر مسئولین استانی و به دستان جانباز 8 سال دفاع مقدس و همشهری خوبمان جناب حاج آقا اسلامی راد برگزار شد.

عملكرد ٦ ماهه مهندس خسروی در حوزه شهرستان سرخه

مهندس خسروی در طي ٦ ماهه گذشته، پيگيری های وسيعي را در حوزه مسائل و مشكلات شهرستان سرخه داشته اند كه به شرح زير می باشد:

 • ملاقات عمومی با مردم سرخه و سخنرانی بين نماز ظهر وعصر
 • شركت در راهپيمايی هتك حرمت پيامبر
 • شركت در جلسه شورای اداری سرخه
 • بازديد از پروژه های شهر سرخه
 • بازديد از روستاهای اطراف سرخه (ايج، امامزاده عبدا…، بيابانك ، لاسجرد) به همراه جمعی از مسئولين استانی و شهرستانی
 • بازديد از شركت كربنات سديم و پيگيری مشكلات محيط زيستی اين كارخانه
 • بازديد از روستاهای آبخوری،جام و دوزهير و بررسي مشكلات اين روستاها با حضور برخی مسئولين شهرستان

اختصاص 172 میلیارد تومان به کشاورزی سمنان و سرخه

علیرضا خسروی در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار داشت: با همت دولت و تلاش مسئولان استان سمنان، 172 میلیارد تومان اعتبار در بخش کشاورزی جذب شد.

وی ادامه داد: این میزان اعتبار می‏تواند طرح‏های بسیاری را به مرحله اجرا برساند و برای اجرای پروژه‏های کشاورزی و منابع طبیعی در شهرستان‏های سمنان و سرخه پیش‎‏بینی شده است.

نماینده مردم شهرستان‏های سمنان و مهدیشهر در مجلس خاطرنشان کرد: دولت در راستای اجرای طرح توسعه کشاورزی، منابع خوبی را برای بهره‏برداران و متقاضیان فعالیت در بخش کشاورزی و منابع طبیعی در نظر گرفته است.

خسروی تصریح کرد: جذب این میزان اعتبار در سمنان و سرخه و اجرای طرح‏های کشاورزی در این شهرستان‏ها، می‏تواند حدود 900 شغل را در جامعه برای جوانان ایجاد کند.

شهرداری سرخه سوم شد

رقابت های فوتبال دسته یک شهرستان سمنان، پایان یافت .
این رقابت ها با حضور 10 تیم به صورت دوره ای در ورزشگاه تختی سمنان برگزار شد .
در پایان دیدارها، تیم صنایع دستی اول شد و تیم های شاهین و شهرداری سرخه دوم و سوم شدند.

گلباران مزار شهدای سرخه

گلباران مزار شهدا سرخه به مناسبت دهه فجر
به مناسبت دهه مبارک فجر وهمزمان با سراسر کشور گلزار شهدای سرخه ،مزار مادران شهید فرهاد صفا و حسن حسنان از شهدای انقلاب اسلامی و همچنین مزار مرحوم شیخ زین العابدین نطنزی پیر و مراد شهدای سرخه توسط بسیجیان،اقشار مختلف مردم و مسئولین شهرستانی گلباران شد.
با تشکر از پایگاه خبری قومس

بهره برداری از 35 طرح در سرخه

با حضور استاندار، 35 طرح عمرانی در سرخه ، به بهره برداری رسید.
بهسازی محور سرخه به آردان با اعتبار14 میلیارد تومان، مرمت بناهای تاریخی با 300 میلیون تومان اعتبار و8 طرح بهسازی معابر روستایی با هزینه 900 میلیون تومان، مهمترین طرح هایی بود که همزمان با دهه فجر افتتاح شد .
رهی ، استاندار در مراسم افتتاح طرح های سرخه، با اشاره به رشادت های مردم این شهر، در 8 سال دفاع مقدس گفت: مردم ایران، با پیروی از فرامین رهبری، نقشه های دشمنان را ویران کردند.

افتتاح ایستگاه اقلیم شناسی سرخه

خبرگزاری مهر: همزمان با ایام الله دهه فجر بهره برداری از ایستگاه اقلیم شناسی سرخه در مراسمی آغاز شد.
به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل هواشناسی استان سمنان صبح چهارشنبه در حاشیه افتتاح ایستگاه اقلیم شناسی سرخه به خبرنگاران گفت: این ایستگاه در زمینی به مساحت 10 هزار مترمربع و با هزینه ای بالغ بر 70 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی احداث شده است.
سید مهرداد حسینی افزود: ایستگاه اقلیم شناسی سرخه در ارتفاع یک هزار و 170 متری از سطح دریا احداث شده است و در صورت تامین اعتبار به ایستگاه خودکار هواشناسی ارتقا می یابد.
وی تصریح کرد: ایستگاه های اقلیم شناسی روزانه در سه نوبت و ساعت های 6.30 صبح، 12.30 ظهر و 18.30 عصر به وقت محلی گزارشات خود را ثبت می کند.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان از فعال بودن ۱۰ ایستگاه سینوپیتیک هواشناسی در سطح این استان خبر داد و گفت: از این تعداد، پنج ایستگاه طی سه سال اخیر راه اندازی شده است.
حسینی به فعالیت پنج ایستگاه سینوپیتیک هواشناسی در این استان اظهار داشت: طی سه سال اخیر تعداد ایستگاه های سینوپیتیک هواشناسی در استان سمنان از پنج ایستگاه به ۱۰ ایستگاه افزایش پیدا کرد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۱۶۰ ایستگاه اقلیم شناسی و ۶۰ ایستگاه باران سنجی در سطح استان سمنان مشغول به جمع آوری اطلاعات هواشناسی هستند.
مدیر کل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: این اداره کل در حال حاضر قادر است در پیش بینی یک روزه هوا صد در صد و پیش بینی سه روزه هوا ۹۷ درصد پیش بینی واقعی ارائه کند.
حسینی در خاتمه با بیان اینکه پیش بینی های جوی باعث پیشگیری از وقوع خسارات به کشاورزان خواهد بود، اضافه کرد: میانگین بارش باران در جهان ۷۵۰ میلی متر، در کشور ۲۵۰ میلی متر و در استان سمنان ۱۴۰ میلی متر است.
sorkheh.net : در دهه ی فجر امسال 36 طرح عمرانی در شهرستان سرخه توسط استاندار سمنان افتتاح شد.

 12 کلاس درس منطقه سرخه به رایانه مجهز شد

ابوالقاسم بختیاری روز دوشنبه تصریح کرد: در حال حاضر یک کلاس درس به صورت کامل هوشمند، نه کلاس نیمه هوشمند و دو کلاس الکنرونیک در منطقه فعال است. وی گفت: روند هوشمندسازی مدارس و کلاس های درس به وبژه برای پایه ششم ابتدایی با مشارکت های مردمی و سایر منابع اعتباری در حال انجام است.

 

روستائیان اروانه و مومن آباد خواهان الحاق به بخش مرکزی سمنان شدند

اعضای شوراهای اسلامی روستای اروانه و مومن آباد سمنان در نامه ای به وزیر کشور خواستار الحاق به بخش مرکزی سمنان شدند

در نامه این شوراها به ˈمصطفی محمدنجارˈ با اشاره به درخواست این روستاها از رییس جمهوری در خصوص انتزاع روستاهای اراوانه، افتر و مومن آباد از بخش سرخه به بخش مرکزی سمنان آمده است: این نامه در سفر اخیر ریاست جمهوری به سمنان ارائه و منجر به ارجاع این درخواست از سوی رییس جمهوری به وزیر کشور شد.

در این نامه درخواست اصلی و قدیمی این روستاها در سفرهای متعدد مسوولان کشوری به سمنان اشاره دارد و می افزاید: سوابق این درخواست به حق اهالی در استانداری سمنان و مراجع ذیصلاح موجود است و به رغم صعه صدر روستاییان این امر حیاتی به هر دلیل تاکنون مورد توجه مسوولان قرار نگرفته است.

در این نامه تاکید شده است: شورای اسلامی روستاهای مذکور به نمایندگی از اهالی ولایت مدار منتظر مساعدت وزیر کشور و مسوولان این وزارت خانه هستند و در انتظار دریافت خبرهای خوش هستند.

منبع: ایرنا

شهرستان سرخه به نقشه تقسیمات کشوری اضافه شد

زارش عرش نیوز به نقل از فارس از سمنان ، هیئت وزیران در آخرین تصمیم خود، با در نظر گرفتن شرایط منطقه‏ای و جمعیتی، بخش سرخه از توابع شهرستان سمنان را به شهرستان ارتقا داد.
هیئت دولت بر اساس بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، تصمیم گرفت تا شهرستان سرخه در استان سمنان ایجاد و با استقرار فرمانداری مستقل در این شهرستان، روند خدمات‏رسانی به مردم تسهیل شود.
سرخه که هشتمین شهرستان استان سمنان خواهد بود، بر اساس آمارهای موجود در مرکز آمار ایران، دارای جمعیتی بالغ بر 24 هزار و 249 نفر است.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد به ماده (13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب سال 1362 تصویب کرد تا شهرستان سرخه به مرکزیت شهر سرخه مشتمل بر بخش سرخه در استان سمنان ایجاد شود.
پایگاه اطلاع‏رسانی دولت نیز ضمن تایید این خبر آورده است: این مصوبه را محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری برای اجرا به دستگاه‏های اجرایی استان سمنان ابلاغ کرده است.
سرخه از شهرستان‏های جدید استان سمنان و در در 20 کیلومتری غرب مرکز استان سمنان و در 180 کیلومتری شرق تهران قرار دارد.
مرکز شهرستان سرخه، شهر سرخه اعلام شده که بر اساس نتایج سرشماری، جمعیت آن بالغ بر 17 هزار و 563 نفر ‌است.
در دولت محمود احمدی‏نژاد که خود زاده آرادان از توابع استان سمنان است، شهرستان‏های مهدیشهر، میامی، آرادان و سرخه در این استان ایجاد شد؛ گرچه شماری از این شهرستان‏ها را فاقد شرایط لازم برای جدایی از شهرستان‏های قبلی‏شان می‏دانند.
همچنین بحث ایجاد شهرستان بسطام که هم‏اکنون از توابع شهرستان شاهرود است، هم‏اکنون در استان سمنان وجود دارد.

 اجلاس مدیران مهدیه های کشور در سرخه
30نفر از مدیران مهدیه های 5 استان کشور روز 23 آذرماه در مهدیه ی سرخه در مورد برنامه ها و آیین نامه های مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند.بازدید از مسجد چهلستون سرخه از دیگر برنامه های جنبی این اجلاس بود.

 آیین های عاشورایی سرخه تنها اثر معنوی استان که ثبت نهایی نشد.
محمد طاهریان – سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان – در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در ششمین همایش ثبت آثار معنوی که به آیین‌های عاشورایی اختصاص دارد، هشت پرونده معرفی کرده بودیم که هفت پرونده به‌طور قطعی در فهرست میراث ملی ثبت شدند و یک پرونده به‌طور مشروط ثبت شد.
او گفت: یکی از خاص‌ترین مراسمی که ثبت ملی شد آیین «شاطری» است. این مراسم در یکی از روستاهای دامغان بین دو هیأتی که از طایفه‌های قدیمی هستند برگزار می‌شود. به این ترتیب که افرادی به‌صورت نمادین و به شکل فرشته و با شال‌ها و چوبی در دست، راه را به سرعت برای دیگران، بویژه برای عزاداران و گروه تعزیه باز می‌کنند.
وی ادامه داد: آیین‌های دیگری که از استان سمنان معرفی شده بودند، مراسم روز یازدهم شهر دامغان، نخل‌گردانی در قسمت جهادیه شهر سمنان، مراسم نخل‌گردانی در مهدی‌شهر و مراسم زانوزنان بود.
طاهریان با اشاره به این‌که بسیاری از این مراسم سینه‌به‌سینه منتقل شده‌اند، گفت: نخلی که در مراسم نخل‌گردانی مهدی‌شهر استفاده می‌شود، به حدود قرن هشتم هجری قمری تعلق دارد و یکی از متفاوت‌ترین نخل‌گردانی‌های کشور است.
او همچنین درباره‌ی پرونده‌ای که به‌طور مشروط ثبت شد، گفت: آیین عاشورایی شهر سرخه برای ثبت ملی معرفی شده بود که قرار شد موارد مربوط به نخل‌گردانی و سنگ‌زنی آن به‌طور کامل‌تر در پرونده درج شوند تا مجموعه‌ی کاملی به‌عنوان آیین این شهر معرفی شود. این پرونده پس از تکمیل، در همایش بعدی که در شهر سمنان برگزار خواهد شد ارائه می‌شود.

sorkheh.net: البته از محتوای این پرونده وآیین های قیدشده در آن و مسئول تکمیل آن اطلاعی در دست نیست. از مسئولین امر خواهشمندیم در این زمینه پیگیری و اطلاع رسانی داشته باشند.

ثبت آیین سنتی خیمه سوزان شهر سرخه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از ثبت چند آیین معنوی محرم در استان سمنان خبر داد و گفت: آیین های سنتی خیمه سوزان شهر سرخه، نخل‌کشی شهرستان مهدیشهر و چلچلا مجن نیز در آذرماه جاری ثبت خواهند شد.
منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)

 اخلاق، بصیرت و اجتناب از تحریف ویژگی بارز مجالس امام حسین(ع) است
سمنان-خبرگزاری مهر: استاد حوزه علمیه باقر العلوم(ع) سرخه ضمن تاکید بر اینکه ویژگی بارز مجالس عزاداری امام حسین(ع) سه عنصر اخلاق، بصیرت و اجتناب از تحریف و خرافات است، تصریح کرد: وظیفه مبلغان و مداحان در تبیین این امر بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباس پیوندی ظهر سه شنبه در گردهمایی مبلغان، مداحان و مسئولان بخش سرخه که در مهدیه بزرگ این شهر برگزار شد ضمن اشاره به این که بصیرت، اخلاق و اجتناب از تحریف و خرافات سه مولفه مهم در مجالس عزای حسینی است، افزود: مداحان و روحانیون باید این سه مولفه را در مجالس خود مد نظر قرار داده و اجازه ندهند عده ای نا آگاه با استفاده از احساسات پاک و بی آلایش مردم عزادار، مراسم را دچار خرافات و انحراف نمایند.

وی با تاکید بر آیات و روایات در برپایی مجالس ذکر و اهل بیت(ع) خطاب به ذاکران اهل بیت و مبلغان، خاطرنشان کرد: سعی کنید تمام مطالبی که در سخنرانی ها بیان می شود با تکیه بر آیات و روایات و اسناد معتبر باشد و از بیان مطالبی که سند ضعیف یا غیر مستند و موثق دارند جدا خود داری نمایند و لازمه این کار مطالعه مفید روحانیان و مداحان است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(ص) استان سمنان نیز در این همایش با تبیین جایگاه عزاداری و تلاقی ایام محرم با هفته بسیج تصریح کرد: ماه محرم ماه بیداری امت های مسلمان در برابر ظالمین با پیروی از راه امام و شهدا است.

سردار علی استاد حسینی با اشاره به اهمیت تبیین جایگاه ولایت و نقش محوری آن در هدایت ملت ها به سوی آرمان های الهی و ارزشی عنوان کرد: باید همه عزاداران تمام تلاش خود را به کارگیرند تا به این اهداف جامعه عمل بپوشد.

وی با تاکید بر این که دشمنان نظام با طرح این شبهه که محرم ماه بیان نکات اخلاقی و مذهبی است نه مسائل سیاسی می خواهند عزاداری مردم را تحت تاثیر قرار دهند، ابراز داشت: هدف آنان مرعوب کردن افکار عمومی و ایجاد فاصله بین مردم و مسئولین و عدم بهره وری لازم از سیره امام در ایستادگی و مقاومت در برابر ظالم است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(ص) استان سمنان در خاتمه گفت: دشمن باید بداند همانطور که پیامبر(ص) در شعب ابی طالب و امام حسین(ع) در کربلا برای دین ایستادند و تسلیم نشدند ماهم با تاسی به ولی فقیه و شعار اقتصاد مقاومتی در برابر آنان ایستاده و سازش نمی پذیریم.

در پایان این جلسه از خانواده شهدای مداح شهیدان اشرف و ابراهیمی تجلیل به عمل آمد.

9 دی صاحب میدان شد

به منظور گرامیداشت واقعه ی 9 دی 1388، نام «9دی» برای میدان تازه تأسیس سرخه (ورودی مسکن مهر) تصویب شده است.

کودکان، سخنرانان غدیر

در مراسمی که هفته ی گذشته در فرهنگسرای باران و به همت جامعه القرآن سرخه برگزار شد، کودکان سرخه ای به وعظ و خطابه و سخنرانی در موضوع غدیر خم و قرآن کریم پرداختند.

بازدید از آثار تاریخی سرخه

گروهی از دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه سمنان از آثار تاریخی سرخه بازدید کردند. این بازدید علمی که دوشنبه 22 آبان ماه انجام شده از خانه تاریخی حشمت اللشکر آغاز و با دیدار تکیه کلان و مسجد امام هادی، آب انبار ، حمام بیرون دژ و مسجد جامع در مسجد چهلستون سرخه پایان یافت.

خادمان فرهنگ مکتوب

در همایش خادمان فرهنگ مکتوب استان سمنان که 25 آبان در سالن تئاتر شهر سمنان برگزار شد،انجمن رسالت قلم سرخه مورد تقدیر قرار گرفت.

مراسم ختم همسر مکرمه حضرت آیت الله حاج شیخ زین العابدین سرخه ای

حجت الاسلام و المسلمین عربی امام جمعه شهرستان سرخه در مراسم ختمی که به یاد همسر مکرمه حضرت آیت الله حاج شیخ زین العابدین سرخه ای که در تاریخ 7/8/1391 در محل مسجد دانشگاه امام صادق (ع) تهران تشکیل شده بود شرکت نمودند و ضمن ابراز همدردی با صاحبان عزا درگذشت همسر آیت الله شیخ زین العابدین سرخه ای را به محضر خانواده محترم ایشان و بویژه حضرت آیت الله مهدوی کنی رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری تسلیت گفتند.

کارخانه آجر سفال سرخه تعطیل شد

واحد تولیدکننده آجر سفال سرخه تعطیل شد و ۶۰ کارگر آن با سه ماه حقوق معوقه بیکار شدند. حبیب‌اله محقق، دبیر اجرایی خانه کارگر سمنان با اعلام این خبر، به ایلنا گفت: اغلب كارگران این واحد تولیدی بیش از ۷ سال سابقه كار دارند كه با دست دادن شغل، یافتن شغل جدید برای آنان بسیار مشكل است. این فعال كارگری در ادامه به دلایل تعطیلی كارخانه آجر سفال سرخه پرداخت و گفت: این کارخانه به سبب مشکلاتی نظیر كمبود نقدینگی و نداشتن بازار فروش دچار مشکل شده بود و اكنون به ناچار از ادامه تولید باز مانده است. او اضافه کرد: گفته می‌شود دلیل تعطیلی این واحد تولید کننده سفال میزان افزایش بدهی‌های آن به ادارات دارایی و تامین اجتماعی بوده است.

همایش نگاره های عشق

همایش «نگاره های عشق »به مناسبت هفته ازدواج و سالگرد ازدواج آسمانی امیرالمونین حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) با حضور زوج های جوان سرخه ای دوم آبان ماه در فرهنگسرای باران برگزار شد. سخنران این همایش دکتر محمدرضا کردی ، رئیس مرکز مطالعات خانواده ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بود. همچنین در حاشیه ی این برنامه دکتر کردی با بازدید از انجمن رسالت قلم سرخه، از نزدیک با فعالیت های این انجمن آشنا شد.

 

9 سالن مدیریت بحران استان سمنان روز یکشنبه 16 مهر بطور همزمان در سالن مدیریت بحران بخش سرخه  به بهره برداری رسید . مجموعه سالن و اتاق های ورزشی ، اتاق مدیریت آتش نشانی ، امداد و نجات ، اورژانس ، بخش آموزشی ، سالن اجتماعات ، انبارهای نگهداری تجهیزات ، محل استقرار چادرهای فرماندهی ، اسکان موقت و آنتن مرکزی در سالن های چند منظوره مدیریت بحران ایجاد شده است . معاون وزیر کشور و سرپرست سازمان مدیریت بحران در این مراسم اظهار امیدواری کرد با همکاری مسئولان استان ساخت 5 سالن دیگر نیز تا پایان امسال به اتمام برسد . آقای قدمی افزود : در مجموع هزار سالن مدیریت بحران برای مناطق مختلف کشور درنظر گرفته شده که تاکنون 350 سالن به بهره برداری رسیده است . وی گفت : این سالن ها برای توسعه امور ورزشی ، فرهنگی و اجتماعی در مواقع عادی ساخته شده است و درصورت بروز حوادث و بلایای طبیعی با تغییر فوری کاربری به امور مدیریت بحران و امداد رسانی و اسکان اختصاص می یابد . سالن مدیریت بحران سرخه با زیربنای هزار و 428 مترمربع و اعتبار 6 میلیارد ریالی دفتر مدیریت بحران استانداری و شهرداری سرخه در مدت سه سال ساخته شد .

سرخه در مدت 48 ساعت35 بارلرزید

اما بشنوید که همزمان با هفته ی کاهش اثرات بلایای طبیعی،سرخه در مدت 48 ساعت 35 بار لرزید.به گزارش مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران از ساعت 21 روز شنبه 15 مهر تا ساعت 21 دوشنبه 17 مهر سرخه 35 بار با زمین لرزه های بیش از 2 ریشتر لرزیده است. قویترین زمین لرزه ساعت 7:12 روز دوشنبه با قدرت 3.4 ریشتر ثبت شده است.زمین لرزه های شش ماه گذشته نگرانی هایی را برای شهروندان ایجاد کرده است. جالب است مرکز تمام این زلزله های 6ماه اخیر جنوب شرقی سرخه حدفاصل روستای بیابانک و کارخانه کربنات سدیم سرخه است.

پیش بینی۱۲میلیاردریال برای پروژه های بخش سرخه

به گزارش پایگاه خبری سمنان ،حسن سعدالدین روز سه شنبه در نشست شورای اداری بخش سرخه سمنان، افزود: اعتبارات طرح های توسعه کشاورزی را نیز باید به این اعتبارات اضافه کرد. وی با اشاره به خدمات گسترده دولت خدمتگزار برای بخش سرخه، اظهار داشت: مردم ولی نعمتان مسوولین هستند و مسوولین باید خود را مدیون خون شهدا بدانند. وی با تاکید بر اینکه مسوولین پاسخگوی نیازها و خواسته های مردم باشند، اضافه کرد: مدیرانی که با عملکرد خود نارضاینی مردمی ایجاد کنند باید بروند. فرماندار سمنان به ظرفیت های مختلف بخش سرخه اشاره و بر برنامه ریزی دستگاه های اجرایی مختلف برای استفاده از آنها تاکید کرد. در این نشست که نماینده مردم سمنان و مهدیشهر نیز در آن حضور داشت، مشکلات و معضلات مختلف بخش سرخه در شهرستان سمنان بررسی شد. منبع: http://www.semnannews.com/news/1391_07/001865.php

تیم فوتبال شهرداری سرخه از سد پیروزی گذشت

مسابقات فوتبال دسته اول باشگاه هاي شهرستان سمنان از بعدازظهر روز پنجشنبه هفته گذشته در زمين چمن استاديوم تختي سمنان آغاز شد و تا روز يکشنبه هفته جاري سه مسابقه انجام که نتايج آن به شرح زير مي باشد. در اين دوره از بازي ها ده تيم حضور دارند که به صورت دوره اي به مصاف هم خواهند رفت. – شهرداري سرخه از سد پيروزي گذشت اولين ديدار مسابقات دسته اول باشگاه هاي سمنان با برگزاري ديدار بين دو تيم پيروزي و شهرداري سرخه کليد خورد. در اين بازي هر دو تيم با انگيزه بردن و کسب سه امتياز نخست وارد زمين شدند ولي نيمه اول اين ديدار عليرغم تلاش بازيکنان دو تيم بدون گل به پايان رسيد اما با شروع نيمه دوم تيم شهرداري سرخه خيلي زود توانست توسط جواد صفا به گل دست يابد تا شادي را به جمع شاگردان حسين قيومي و مهدي ادهم بياورد. در ادامه تلاش شاگردان فرامرز طاهري هيچ ثمري نداشت تا بازي با همان يک گل به پايان برسد  

مقاومت سرخه در بيست دقيقه سه بار مقاومت تيم کومش را شکست

دو تيم کومش و مقاومت سرخه برگزار کننده يکي ديگر از ديدارهاي هفته نخست مسابقات فوتبال دسته يک باشگاه هاي سمنان بودند نيمه نخست اين مسابقه هيچ گلي را دربرنداشت ولي با شروع نيمه دوم بازيکنان تيم مقاومت سرخه بر شدت حملات خود افزودند تا اينکه از دقيقه 56 تا 75 موفق شدند سه بار دروازه تيم کومش را بازکنند. مصطفي سنگسري، مجتبي ايثاري و حامد داودي براي تيم مقاومت سرخه گلزني کردند. هدايت تيم مقاومت سرخه را علي اکبر پيوندي، حسن سنگسري و محمد علي اشرف بر عهده دارند.

 تير وحدت اعلاي به هدف خورد

تيم وحدت اعلاي در اولين ديدار خود در مقابل تيم هدف به برتري رسيد. نيمه اول اين بازي با حساب صفر بر صفر به پايان رسيد. در نيمه دوم نيز بازي متعادل پيش مي رفت تا اينکه در دقيقه 78 مهدي پرچ موفق شد دروازه تيم هدف را باز کند تا سه امتياز شيرين به حساب اين تيم واريز شود کار هدايت تيم وحدت اعلاي بر عهده عليرضا غفور و مجتبي زماني بود و مربيگري تيم هدف را رحيم سالار بر عهده داشت. منبع: http://www.payamesemnan.com/Template1/News.aspx?NID=20086

رئیس اداره آموزش و پرورش سرخه :

ابوالقاسم بختیاری رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه ضمن تشریح کمکهای خیرین در بخش مدرسه سازی گفت : منطقه سرخه برای مدرسه سازی نیازمند مشارکت بیشتر خیرین مدرسه ساز است . به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه ، بختیاری در گفتگو با این واحد گفت : با توجه به ظرفیتهای موجود در منطقه سرخه ، مشارکت بیشتر خیرین در فعالیت های آموزشی و عمرانی آموزش و پرورش منطقه بیشتر از گذشته احساس می شود . رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه افزود : خیرین مدرسه ساز با کار خیری که انجام می دهند سعادت دنیا و آخرت را با خود به ارمغان می آورند و برای رشد و تعالی آموزشی و پرورشی جوانان و نوجوانان جامعه سهیم می شوند . رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه گفت : با برنامه ریزی های به عمل آمده درخصوص جذب مشارکت خیرین فعالیتهای خوبی در منطقه سرخه انجام شده که می توان به طرحهایی چون احداث بزرگترین و مجهزترین آموزشگاه خیری منطقه به نام آموزشگاه دوستان اشاره کرد که با مشارکت گروه خیری دوستان و اعتبارات دولتی در حال ساخت و تکمیل است . ایشان همچنین به اهدای زمین به آموزش و پرورش توسط خانواده شهید لطف اله خدر و کمک خانواده های شهیدان والامقام جمال و نجار برای تجهیزات نمازخانه های مزین به نام شهدای فرهنگی منطقه اشاره کرد و از شهیدان فرهنگی منطقه به نیکی یاد کرد . بختیاری کمک یکی از خیرین گمنام منطقه برای ساخت یک باب کتابخانه در یکی از مدارس را نشانه بارز مشارکت مردم در آموزش و پرورش دانست و با اشاره به مشارکت بسیار خوب فرهنگیان در امر مدرسه سازی از آمادگی 3 تن از همکاران فرهنگی برای خرید یک قطعه زمین جهت امر مدرسه سازی خبر داد . و آمادگی این اداره را برای سرمایه گذاری و حضور خیرین محترم مدرسه ساز در منطقه سرخه اعلام کرد .

دیدار مادر شهید سنگسری با مسئولین استان 

مادر شهید سنگسری ظهر امروز در دیدار حسن سعدالدین فرماندار شهرستان سمنان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان و شماری از مسئولان سمنان با دو خانواده شهید و خانواده یک جانباز سرافراز دوران جنگ تحمیلی در بخش سرخه، خاطراتی از فرزند شهیدش بیان کرد که بسیار جالب توجه بود. وی اظهار داشت: خاطرات از شهید سنگسری بسیار زیاد است اما در بیان خاطره‏ای از فرزند شهیدم باید بگویم که به یادم نمی‏آید که این شهید والامقام حتی یک روز دین خود را ترک کرده باشد. این مادر شهید گفت: شهید سنگسری همواره توجه خاصی به رعایت موازین و احکام اسلامی و آنچه دین برای مسلمانان قرار داده بود، داشت. مادر شهید سنگسری افزود: این شهید همواره وظایف دینی خود را به طور کامل اجرا می‏کرد. وی بیان داشت: «افتخار می‏کنم که خودم به پسرم گفتم به جبهه برود و از روز شهادت او تا امروز حتی یک قطره اشک هم برای شهیدم نریختم». به گزارش فارس؛ خانواده شهیدان حسین و علی‏ اکبر حسنان نیز امروز با فرماندار شهرستان سمنان و مسئولان این شهرستان دیدار کردند. سعدالدین در ادامه به دیدار با خانواده جانباز سرافراز اسلام، محمد اسلامی رفت که در دوران دفاع مقدس ایثارگری‏های فراوانی از خود نشان داد و در نهایت نیز به جانبازی 70 درصدی نائل آمد. در این بازدیدها و نشست‏های صمیمانه، فرماندار سمنان مسائل مختلف و مشکلات این خانواده‏ها را بررسی کرد. سعدالدین از والدین و خانواده‏های معظم شهدای اسلام و انقلاب اسلامی خواست تا برای مسئولان کشور دعا کنند و از خداوند متعال بخواهند که مدیران امروز، همواره ادامه‏دهنده آرمان‏های شهدای دیروز کشور باشند. وی همچنین خواستار توجه بیشتر به خانواده‏های شهدا شد و گفت: بدون تردید، امنیت موجود در کشور در زمان حاضر، حاصل از خودگذشتگی و شهادت فرزندان غیور این مرز و بوم اسلامی است. فرماندار شهرستان سمنان افزود: پیروان امام راحل (ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس از هیچ کوششی دریغ نکردند و امروز هر چه برای رفع مشکلات خانواده‏های شهدا تلاش شود، باز هم کم است. منبع: http://www.ghatreh.com/news/nn11295995

اعتراض مردم شهر سرخه به عملکرد شهردار و اعضای شورای اسلامی این شهر

سمنان – خبرگزاری مهر: مردم شهر سرخه با تهیه دو طومار جداگانه خطاب به اعضای شورای اسلامی این شهر، خواستار بهبود عملکرد شورای این شهر بر روند کار شهردار و در نهایت، تغییر آن شدند. به گزارش خبرنگار مهر، مردم شهر سرخه با تهیه دو طومار جداگانه خطاب به اعضای شورای اسلامی این شهر، با انتقاد از عملکرد چندین ساله این شورا و برگزار نکردن جلسه مستمر پرسش و پاسخ با مردم، خواستار معرفی شهردار جدید، پرتوان و جوان و همگام با مردم شدند. در طومار اول که به امضاء چند صد نفر از مردم و اهالی سرخه رسیده و یک نسخه از آن به دفتر خبرگزاری مهر سمنان ارسال شده خطاب به اعضاء این شورا آمده است که با عنایت به اینکه شما جزء منتخبین مردم می باشید دوره سوم شورا بیش از پنج سال، آخرین ماه های عمر خود را می گذراند و مردم نتوانستند عملکردی مثبت از شما در جلسات پرسش و پاسخ ببینند و از آن بهره ای ببرند و مسائل و مشکلات خود را به صورت حضوری حل نمایند. امضاء کنندگان این طومار در ادامه آورده اند: ما امضاء کنندگان از شما دعوت به عمل می آوریم که در جلسه پرسش و پاسخ عمومی در مسجد ولی عصر (عج) در اسرع وقت و به صلاحدید خودتان در رابطه با مشکلات شهر جهت پیشرفت و آبادانی حضور به هم رسانید. همچنین رونوشت این طومار به بخشدار و ستاد نمازجمعه سرخه ارسال شده است. مردم سرخه در طومار دوم نیز که به امضاء چند صد نفر از اهالی و مردم سرخه رسیده خطاب به اعضای شورای اسلامی این شهر آورده اند: همان گونه که مستحضرید مردم شهر از عملکرد پنج سال گذشته شهردار فعلی با توجه به درآمد چشمگیر شهرداری در طول مدت فوق از طریق کمک های دولت نظیر عوارض دریافتی از کارخانه ها بویژه کربنات سدیم و درآمد حاصل از فروش زمین های تفکیکی ناراضی می باشند. در بخش پایانی این طومار تاکید شده است: ما در خواست داریم که از فردی جوان، پرتوان و دارای تحصیلات آکادمیک دعوت به عمل آورده و بنا بر درخواست مردم شهر نسبت به معرفی شهردار جدید اقدام نمایید. همچنین رونوشت این طومار به عباس رهی استاندار سمنان، جانفشان عراقی معاون امور عمرانی استانداری، حجت الاسلام عربی امام جمعه و عاشوری بخشدار سرخه ارسال شده است.

دکتر محمد علی رستگار به طور رسمی رئیس فدراسیون جودو شد.

انتخابات ریاست فدراسیون جودو هفته گذشته در وزارت ورزش برگزار شد. در این انتخابات 3 کاندیدا حضور داشتند. محمد علی رستگار، کمال قمی و محمد ابراهیم آبادی سه کاندیدای ریاست فدراسیون جودو بودند. این بار هم طبق روال همیشه، گزینه مورد نظر وزارت ورزش با اکثریت آرا به عنوان رئیس انتخاب شد. محمدعلی رستگار که پیش از این سرپرست فدراسیون جودو بود، با 40 رای از 43 رای به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد. در ادامه روند عدم تفاهم بین مسئولین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش،این کمیته برای این انتخابات هم نماینده خود را به مجمع نفرستاد تا نشان دهد موافق برگزاری این مجمع نبوده و آن را به رسمیت نشناخته است.همچنین شورای المپیک آسیا نیز با صادر نکردن ویزا اجازه ی حضور جودوکاران ایرانی را در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا نداده است.

یادواره شهدای سرخه

یادواره 200 شهید بخش سرخه پنجشنبه هفته گذشته، با حضور حجت الاسلام دکتر حسن روحانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، اسماعیل نجار استاندار کرمان، سعدالدین فرماندار سمنان،خلخالی معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان،سرهنگ احسانی مدیرکل اداره حفظ آثار و نشر ارزشهای اسلامی استان سمنان،سرهنگ فریدون رئیس کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان و جمعی دیگر از مسئولین استانی و محلی و مردم شهید پرور سرخه در گلزار شهدای سرخه برگزار شد. در این مراسم استاد سعید طوسی به قرائت قرآن پرداختند. سخنران این مراسم سردار مرتضی صفاری دئیس دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین (ع) بود. اسردار صفاری با بیان اینکه فرهنگ شهادت و تاثیر آن در تقویت و تثبیت نظام جمهوری اسلامی نقش بسزایی دارد، افزود: دشمنان بعد از ناکامی در جنگ سخت در مقابله با جمهوری اسلامی ایران، در جنگ نرم به دنبال تضعیف روحیه و اعتقادات ملت ایران هستند. وی اظهار داشت: امروزه شاهد حماسه آفرینی پی در پی در کشور ایران هستیم که دشمنان اسلام خود به این موضوع اعتراف می کنند. سردار صفاری تاکید کرد: عزت ملت ایران در دوره کنونی مرهون رشادت ها و جانفشانی های شهدا است. وی با تصریح بر اینکه شهدا در قلب ملت ایران جای دارند، ادامه داد: دوران هشت سال دفاع مقدس یکی از برگ های زرین تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود. رئیس دانشگاه امام حسین (ع) با بیان اینکه شهدا ناظر بر اعمال ما هستند، گفت: باید برای مقابله با جنگ نرم دشمنان، ارزش های اسلامی در جامعه ترویج یابد و نقش شهدا در حفظ و تداوم انقلاب اسلامی برای جوانان تبیین شود. وی افزود: استکبار تمام توانش را به کار گرفته بود تا جمهوری اسلامی ایران را ساقط کند اما دفاع ملت ایران به ویژه شهیدان تمام تلاش‌های استکبار را نقش بر آب کرد و ما باید بر همین اساس قدردان شهیدان باشیم و این یادواره‌ها در واقع یادآوری وظایف ما در قبال شهیدان است. صفاری در پایان با اشاره به پاسداری ها و ولایتمداری های مردم بخش سرخه گفت: امیدوارم در روز حضور و ظهور امام زمان (ع)، مردم این خطه همچنان در رکاب این امام بزرگوار باشند.

علیرضا جندقی، محمد مهدی مهربان و مرتضی قبیله سه عضو گروه فرهنگ عامه انجمن رسالت قلم سرخه در آزمون سراسری امسال در دانشگاه تربیت معلم قبول شدند. برای این معلمین آینده توفیق روزافزون را آرزومندیم.  همچنین حسین اسراری در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شاهرود پذیرفته شده اند که برای این همشهری گرامی نیز بهترین آرزوها را داریم. اگر شما نیز از قبولی همشهریان دیگر مطلعید با درج در قسمت نظرات ما را نیز در این شادی و افتخار شریک کنید

قبولی آقایان علیرضا سبوحی در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف ، عباسعلی فدوی در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه تهران ، روح الله احسانی در رشته ادبیات فارسی دانشگاه سمنان( کارشناسی ارشد) و سر کار خانم مجیدی را در آزمون کارشناسی ارشد را به این عزیزان و خانواده هایشان و عموم همشهریان گرامی، تبریک می گوییم.

عملیات زیرسازی زمین چمن استادیوم تختی سرخه آغاز شده است. امام جمعه سرخه در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تشکر از کامیونداران سرخه ای که حمل و نقل رایگان را پذیرفته اند، ابرا/strongتبال دسته اول باشگاه هاي شهرستان سمنان از بعدازظهر روز پنجشنبه هفته گذشته در زمين چمن استاديوم تختي سمنان آغاز شد و تا روز يکشنبه هفته جاري سه مسابقه انجام که نتايج آن به شرح زير مي باشد. در اين دوره از بازي ها ده تيم حضور دارند که به صورت دوره اي به مصاف هم خواهند رفت. – شهرداري سرخه از سد پيروزي گذشت اولين ديدار مسابقات دسته اول باشگاه هاي سمنان با برگزاري ديدار بين دو تيم پيروزي و شهرداري سرخه کليد خورد. در اين بازي هر دو تيم با انگيزه بردن و کسب سه امتياز نخست وارد زمين شدند ولي نيمه اول اين ديدار عليرغم تلاش بازيکنان دو تيم بدون گل به پايان رسيد اما با شروع نيمه دوم تيم شهرداري سرخه خيلي زود توانست توسط جواد صفا به گل دست يابد تا شادي را به جمع شاگردان حسين قيومي و مهدي ادهم بياورد. در ادامه تلاش شاگردان فرامرز طاهري هيچ ثمري نداشت تا بازي با همان يک گل به پايان برسد ز امیدواری کرد نماز عید قربان 40 روز دیگر با افتتاح این زمین چمن در این استادیوم برگزار شود.

 

نتایج مسابقات جام رمضان:

Arabi: دهیاری لاسجرد۴ – فراورده های چوبی رستمیان ۲
Hasan Arabi: غدیر۷ – هیئت متوسلین به سالار شهیدان ۲

نتایج نیمه نهایی فوتسال جام رمضان:
دهیاری لاسجرد ۴ – فرآورده های چوبی رستمیان ۲
غدیر ۷ – هیدت متوسلین به سالار شهیدان ۲

مسابقه ی نهایی روز یکشنبه در سالن شهدای سرخه برگزار می شود.

دانش آموزان منطقه سرخه موفق شدند در مسابقات تپش واژه ها که در اردیبهشت ماه سال ۹۱ برگزار شد رتبه سوم استان را کسب نمایند
به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه دانش آموزان گروه زبان انگلیسی از آموزشگاه کبری حمیدی و دانش آموزان گروه ادبیات فارسی از آموزشگاه ۱۵ خرداد سرخه موفق شدند در مسابقات تپش واژه ها ، عنوان سوم استان را از آن خود نمایند .
دانش آموزان گروه زبان عبارتند از : لیلا زیاری ، خدیجه حمیدی ،و زینب محمودی و دانش آموزان گروه ادبیات فارسی نیز عبارتند از : زهرا فیض ، مهدیه ولی و زهرا فخرو
به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه ، دانش آموز معصومه بختیاری از مدرسه راهنمایی ۱۵ خرداد سرخه موفق شد رتبه دوم استان را در جشنواره نوجوان خوارزمی کسب نماید .

نشست هم اندیشی بخشدار، مدیران فرهنگی بخش سرخه با جمعی از اصحاب مطبوعات و رسانه 

به منظور بررسی راهکارهای تعامل هرچه بیشتر اصحاب رسانه با مسئولین بخش سرخه در راستای انعکاس اخبار و فعالیت های بخش نشستی با حضور علی عاشوری بخشدار، تعدادی از مسئولین ادارات و نهادهای فرهنگی بخش و مسئولین روزنامه جوان، پیام استان، ملت و هفته نامه کویر در دفتر بخشدار سرخه برگزار شد در ابتدای این نشست عاشوری بخشدار سرخه با اشاره به اینکه در بین تمامی اختراعات بشری فن آوری ارتباطات بیشترین تأثیر را بر حیات بشری گذاشته است گفت امروز رسانه ها تمام اوقات فراغت و آزاد انسانها را تسخیر کرده اند پس رسانه امری اجتناب ناپذیر از حیات انسانی هستند که روز به روز محیط پیرامونی جامعه بشری را بیشتر احاطه می کنند. وی افزود اشتیاق و رغبتی که افراد انسانی هر لحظه با بدست گرفتن روزنامه، باز کردن رادیوو تلوزیون برای خواندن یا شنیدن جریان رویدادها و دگرگونی های محیط زندگی خویش و دیگران نشان می دهند خود بهترین معرف وظیفه ی آگاه کننده وسایل ارتباط جمعی و نقش حساس آنها است.

بخشدار سرخه در ادامه با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های بخش سرخه در حوزه رسانه اظهار داشت انتظار داریم از رسالت و کارکرد رسانه در تبیین قابلیت ها و ظرفیت های بخش و خدمات ارائه شده توسط دستگاه ها بیش از پیش بهره بگیریم. در ادامه جلسه خبرنگاران روزنامه های ملت، پیام، هفته نامه کویر و سرپرست روزنامه جوان ضمن بیان نظرات و پیشنهادات خود درخواست خود را از جمله دعوت از خبرنگاران در جلسات و همایش های بخش ، حمایت مسئولان در خصوص ساماندهی فضای عرضه مطبوعات، برگزاری نشستی با حضور تمامی مسئولین بخش و.. بیان کردند.(منبع: http://www.ostan-sm.ir/fa/web/b.sorkhe(

خانم فاطمه ادهم در مسابقات کتبی قرآن سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان، رتبه ی نخست را از آن خود کرد

نتایج مسابقات فوتبال جام رمضان سرخه:
هیئت متوسلین۱-۱ دهیاری لاسجرد
نگین۵-۲ هلال مهر

پایگاه سلامت اجتماعی فجر سرخه افتتاح شد. این پایگاه ششمین پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی استان است. فعالیت های این پایگاه در زمینه های فرهنگی،ورزشی و عقیدتی خواهد بود.

یک سرخه ای قهرمان نخستین همایش مهارت های فردی فوتبال سمنان شد. مجتبی وطنی ورزشکار ارزشمند همشهری مان در این رقابتها بالاتر از امید عالیشاه و سجاد احمدی قرار گرفت. وطنی رکوددار حرکات نمایشی و روپایی در استان سمنان است.رکورداستان 9هزار و 735 روپایی است که در اختیار این فوتبالیست است.

در پایان مهلت ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست فدراسیون جودو،آرش میر اسماعیلی به نفع محمد علی رستگار سرخه انصراف داد. این انتخابات اواخر مرداد ماه انجام می شود.

وزیر راه و شهرسازی:

۲۸ میلیارد ریال به تقاطع غیرهم‏سطح سرخه اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از سرخه، علی نیکزاد در بازدید از مسیر تهران‌ ـ سمنان در محدوده روبه‏روی زائرسرای سرخه که با همراهی معاونان وزیر، نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سمنان، امام جمعه موقت سمنان، فرمانده پاسگاه پلیس راه سرخه، اعضای شورای اسلامی سرخه و شمار زیادی از مدیران اجرایی صورت گرفت، اظهار داشت: اجرای تقاطع غیر‏هم‏سطح در این منطقه کار خوبی است که با تامین اعتبار لازم، باید تا انتهای سال جاری عملیات اجرایی آن به پایان برسد.

وی تصریح کرد: ۲۸ میلیارد ریال اعتبار به احداث تقاطع غیرهم‏سطح سرخه اختصاص می‏یابد و برای اجرای این طرح، باید هر چه سریع‏تر پیمانکار مربوطه مشخص و به‏کارگیری شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه بر لزوم تهیه نقشه‏های مورد نیاز برای اجرای این طرح و انجام مطالعات کارشناسی در این زمینه تاکید کرد.

نیکزاد در بازدید از محل اجرای تقاطع غیرهم‏سطح سرخه، به بررسی نقشه‏های تهیه شده برای احداث این پروژه پرداخت.

وی همچنین سخنان نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی که خود عضو کمیسیون عمران مجلس است و کارشناسان اجرای این طرح را شنید و توضیحاتی درباره نحوه اجرای این پروژه ارائه کرد.

وزیر راه و شهرسازی خواستار اجرای دقیق تقاطع غیرهم‏سطح سرخه شد تا مردم بتوانند به خوبی از مواهب انجام این پروژه بهره‏مند شوند.

نیکزاد در حاشیه بازدید از این محل، به سخنان یکی از شهروندان سرخه‏ای که مشکلی را درباره ادعای یکی از معارضان طرح مسکن مهر خودسازش بیان می‏کرد، گوش فرا داد.

وزیر راه و شهرسازی با فراخواندن رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان و همچنین مدیر امور شعب بانک مسکن استان سمنان، به آنها دستور داد تا مشکلات پرداخت تسهیلات به این سازنده واحدهای مسکونی مهر را برطرف کنند.

ورودی و خروجی شهر سرخه اصلاح می‏شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سرخه، علی‏رضا خسروی در بازدید از مسیر تهران ـ سمنان در محدوده پاسگاه پلیس راه سرخه که با همراهی فرماندار سمنان، امام جمعه موقت سمنان، فرمانده پاسگاه پلیس راه سرخه، اعضای شورای اسلامی سرخه و شمار زیادی از مدیران اجرایی صورت گرفت، اظهار داشت: مسیر تهران ـ مشهد یکی از پرترددترین محورهای مواصلاتی کشور محسوب می‏شود.

وی تصریح کرد: رسیدگی هرچه بیشتر به مسائل و مشکلات موجود در این مسیر همواره دغدغه مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و در همین خصوص، طرحی مبنی بر اصلاح ورودی و خروجی شهر سرخه از مقابل پاسگاه پلیس راه این شهر ارائه شد.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این طرح در سفر وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‏ای کشور به شهرستان سمنان مطرح و پیگیری می‏شود.

خسروی اضافه کرد: سرخه در بحث عبور و مرور و تردد میلیون‏ها زائر حرم رضوی در سال، یکی از شهرهای مهم و تأثیرگذار استان سمنان محسوب می‏شود و به همین خاطر نیازمند توجه بیشتری است.

وی با بیان اینکه سرخه در ۲۰ کیلومتری غرب مرکز استان سمنان قرار گرفته و این امر نیز نقش این شهر را در آینده استان پررنگ‏تر می‏سازد، اظهار داشت: فاصله شهر سرخه با پایتخت تنها ۱۸۰ کیلومتر است و این شهر در حقیقت در مسیر تردد هزاران دستگاه خودروی سنگین و ترانزیت میلیون‏ها تن بار و کالا در سال قرار گرفته است.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین به توانمندی‏های صنعتی و معدنی شهر سرخه اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود معادن وسیع نمک و گچ در اطراف سرخه، واحدهای متعددی تا امروز در زمینه فرآوری گچ و تولید نمک‏های خوراکی در حومه این شهر راه‏اندازی شده است که این واحدها در آینده نیز افزایش خواهند یافت و این می‏طلبد که به بخش راه و حمل و نقل آن توجه مضاعفی شود.

خسروی اضافه کرد: شهرک صنعتی سرخه، ناحیه صنعتی لاسجرد و ناحیه صنعتی جنوب سرخه نیز به رونق این شهر افزوده است و به همین خاطر سعی می‏شود تا این حساسیت‏ها به اطلاع وزیر راه و شهرسازی و همراهان وی برسد.

شرکت تعاونی رفاه سرخه به عنوان یکی از تعاونی های برتر کشور در سال ۹۰ انتخاب شده است.

دکتر داوود فیض از اعضای هیئت علمی دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه سمنان و رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان ، به رتبه علمی دانشیاری ارتقا پیدا کرد.ایشان با دارا بودن ۱۱ مقاله ارائه شده در مجلات علمی و ۱۸ مقاله ارائه شده در کنفرانس های علمی سابقه چندین سال همکاری های پژوهشی و آموزشی را با دانشگاه سمنان دارا می باشد. برای این همشهری موفق تداوم بهروزی و سربلندی را از خداوند مسئلت داریم.

عملیات مرمت مسجد چهلستون و نوسازی ورودی حمام بیرون دژ سرخه آغاز شد.

مرضیه عاطفی، شاعرجوان همشهری در جشنواره استانی شعر انتظار جزو نفرات برتر شناخته شد.

شماره ۲۱ اُم نشریه گلبانگ منتشر شد.مهمترین مطالبی که در این شماره می خوانیم:
مصاحبه با پروفسور رضا قاضی( استاد همشهری مان در دانشگاه فردوسی مشهد)، یاد یاران(شهیدان محمد باقر فخری و علی اکبر ابراهیمی)، اخبار مساجد سرخه،ادبیات و هنر (آثار هنرمندان سرخه ای).

به گزارش گلبانگ: کانون فرهنگی هنری الهادی(ع) در اجرای برنامه ی رادیویی میهمانی لاله ها ی با صدای استان سمنان همکاری می کند. این برنامه پنجشنبه هاساعت ۱۳:۳۰ از رادیو سمنان پخش می شود.

۳ قاچاقچی مواد مخدر در سرخه با تلاش مشترک بسیج و نیروی انتظامی دستگیر شدند و مقادیری موادمخدر نیز در این عملیات به دست آمد.

کشتی گیر سرخه ای قهرمان وزن ۴۶ کیلوی استان سمنان شد.
در این مسابقات تیم‌های منتخب شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر، شاهرود، دامغان، گرمسار و میامی حضور داشتند.
در پایان این مسابقات که با شرکت ۷۷ کشتی‌گیر نوجوان و جوان در ۱۸ وزن برگزار شد، سه کشتی‌گیر سرخه‌ای به نام‌های حامد بارانی (۴۶ کیلو)، رضا سبحانی (۵۰ کیلو) و میلاد سنچولی (۶۳ کیلو) که در تیم منتخب شهرستان سمنان حضور داشتند به ترتیب حایز مقام‌های اول، دوم و چهارم شدند. شایان ذکر است در این مسابقات علیرضا عربی و اسماعیل عربی به ترتیب به عنوان داور و مربی از هیئت کشتی سرخه شرکت داشتند.
منبع: وبلاگ هیئت کشتی سرخه

پنج طرح برق رسانی در بخش سرخه به بهره برداری رسید.
این پنج طرح شامل احداث شبکه هوایی و زمینی برای برق رسانی به مجتمع زائر سرای روستای لاسجرد و تامین برق سالن ورزشی چند منظوره این روستا ، اصلاح و بهینه سازی روشنایی معابر روستاهای امامزاده عبدا… و عبدا… آباد و معابر خیابان خرمشهر سرخه و نیز بهسازی شبکه فشار ضعیف هوایی و نصب یک ایستگاه توزیع برق در خیابان فردوسی می باشد. برای این طرح در مجموع ۴۷۶ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.
منبع خبرگزاری ایرنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست اذعان کرد: آلودگی هوا ناشی از فعالیت کارخانجات گچ مستقر در منطقه مومن آباد و افتر در بخش سرخه گریبانگیر مردم شده است که با ابلاغیه جدید، راه اندازی واحدهای جدید گچ در این مناطق ممنوع و فقط در شهرک های تخصصی گچ صورت می گیرد.
منبع خبرگزاری مهر

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تاسیس خانه های قرآنی در روستاها با حضور بخشدار مرکزی سمنان، بخشدار سرخه، مسئول کانون فرهنگی و تبلیغی سرخه، دهیاران روستاهای، اعلا، خیرآباد، رکن آباد و جام برگزار شد.
همچنین در این جلسه مقرر شد در مرحله اول ۳ خانه قرآن روستا در روستاهای سمنان و ۴ خانه قرآن روستا در روستاهای سرخه تاسیس شود.
منبع: خبرگزاری مهر

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان و سرپرست فرمانداری سمنان در بازدید از سرچشمه معدنی تلخاب سمنان گفت: چشمه معدنی تلخاب سرخه فرصتی برای جذب سرمایه‌گذاران بخش گردشگری است. حسن سعدالدین، موقعیت این چشمه معدنی که خواص درمانی زیادی دارد را بسیار مناسب دانست و افزود: درمان امراض پوستی، کهیر و یرقان از مهمترین خواص این چشمه است.
وی افزود: این مکان دارای دو چشمه استخری شامل ۲۰ متر طول و ۱۲ متر عرض و در ۶ کیلومتری شمالغربی روستای لاسجرد و ۴۲ کیلومتری شهر سمنان فاصله ۸ کیلومتری جاده ترانزیت تهران مشهد قرار دارد و سالانه میلیونها نفر زائر بارگاه آستان قدس رضوی از کنار این چشمه عبور می‌کنند.
سرپرست فرمانداری سمنان، تصریح کرد: آب و هوای خنک و موقعیت کوهستانی منطقه پتانسیل گردشگری زیادی را به همراه داشته و در صورت استقبال سرمایه‌گذاران و ارائه طرحهای گردشگری با توجیه اقتصادی، همکاری لازم از سوی فرمانداری جهت اجرای این طرحها به عمل خواهد آمد.
وی دبی آب بالای این چشمه و قابلیت رشد نی علوفه‌ای را در این آب از نکات مثبت این چشمه دانست و گفت: با استفاده از آب این چشمه بر اساس کار کارشناسی حتی می‌توان در بخش کشاورزی نیز از این آب استفاده بهینه کرد.
چشمه آب معدنی تلخاب به غیر از فصل زمستان پذیرای مردم زیادی از بخش سرخه و سمنان جهت استفاده درمانی از این آب است.
منبع: خبرگزاری ایسنا

مشکلات پروژه خط انتقال آب شرب شهر سرخه با حضور عاشوری بخشدار سرخه، سبحانی نماینده شورای اسلامی شهر، مهندس معینیان مدیر آب و فاضلاب سمنان، مدیر امور حقوقی آب و فاضلاب استان و جمعی از کشاورزان در محل بخشداری سرخه بررسی شد. در این نشست بخشدار سرخه همکاری مردم را یکی از عوامل موثر در پیشرفت سریع پروژه های عمرانی دانست و از کشاورزان درخواست نمود تا نهایت مساعدت را با مدیریت آب و فاضلاب شهرستاندر جهت همکاری برای اجرای پروژه خط انتقال آب تا تصفیه خانه شهر بعمل آورند.

در طرح مبارزه پلیس(نیروی انتظامی) با مال خرها و اوراقچیهای اتومبیل های دزدی ، با کمال تاسف و تعجب لاشه بدنهاتومبیل پلیس راه سرخه مشاهده شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه سرخه پس از ارزیابی از شوراهای دانش آموزی استان ، مدرسه راهنمایی دخترانه ۱۵ خرداد سرخه رتبه دوم استان و دبستان پسرانه شهید مدنی رتبه سوم استان را کسب کردند .

به گزارش این روابط عمومی ، خانم زهره رضا پور و آقای علیرضا کلامی در قسمت همکاران فرهنگی موفق شدند در مسابقات پرسش مهر در رشته شعر مقام برتر استان را کسب نمایند .

نشست هم اندیشی بخشدار، مدیران فرهنگی بخش سرخه با جمعی از اصحاب مطبوعات و رسانه 

به منظور بررسی راهکارهای تعامل هرچه بیشتر اصحاب رسانه با مسئولین بخش سرخه در راستای انعکاس اخبار و فعالیت های بخش نشستی با حضور علی عاشوری بخشدار، تعدادی از مسئولین ادارات و نهادهای فرهنگی بخش و مسئولین روزنامه جوان، پیام استان، ملت و هفته نامه کویر در دفتر بخشدار سرخه برگزار شد در ابتدای این نشست عاشوری بخشدار سرخه با اشاره به اینکه در بین تمامی اختراعات بشری فن آوری ارتباطات بیشترین تأثیر را بر حیات بشری گذاشته است گفت امروز رسانه ها تمام اوقات فراغت و آزاد انسانها را تسخیر کرده اند پس رسانه امری اجتناب ناپذیر از حیات انسانی هستند که روز به روز محیط پیرامونی جامعه بشری را بیشتر احاطه می کنند. وی افزود اشتیاق و رغبتی که افراد انسانی هر لحظه با بدست گرفتن روزنامه، باز کردن رادیوو تلوزیون برای خواندن یا شنیدن جریان رویدادها و دگرگونی های محیط زندگی خویش و دیگران نشان می دهند خود بهترین معرف وظیفه ی آگاه کننده وسایل ارتباط جمعی و نقش حساس آنها است.

بخشدار سرخه در ادامه با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های بخش سرخه در حوزه رسانه اظهار داشت انتظار داریم از رسالت و کارکرد رسانه در تبیین قابلیت ها و ظرفیت های بخش و خدمات ارائه شده توسط دستگاه ها بیش از پیش بهره بگیریم. در ادامه جلسه خبرنگاران روزنامه های ملت، پیام، هفته نامه کویر و سرپرست روزنامه جوان ضمن بیان نظرات و پیشنهادات خود درخواست خود را از جمله دعوت از خبرنگاران در جلسات و همایش های بخش ، حمایت مسئولان در خصوص ساماندهی فضای عرضه مطبوعات، برگزاری نشستی با حضور تمامی مسئولین بخش و.. بیان کردند.(منبع: http://www.ostan-sm.ir/fa/web/b.sorkhe(

خانم فاطمه ادهم در مسابقات کتبی قرآن سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان، رتبه ی نخست را از آن خود کرد

نتایج مسابقات فوتبال جام رمضان سرخه:
هیئت متوسلین۱-۱ دهیاری لاسجرد
نگین۵-۲ هلال مهر

پایگاه سلامت اجتماعی فجر سرخه افتتاح شد. این پایگاه ششمین پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی استان است. فعالیت های این پایگاه در زمینه های فرهنگی،ورزشی و عقیدتی خواهد بود.

یک سرخه ای قهرمان نخستین همایش مهارت های فردی فوتبال سمنان شد. مجتبی وطنی ورزشکار ارزشمند همشهری مان در این رقابتها بالاتر از امید عالیشاه و سجاد احمدی قرار گرفت. وطنی رکوددار حرکات نمایشی و روپایی در استان سمنان است.رکورداستان 9هزار و 735 روپایی است که در اختیار این فوتبالیست است.

در پایان مهلت ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست فدراسیون جودو،آرش میر اسماعیلی به نفع محمد علی رستگار سرخه انصراف داد. این انتخابات اواخر مرداد ماه انجام می شود.

وزیر راه و شهرسازی:

۲۸ میلیارد ریال به تقاطع غیرهم‏سطح سرخه اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از سرخه، علی نیکزاد در بازدید از مسیر تهران‌ ـ سمنان در محدوده روبه‏روی زائرسرای سرخه که با همراهی معاونان وزیر، نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سمنان، امام جمعه موقت سمنان، فرمانده پاسگاه پلیس راه سرخه، اعضای شورای اسلامی سرخه و شمار زیادی از مدیران اجرایی صورت گرفت، اظهار داشت: اجرای تقاطع غیر‏هم‏سطح در این منطقه کار خوبی است که با تامین اعتبار لازم، باید تا انتهای سال جاری عملیات اجرایی آن به پایان برسد.

وی تصریح کرد: ۲۸ میلیارد ریال اعتبار به احداث تقاطع غیرهم‏سطح سرخه اختصاص می‏یابد و برای اجرای این طرح، باید هر چه سریع‏تر پیمانکار مربوطه مشخص و به‏کارگیری شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه بر لزوم تهیه نقشه‏های مورد نیاز برای اجرای این طرح و انجام مطالعات کارشناسی در این زمینه تاکید کرد.

نیکزاد در بازدید از محل اجرای تقاطع غیرهم‏سطح سرخه، به بررسی نقشه‏های تهیه شده برای احداث این پروژه پرداخت.

وی همچنین سخنان نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی که خود عضو کمیسیون عمران مجلس است و کارشناسان اجرای این طرح را شنید و توضیحاتی درباره نحوه اجرای این پروژه ارائه کرد.

وزیر راه و شهرسازی خواستار اجرای دقیق تقاطع غیرهم‏سطح سرخه شد تا مردم بتوانند به خوبی از مواهب انجام این پروژه بهره‏مند شوند.

نیکزاد در حاشیه بازدید از این محل، به سخنان یکی از شهروندان سرخه‏ای که مشکلی را درباره ادعای یکی از معارضان طرح مسکن مهر خودسازش بیان می‏کرد، گوش فرا داد.

وزیر راه و شهرسازی با فراخواندن رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان و همچنین مدیر امور شعب بانک مسکن استان سمنان، به آنها دستور داد تا مشکلات پرداخت تسهیلات به این سازنده واحدهای مسکونی مهر را برطرف کنند.

ورودی و خروجی شهر سرخه اصلاح می‏شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سرخه، علی‏رضا خسروی در بازدید از مسیر تهران ـ سمنان در محدوده پاسگاه پلیس راه سرخه که با همراهی فرماندار سمنان، امام جمعه موقت سمنان، فرمانده پاسگاه پلیس راه سرخه، اعضای شورای اسلامی سرخه و شمار زیادی از مدیران اجرایی صورت گرفت، اظهار داشت: مسیر تهران ـ مشهد یکی از پرترددترین محورهای مواصلاتی کشور محسوب می‏شود.

وی تصریح کرد: رسیدگی هرچه بیشتر به مسائل و مشکلات موجود در این مسیر همواره دغدغه مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و در همین خصوص، طرحی مبنی بر اصلاح ورودی و خروجی شهر سرخه از مقابل پاسگاه پلیس راه این شهر ارائه شد.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این طرح در سفر وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‏ای کشور به شهرستان سمنان مطرح و پیگیری می‏شود.

خسروی اضافه کرد: سرخه در بحث عبور و مرور و تردد میلیون‏ها زائر حرم رضوی در سال، یکی از شهرهای مهم و تأثیرگذار استان سمنان محسوب می‏شود و به همین خاطر نیازمند توجه بیشتری است.

وی با بیان اینکه سرخه در ۲۰ کیلومتری غرب مرکز استان سمنان قرار گرفته و این امر نیز نقش این شهر را در آینده استان پررنگ‏تر می‏سازد، اظهار داشت: فاصله شهر سرخه با پایتخت تنها ۱۸۰ کیلومتر است و این شهر در حقیقت در مسیر تردد هزاران دستگاه خودروی سنگین و ترانزیت میلیون‏ها تن بار و کالا در سال قرار گرفته است.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین به توانمندی‏های صنعتی و معدنی شهر سرخه اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود معادن وسیع نمک و گچ در اطراف سرخه، واحدهای متعددی تا امروز در زمینه فرآوری گچ و تولید نمک‏های خوراکی در حومه این شهر راه‏اندازی شده است که این واحدها در آینده نیز افزایش خواهند یافت و این می‏طلبد که به بخش راه و حمل و نقل آن توجه مضاعفی شود.

خسروی اضافه کرد: شهرک صنعتی سرخه، ناحیه صنعتی لاسجرد و ناحیه صنعتی جنوب سرخه نیز به رونق این شهر افزوده است و به همین خاطر سعی می‏شود تا این حساسیت‏ها به اطلاع وزیر راه و شهرسازی و همراهان وی برسد.

شرکت تعاونی رفاه سرخه به عنوان یکی از تعاونی های برتر کشور در سال ۹۰ انتخاب شده است.

دکتر داوود فیض از اعضای هیئت علمی دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه سمنان و رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان ، به رتبه علمی دانشیاری ارتقا پیدا کرد.ایشان با دارا بودن ۱۱ مقاله ارائه شده در مجلات علمی و ۱۸ مقاله ارائه شده در کنفرانس های علمی سابقه چندین سال همکاری های پژوهشی و آموزشی را با دانشگاه سمنان دارا می باشد. برای این همشهری موفق تداوم بهروزی و سربلندی را از خداوند مسئلت داریم.

عملیات مرمت مسجد چهلستون و نوسازی ورودی حمام بیرون دژ سرخه آغاز شد.

مرضیه عاطفی، شاعرجوان همشهری در جشنواره استانی شعر انتظار جزو نفرات برتر شناخته شد.

شماره ۲۱ اُم نشریه گلبانگ منتشر شد.مهمترین مطالبی که در این شماره می خوانیم:
مصاحبه با پروفسور رضا قاضی( استاد همشهری مان در دانشگاه فردوسی مشهد)، یاد یاران(شهیدان محمد باقر فخری و علی اکبر ابراهیمی)، اخبار مساجد سرخه،ادبیات و هنر (آثار هنرمندان سرخه ای).

به گزارش گلبانگ: کانون فرهنگی هنری الهادی(ع) در اجرای برنامه ی رادیویی میهمانی لاله ها ی با صدای استان سمنان همکاری می کند. این برنامه پنجشنبه هاساعت ۱۳:۳۰ از رادیو سمنان پخش می شود.

۳ قاچاقچی مواد مخدر در سرخه با تلاش مشترک بسیج و نیروی انتظامی دستگیر شدند و مقادیری موادمخدر نیز در این عملیات به دست آمد.

کشتی گیر سرخه ای قهرمان وزن ۴۶ کیلوی استان سمنان شد.
در این مسابقات تیم‌های منتخب شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر، شاهرود، دامغان، گرمسار و میامی حضور داشتند.
در پایان این مسابقات که با شرکت ۷۷ کشتی‌گیر نوجوان و جوان در ۱۸ وزن برگزار شد، سه کشتی‌گیر سرخه‌ای به نام‌های حامد بارانی (۴۶ کیلو)، رضا سبحانی (۵۰ کیلو) و میلاد سنچولی (۶۳ کیلو) که در تیم منتخب شهرستان سمنان حضور داشتند به ترتیب حایز مقام‌های اول، دوم و چهارم شدند. شایان ذکر است در این مسابقات علیرضا عربی و اسماعیل عربی به ترتیب به عنوان داور و مربی از هیئت کشتی سرخه شرکت داشتند.
منبع: وبلاگ هیئت کشتی سرخه

پنج طرح برق رسانی در بخش سرخه به بهره برداری رسید.
این پنج طرح شامل احداث شبکه هوایی و زمینی برای برق رسانی به مجتمع زائر سرای روستای لاسجرد و تامین برق سالن ورزشی چند منظوره این روستا ، اصلاح و بهینه سازی روشنایی معابر روستاهای امامزاده عبدا… و عبدا… آباد و معابر خیابان خرمشهر سرخه و نیز بهسازی شبکه فشار ضعیف هوایی و نصب یک ایستگاه توزیع برق در خیابان فردوسی می باشد. برای این طرح در مجموع ۴۷۶ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.
منبع خبرگزاری ایرنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست اذعان کرد: آلودگی هوا ناشی از فعالیت کارخانجات گچ مستقر در منطقه مومن آباد و افتر در بخش سرخه گریبانگیر مردم شده است که با ابلاغیه جدید، راه اندازی واحدهای جدید گچ در این مناطق ممنوع و فقط در شهرک های تخصصی گچ صورت می گیرد.
منبع خبرگزاری مهر

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تاسیس خانه های قرآنی در روستاها با حضور بخشدار مرکزی سمنان، بخشدار سرخه، مسئول کانون فرهنگی و تبلیغی سرخه، دهیاران روستاهای، اعلا، خیرآباد، رکن آباد و جام برگزار شد.
همچنین در این جلسه مقرر شد در مرحله اول ۳ خانه قرآن روستا در روستاهای سمنان و ۴ خانه قرآن روستا در روستاهای سرخه تاسیس شود.
منبع: خبرگزاری مهر

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان و سرپرست فرمانداری سمنان در بازدید از سرچشمه معدنی تلخاب سمنان گفت: چشمه معدنی تلخاب سرخه فرصتی برای جذب سرمایه‌گذاران بخش گردشگری است. حسن سعدالدین، موقعیت این چشمه معدنی که خواص درمانی زیادی دارد را بسیار مناسب دانست و افزود: درمان امراض پوستی، کهیر و یرقان از مهمترین خواص این چشمه است.
وی افزود: این مکان دارای دو چشمه استخری شامل ۲۰ متر طول و ۱۲ متر عرض و در ۶ کیلومتری شمالغربی روستای لاسجرد و ۴۲ کیلومتری شهر سمنان فاصله ۸ کیلومتری جاده ترانزیت تهران مشهد قرار دارد و سالانه میلیونها نفر زائر بارگاه آستان قدس رضوی از کنار این چشمه عبور می‌کنند.
سرپرست فرمانداری سمنان، تصریح کرد: آب و هوای خنک و موقعیت کوهستانی منطقه پتانسیل گردشگری زیادی را به همراه داشته و در صورت استقبال سرمایه‌گذاران و ارائه طرحهای گردشگری با توجیه اقتصادی، همکاری لازم از سوی فرمانداری جهت اجرای این طرحها به عمل خواهد آمد.
وی دبی آب بالای این چشمه و قابلیت رشد نی علوفه‌ای را در این آب از نکات مثبت این چشمه دانست و گفت: با استفاده از آب این چشمه بر اساس کار کارشناسی حتی می‌توان در بخش کشاورزی نیز از این آب استفاده بهینه کرد.
چشمه آب معدنی تلخاب به غیر از فصل زمستان پذیرای مردم زیادی از بخش سرخه و سمنان جهت استفاده درمانی از این آب است.
منبع: خبرگزاری ایسنا

مراسم عبادی اعتکاف ماه رجب در شهر سرخه با حضور با حضور بیش از ۱۸۰ نفر از اقشار مختلف مردم در مساجد ولیعصر(عج) و جامع با شکوه هرچه تمامتر برگزار شد.

۲داور و یک کشتی‌گیر سرخه‌ای در مسابقات کشتی بسیج استان سمنان شرکت داشتند. آقایان علیرضا عربی و محمد عربی به عنوان داور و رضا سبحانی کشتی‌گیر وزن ۵۴ کیلویی در این مسابقات شرکت داشتند و در پایان سبحانی ورزشکار نوجوان سرخه‌ای مقام دوم مسابقات بسیج استان را از آن خود کرد.

( این تحلیلها تماماً برداشت شخصی است )

خبر اول:
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در گفت ‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان، به برخی ادعاهایی که از سوی عده‏ ای از ناآشنایان به ورزش استان سمنان مطرح شده و در آن اداره‏کل ورزش استان را در زمینه عمل نکردن به تعهداتش در قبال احداث استادیوم سرخه و باز نگه‌داشتن استخر این شهر بازخواست می‏کرد، پاسخ‏های روشنی دارد.
وی در این زمینه اظهار داشت: هیچ مصوبه رسمی ‏ای برای احداث استادیوم ورزشی در شهر سرخه به اداره ‏کل ورزش و جوانان استان سمنان ارسال نشده است و فقط قولی شفاهی در این خصوص داده شده بود که در صورت وجود اعتبار و تأمین زیرساخت‏های لازم، این ورزشگاه ساخته شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان افزود: متأسفانه مشکل ما در عرصه ورزش این است که در بسیاری از مواقع توجیه فنی و اقتصادی اجرای طرح‏ها را در نظر نمی‏گیریم.
هادیان ادامه داد: به طور یقین، احداث استادیوم ورزشی با آن همه هزینه‏ای که به همراه خواهد داشت، در شهرهای زیر ۱۵ هزار نفر جمعیت نظیر سرخه به هیچ وجه توجیه فنی و اقتصادی ندارد.
وی تصریح کرد: بدون شک، هر پیمانکاری که در این عرصه وارد عمل شود و بخواهد پروژه را تحویل بگیرد، از نظر اقتصادی ضرر خواهد کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان هم‌چنین با اشاره به تعطیلی استخر شهر سرخه گفت: براساس قوانین ابلاغی، تصریح شده که اماکن ورزشی باید به بخش خصوصی واگذار شود و نگه‌داری استخر سرخه برای هیچ سرمایه‏گذاری توجیه اقتصادی ندارد.
هادیان بیان کرد: هیچ‏ یک از پیمانکارانی که در مراحل تحویل استخر سرخه برنده می‏شوند، پس از مدتی حاضر به ادامه کار نیستند و حتی می‏گویند خسارت‏ها و زیان‏های وارد شده را جبران می‏کنیم و استخر را هر چه زودتر تحویل می‏دهیم.
وی افزود: استخرداری کار بسیار سختی است و تنها نگه‌داری استخر سرخه ماهانه بیش از ۱۰۰ میلیون ریال هزینه دارد و با توجه به جمعیتی که از این استخر استقبال و استفاده می‏کنند، این هزینه‏ها در بسیاری از موارد جبران نمی‏شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه نگه‌داری تأسیسات استخر کاری بسیار دشوار و پرهزینه است، گفت: اداره‏کل ورزش و جوانان استان سمنان حتی حاضر است این استخر را به طور رایگان در اختیار سرمایه‏گذاران قرار دهد اما هیچ متقاضی‏ای در این زمینه وجود ندارد.

تحلیل:( این تحلیلها تماماً برداشت شخصی است )
بعد از خواندن مصاحبه ی جناب آقای هادیان نکات زیر به ذهنمان خطور کرد:
۱- از خیّر محترمی که بخشی از هزینه ی تکمیل ساخت استخر غدیر را برای استفاده ی جوانان سرخه تقبل کرده بود، تشکر می کنیم.
۲- ما هرچه می کشیم از این عده ی نا آشنا به ورزش استان است.
۳- در این که بعضی طرح ها حقیقتاً توجیه فنی و اقتصادی ندارند، شکی نیست.
۴- مردم سرخه به قول های شفاهی عمل نشده ی مسئولین عادت دارند، خودتان را ناراحت نکنید.الآن می توانم بیش از ۱۰ مورد از وعده های عملی نشده به مردم سرخه را بدون فکر کردن بیان کنم.
۵- از همه ی مسئولین محترم می خواهیم صادقانه و عادلانه برخورد کنند و هر جا که احساس می کنند کاری نمی شود، هیچ قولی ندهند. باور کنید دل بستن به وعده ای که شک داری عملی شود، خیلی سخت است.
۶- جمعیت سرخه چماقی شده است که برخی مسئولین استانی هرازچندگاهی بعد از پافشاری شهروندان روی یک موضوع، روی سر ما می کوبند. ما هیچ ایرادی به این قضیه نداریم.
فقط ای کاش تخصیص بودجه های استانی بر اساس جمعیت شهرها بود.
ای کاش برخی امکانات را که سرخه ندارد در شهرهای کم جمعیت تر از سرخه نیز نمی دیدیم و ای کاش در شهرهای بزرگتر از سرخه نیز بعضی امکانات بلا استفاده را نمی دیدیم.
۷- به نظر شما راه حل این همه مشکلات و روند پرپیچ و خم کارهای اداری و دولتی در سرخه، کجاست؟

خبر دوم:
حدود دو ماه است پخش شبکه های تلویزیونی آموزش و قرآن و معارف، بر روی گیرنده های آنالوگ شهر سرخه دچار مشکل شده و این شبکه ها هرچند دقیقه یک بار قطع و وصل می شود.
تحلیل:
از آنجا که احتمال می دهیم هیچ یک از مسئولین این شبکه ها را تماشا نمی کنند تا متوجه این مشکل شوند.وظیفه ی ما اطلاع رسانی بود. از صدا و سیما ی مرکز سمنان که ۴ ماه قبل فرستنده ی رادیو تلویزیونی سرخه را افتتاح نمود، سپاسگزاریم و خواهشمندیم این مشکل را حل نماید.

خبر سوم:
امام جمعه ی سرخه با اعلام مجدد بودجه ی مصوب برای توسعه و بهبود بخش کشاورزی سرخه از مسئولین و مردم درخواست کرد که طرح های خود را به اداره ی جهاد کشاورزی و دیگر نهادهای مربوط ارائه دهند.
تحلیل:
با توجه به اعلام مکرر مسئولین بخش، ما نیز از مردم عزیز به ویژه کشاورزان زحمتکش و اداره ی جهاد کشاورزی خواهشمندیم، با همکاری یکدیگر به اصلاح و رشد بهره وری کشاورزی بخش سرخه همت نمایند.

خبر چهارم:
جشن میلاد قمربنی هاشم یکشنبه شب در پارک ملت سرخه و با استقبال پر شور مردم برگزار شد.
تحلیل:
غروب روز یکشنبه ۴ تیرماه بود و دعا می کردیم که هوا از این که هست بدتر نشود تا زحمات دست اندرکاران این جشن در پارک ملت به هدر نرود. خدا را شکر این جشن با شکوه هa href=رچه تمامتر برگزار شد. تبلیغات خوب، جوایز میلیونی خوب، اجرای برنامه توسط هنرمندان شهر و استان و دعوت از گروه فیلمبرداری صداوسیمای استان همه و همه خوب بود. اما ساعت ۱:۳۰ بامداد دوشنبه با پایان جشن یک علامت تعجب در ذهن همگان ایجاد شد.
اینکه در شهر قریب به ۱۴ هزار نفری سرخه بیش از ۱۶ هزار بلیط شرکت در قرعه کشی را خریداری شده بود، برای برگزارکنندگان جشن هم غیرقابل تصور بود.خرید ۱۶ هزار بلیط، درآمد ۱۶ میلیون تومانی برای این جشن یکی از نقاط قابل توجه است که باید آن را از دید جامعه شناسی مورد بررسی قرار داد.
شاید اگر یک کم عینک بدبینی مان را نسبت به این مسئله به چشم بزنیم به نکته ی جالبی می رسیم.
۱- این روش با تمام محاسن ترویج کننده ی نوعی قمار است که باید دید فقها و علما نسبت به آن چه نظری دارند.هرکس در این قمار سرمایه ی بیشتری می گذاشت شانس بیشتری هم می داشت. اما ای کاش بخشی از عواید این کار صرف یک کار خیر می شد. متاسفانه کم نیستند کسانی که از نظر مالی در این جامعه توانایی کمی دارند.
۲- نکته ی جالبتر اینکه حتی اقشار ضعیف تر هم با توجه به قیمت نسبتاً پایین بلیط ها اتفاقاً استقبال بیشتری نیز از این طرح انجام دادند.
۳- سوالی که مطرح می شود این است که چرا مردم در قبال یک شانس پایین جایزه، حاضر به هزینه کردن هستند اما برای خرید یک کالای فرهنگی مثل کتاب یا… که آنها را از نظر معلومات به سطح بالاتری می برد یک ریال هم نمی پردازند.
۴- اینکه شرکت کنندگان مجبور بودند از ساعت ۹ شب تا ۱:۳۰ بامداد منتظر بمانند چون جوایز به شرط حضور ارائه می شد، کمی به دور از انصاف و مروت بود. در حالیکه بعداً می شد این جایزه را به برنده تحویل داد.
۵- در مجموع،اینکه مردم پایان جشن اکثراً از کیفیت جشن راضی بودند خود یک نقطه ی قوت بوده است.

خبر پنجم :
جشن های اعیاد شعبانیه و رجبیه ی سرخه، بعضاً با حضور ۲ تا ۳ هزار نفری مردم برگزار می شود و همیشه این مراسم ها یک غایب دارد. دوربین صدا و سیمای استان سمنان، که حاضر است مراسم ۳۰ نفره ی جشن در یک شهرستان ۱۰۰ هزار نفری را پخش کند اما این حضور چشمگیر مردم در ۲۰ کیلومتری مرکز استان را پخش ننماید.
تحلیل:
ظاهراً صداو سیما توپ را به زمین مسئولین بخشداری سرخه انداخته است تا یک خبرنگار جهت فیلمبرداری و تهیه ی خبر برای صدا و سیما معرفی نماید. اما بخشداری موفق به این کار نشده است. حالا یا کسی داوطلب نبوده است یا شرایط مورد نظر بخشداری را نداشته است یا از نظر مالی به تفاهم نرسیده است یا هیچکدام نمی دانیم. اما این احساس نیاز به وضوح مطالبه ی همه ی شهروندان است.

کتاب «به لهجه انگور» درجشنواره کشوری تولیدات حوزه ی هنری ور در بخش شعر کلاسیک رتبه ی دوم را بدست آورد. این کتاب جدیدترین کتاب شاعر همشهری ، حسن یعقوبی است.

حسین ابراهیمی به عنوان فرمانده ی جدید پایگاه مقاومت امام حسین(ع) معرفی شد.

مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی( ره) با سخنرانی آیت الله محمدی خراسانی یکشنبه ۱۴ خرداد در حسینیه شهدا برگزار شد.

بخشداری سرخه در نظر دارد با همکاری سایر نهادهای فرهنگی سرخه و انجمن رسالت قلم همایش روز جوان را برای جوانان عزیز سرخه ای ،برگزار نماید. ۱۱ شعبان ولادت حضرت علی اکبر(ع) به عنوان روز جوان نامگذاری شده است.

در پی مشاهده ی پدیده ی عجیب نورانی در شامگاه پنجشنبه ۱۸ خرداد و پرس و جوی مردم، سایت های خبری راز این پدیده را اعلام کردند. این پدیده مربوط به آزمایش موشک قاره پیمای روسیه بوده است که به دلیل ارتقاع زیاد در کشورهای همسایه قابل مشاهده بوده است.

شنیده شده
دو پرو‍ژه ی عمرانی سرخه از لیست پرو‍ژه های مهر ماندگار استان سمنان حذف شده است. پروژه های مهر ماندگار لزوماً باید تاپایان عمر دولت دهم کامل شوند.

شنیده شده
کانون های فرهنگی هنری مسجد جمعه و مسجد النبی در حال ثبت هستند. موسسه ی بهزیستی فجر نیز در قالب تشکل های غیر دولتی در حال ثبت است.

دو دانش‌‌‌آموز 10 و 11 ساله سمنانی در جریان یک اردوی آموزشی- تفریحی به داخل استخری افتاده و غرق شدند.

درپی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 و نیز سامانه 125 آتش‌نشانی در روز چهارشنبه هفته گذشته و اعلام وقوع حادثه‌ای در روستای افتر ماموران پاسگاه این روستا و بخش سرخه در صحنه حاضر و با جسد دو دانش‌آموز پسر که در سدی در حوالی روستای افتر غرق شده بودند، مواجه شدند.در بررسی‌های بعدی ماموران پلیس مشخص شد، دانش‌آموزان مدرسه ابتدایی روستای افتر به همراه معلمان خود به اردویی تحقیقاتی علمی در حوالی این روستا رفته بودند که «حسن» 11 ساله و «علی» 12 ساله با بازیگوشی از سایر دانش‌آموزان جدا شده و به محل دیگر که دارای سد بوده رفته‌اند که به دنبال آن به داخل آن سقوط کرده‌اند.

پس از سقوط این دو دانش‌آموز به استخر، حاضران تلاش خود برای نجات آنان را آغاز کردند اما پس از مدتی تنها توانستند جسد یکی از آنان را از سد خارج کنند. در ادامه پس از حضور اکیپ‌های عملیات امداد و نجات و اکیپ ویژه غواصی ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی سمنان در محل تلاش‌ها برای یافتن دانش‌آموز دیگر آغاز شد که پس حدود دو ساعت جسد وی نیز در یکی از مناطق عمیق استخر کشف شد.

نویسنده: خبر آنلاین/به نقل از ایسنا

کتاب جدید محسن یعقوبی منتشر شد.«خانه ام بیت رهبری است» نام جدیدترین کتاب نویسنده خوش ذوق و دوست قدیمی ما در انجمن رسالت قلم است،که ضمن نگاه به گوشه هایی از زندگی مقام معظم رهبری، به بررسی پیامهای نوروزی و نامگذاری هرسال توسط ایشان پرداخته است. پیش از این کتاب های «ماه عسل در کره ماه» و «سرمشق» از این نویسنده چاپ شده بود.

مستند «نواهای بی نشان» به کارگردانی روح الله فخرو در جشنوره تولیدات مراکز استانی سیما جزو ۱۳ اثر برتر شناخته شده است. همچنین مستند «راهی» کار دیگر این کارگردان همشهری به مرحله ی نهایی جشنواره کشوری اشراق راه یافته است.
مراسم بزرگداشت حماسه ی سوم خرداد با سخنرانی سردار دکتر سراج فرمانده ی بسیج ادارات و نهادها، چهارشنبه سوم خرداد در سالن امام خمینی(ره) سپاه سرخه برگزار شد.
عملیات عمرانی ساختمان جدید کلانتری سرخه در شهرک امام و تقاطع غیر همسطح ورودی شرقی سرخه آغاز شد.
ساعت کاری کتابخانه ی عمومی سرخه اعلام شد: ۸ صبح تا ۱۹ عصر. از مسئولین محترم نهاد کتابخانه های عمومی استان برای حل مشکل ساعت کاری سپاسگزاریم.

شنیده شده
عوامل نظامی و انتظامی سرخه، موفق به کشف یک شبکه توزیع مواد مخدر در سرخه شده اند
به زودی ساختمان دفتر فعالیت های هلال احمر در سرخه احداث می شود.

در شب میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، ضریح جدید امامزاده محمد زید (ع) رونمایی و در این امامزاده نصب شد.هزینه ی ساخت این ضریح ۱۷۰ میلیون ریال بوده است که از محل کمک های مردم بخش سرخه تامین شده است.

در مراسم گرامیداشت هفته ی معلم سرخه که ۱۷ اردیبهشت در فرهنگسرای باران برگزار شد، از آقای پیوندی تجلیل شد. آقای پیوندی ما نخستین مدیر دبیرستان در شهرستان سمنان بوده است. برای ایشان آرزوی طول عمر و سلامتی داریم.

در ارزیابی بعمل آمده از سوی استانداری سمنان، شورای اسلامی روستای مؤمن آباد بخش سرخه به عنوان شورای اسلامی روستایی نمونه استان انتخاب و در مراسم گردهمایی شوراهای اسلامی استان سمنان از آنان قدردانی شد.

تيم فوتبال مقاومت سرخه با كسب مقام دوم ليگ دسته دوم استان، به ليگ دسته يك استان سمنان راه يافت.

مسابقات موتوركراس قهرماني استان و انتخابي كشور، روز جمعه 15 ارديبهشت در پيست موتورسواري سرخه برگزار شد و رتبه هاي اول در هر كلاس به مسابقات كشوري راه يافتند.

پس از زمين لرزه4/2 (چهار و دو دهم) ريشتري روز 11 ارديبهشت، پس لرزه ها هنوز هم ادامه دارد.به گزارش شبكه لرزه نگاري ايران 5 پس لرزه تا كنون ثبت شده است:

12 ارديبهشت ساعت 13:22 با شدت 6/2 (شش و دو دهم) ريشتر

14 ارديبهشت ساعت 07:44 با شدت 5/2 (پنج و دو دهم) ريشتر

17 ارديبهشت ساعت19:00 با شدت3 /4 (چهار و سه دهم) ريشتر

18 اريبهشت ساعت 13:44 با شدت 2/6 (دو و شش دهم)ریشتر

19 اردیبهشت ساعت 05:41 با شدت 3/8 (سه و هشت دهم) ریشتر

مركز هر 5 زلزله در حوالي 15 كيلومتري سرخه و جنوب شرقي بيابانك اعلام شده است. اين زمين لرزه هاي هيچگونه خسارتي در بر نداشته است.

جلسه ي شوراي ترافيك شهرستان سمنان در خصوص شروع به كار احداث تقاطع زير گذر ورودي سرخه هفته ي گذشته برگزار شد. اين شورا اجازه ي تردد وسايل نقليه ي مسير تهران-مشهد از داخل شهر را نداد و اداره راه و ترابري موظف شد مسير فرعي براي انتقال ترافيك احداث نمايد.

شش دانش آموز قرآنی منطقه سرخه موفق به کسب رتبه برتر استان در مسابقات حفظ و تفسیر قرآن کریم استان شدند:

ملکه حیدری رتبه اول استان در رشته تفسیر

رخساره فیض رتبه سوم استان در رشته تفسیر

هانیه عربی رتبه سوم استان در رشته حفظ قرآن

زهرا ادهم رتبه سوم استان در رشته حفظ قرآن

فاطمه شکیبا رتبه سوم استان در رشته حفظ قرآن

فاطمه قزوینی رتبه دوم استان در رشته حفظ قرآن

3 نفر از دبیران تربیت بدنی منطقه سرخه در جشنواره الگوی برتر تدریس تربیت بدنی حائز رتبه های اول و دوم استان شدند:.

حمید رضا آزارش رتبه اول استان

امیر حشمی و مهدیه السادات کیا رتبه دوم استان

صغری اسیری دانش آموز دبيرستان آسيه  پس از موفقیت در آزمون تئوری علمی ، عملی و علمی کاربردی پایه اول هنرستانها به مرحله کشوری این مسابقات راه یافت .

دانش آموزان پایه سوم آموزشگاه راهنمایی حضرت خدیجه ( س ) سرخه رتبه اول استان را در مسابقات آزمایشگاهی دوره راهنمایی به خود اختصاص دادند .

شنيده شده

 به زودي شهرداري سرخه به جذب نيرو از طريق آزمون و مصاحبه اقدام مي نمايد. رشته هاي مورد نياز:حقوق،مهندسي عمران، مهندسي معماري

شنيده شده

استاندار سمنان 9 ارديبهشت از شوراها و شهرداري هاي نمونه ي استان تقدير كرد. شنيده شده شوراي شهر و شهرداري سرخه از بين 16 شورا و شهرداري استان رتبه ي 14 را كسب كرده است.

 شنيده شده

چند خبر جديد دانشگاهي در سرخه در شرف اعلام است.

زمین لرزه سرخه را لرزاند

به گزارش موسسه ژئوفيزيك، دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی 4.2 در مقیاس ریشتر، دوشنبه11اردیبهشت 91 در شهر سرخه به وقوع پیوست.لازم به ذکر است که این زلزله در ساعت 06:03:22 اتفاق افتاده و خوشبحتانه تا کنون گزارشی مبنی بر خسارات احتمالی این حادثه، گزارش نشده است. به امید سلامتی شما یکایک عزیزان همشهری.

فرهنگسرای باران:

 • فرهنگسرای باران سرخه از علاقه مندان به موسیقی، شعر و خوشنویسی ثبت نام به عمل می آورد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به فرهنگسرای باران(واقع در پارک ملت) مراجعه نمایید.

کانون فرهنگی-هنری انتظار:

 • کلاس آموزشی قرآن کریم، زیر نظر استاد رسول کلامی در حال برگزاری است. قرآن دوستان می توانند چهارشنبه از ساعت18 در کانون حضور یابند.
 • جلسه تفسیر قرآن کریم دوشنبه شب ها بعداز نماز مغرب و عشا به مدت 15 دقیقه برگزار می گردد. مسجد ولی عصر(عج) سرخه میزبان این طرح است.
 • کودکان و نوجوانان علاقه مند به کتاب خوانی در طرح گنج دانش کتابخانه کانون انتظار شرکت می کنند. در این طرح که سه سال سابقه ی اجرادارد کودکان و نوجوانان کتاب خوان مهارت های مطالعه، خلاصه نویسی و بیان را می آموزند و جایزه می گیرند.

دبیرستان شهید فرهادصفا:

 • شورای مدرسه ی دبیرستان از فرهنگ دوستان و فارغ التحصیلان این دبیرستان دعوت کرد برای احداث کتابخانه ودفترفعالیت های دانش آموزی این آموزشگاه مشارکت کنند. علاقه مندان می توانند با شماره تلفن 3221755 تماس حاصل نمایند.
 • دانش آموزان اهل قلم دبیرستان چهارمین شماره نشریه «مکتب خانه» را منتشر کردند.
 • گروه هنری «آیینه» به سرپرستی هنرمند پرتلاش سرخه آقای روح الله صفا در حال آماده کردن نمایش «آیینه زار» است. این اثر در جشنواره دانش آموزی شرکت می کند.

کانون فرهنگی هنری الهادی:

 • گروه نشریه کانون هرماهه نشریه مسجدی «گلبانگ» را به علاقه مندان تقدیم می کنند. در این نشریه فعالیت های فرهنگی، مذهبی، قرآنی و عمرانی مساجد و مراکز دینی شهر در قالبی جذاب مطرح می شود. سردبیر این نشریه مهندس عباس علی عربی می باشند.
 • واحد خواهران کانون الهادی برنامه های متنوع قرآنی، هنری و فرهنگی را ویژه دختران برگزار می کند.
 • گروه نشریه ی کانون، هرماه به زیارت یکی از خانواده های شهدا می رود.

حوزه علمیه سرخه:

 • حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) و حوزه علمیه نجمیه، طلبه می پذیرد. دوستداران برای ثبت نام به این مراکز مراجعه نمایند.

میراث فرهنگی:

 • آب انبار سرخه به دست فرهنگ دوستان ومیراث فرهنگی استان و شهرداری سرخه بازسازی شد. تلاش های نمایندگان مردمی این طرح آقایان حسن ابراهیمی و مهندس محمد عربی شایان تقدیر است. برای استفاده از این بنای تاریخی ، راه اندازی زورخانه پیش بینی شده است.

مردم فرهنگ دوست سرخه چشم به راه مرمت خانه تاریخی حشمت و مسجد جهل ستون هستند. سال هاست که این هدف در گروه میراث فرهنگی انجمن رسالت قلم پی گیری می شود. منتظر اجرای وعده های مسئول میراث فرهنگی استان باشید.

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *