خانه / اخبار سرخه / اخبار سال 93 / آغاز مبارزه با سن در مزارع گندم و جو شهرستان سرخه

آغاز مبارزه با سن در مزارع گندم و جو شهرستان سرخه

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از تامین اعتبار برای مرمت و شن ریزی حدود ۲۰ کیلومتر از جاده های بین مزارع روستایی خبر داد.
مجید رضا افشاریان صبح شنبه درنشست با خبرنگاران در محل سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: از محل طرح احداث و تکمیل راه های بین مزارع در سطح استان مبلغ یک میلیارد ۱۸۰ میلیون ریال اعتبار بلاعوض دولتی (استانی) به این امر اختصاص یافته است.

وی افزود: با این اعتبار مرمت و شن ریزی ۲۰ کیلومتر از جاده های بین مزارع در دستور کار است که تاکنون بیش از ۱۴ کیلومتر (حدود ۷۰ درصد) در سطح استان اجرا شده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی استان سمنان متذکر شد: احداث و تکمیل راه های بین مزارع در راستای مصوبات سفر دولت گذشته به استان برای احداث و تکمیل راه های روستایی و شن ریزی آن در سطح استان اجرا می شود.

افشاریان بیان کرد: سهولت در امر حمل و نقل ماشین آلات، ادوات کشاورزی و جابجایی نهاده ها، ایاب و ذهاب آسان کشاورزان به مزارع و دسترسی راحت تر به جاده های اصلی از اهداف اجرای این طرح است.

وی یادآور شد: در راستای حمایت از کشاورزان در سطح روستاها اجرای این طرح در سطح استان بدون اخذ خودیاوری انجام می شود.

مبارزه با سن غلات در شهرستان شروع شد

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سرخه از آغاز مبارزه با سن در مزارع گندم و جو شهرستان سرخه خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت مبارزه با عوامل خسارت زا در مزارع گندم و جو از جمله سن، اقدامات لازم برای اطلاع رسانی به کشاورزان از سوی مدیریت انجام شده است.

محمد رضا صابریان افزود: از طریق ارسال بیش از ۲۵۰۰ پیامک، نصب بنرهای اطلاع رسانی، تعامل با اعضای شوراها و امام جمعه شهرستان و ائمه جماعات برای بیان اهمیت موضوع، برگزاری کلاس های آموزشی ترویجی و ارائه مشاوره های لازم از سوی کارشناسان بخش دولتی و خصوصی، اهمیت موضوع مبارزه و جلوگیری از خسارت ناشی از سن به اطلاع کشاورزان رسیده است.

وی در خاتمه ضمن اشاره به انجام مبارزه با سن غلات در سطح ۵۰ هکتار از مزارع گندم و جو شهرستان سرخه بیان کرد: با سرکشی مداوم از مزارع، مناطق آلوده که نیاز به مبارزه داشته باشد با مشارکت فعال صاحبان مزارع سمپاشی خواهد شد.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

اطلاعیه مسابقه کتابخوانی استاد عشق

انجمن رسالت قلم سرخه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه با همکاری دیگردستگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *