خانه / رویدادهای 95 / سرخه؛ شهر بی‌طلاق!؟

سرخه؛ شهر بی‌طلاق!؟

فرماندار سرخه با اشاره به قبح طلاق در این شهرستان گفت: سرخه از معدود شهرها و شهرستان‌‌هایی است که دفترخانه ثبت طلاق ندارد.

علی‌محمد مؤیدی‌زاده، فرماندار شهرستان سرخه  اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال نسبت به سال گذشته ولادت در شهرستان سرخه ۳.۸ درصد رشد داشته است.

فرماندار شهرستان سرخه با بیان اینکه باید با برنانه‌ریزی دقیق و تدوین طرح‌های اجرایی و عملی در راستای جوان سازی جامعه گام برداریم گفت: امسال ۸۱ مورد ولادت در شهرستان سرخه به ثبت رسیده است که این میزان نسبت سال گذشته که ۷۸ واقعه ولادت ثبت شده نشاگر رشدی ۳.۸ درصدی است.

مؤیدی‌زاده با بیان اینکه دستیابی به آمار صحیح و جامع و برنامه‌ریزی مدون برای توسعه و پیشرفت از وظایف اصلی شورای ثبت وقایع حیاتی در هر شهرستان است خاطرنشان کرد: ثبت وقایع حیاتی دریچه‌ای به سوی شناخت از نیازهای نسل آینده است.

وی ادامه داد: ثبت آمار جمعیتی ابزاری کارآمدی برای سیاستگذاران و برنامه‌ریزان کشور که با برنامه‌ریزی متناسب با داده‌های آماری می‌توان به کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز کمک کرد.

فرماندار شهرستان سرخه با بیان اینکه طلاق امروزه به یکی از آسیب‌های اجتماعی مهم در کشور مبدل شده است افزود: توجه جدی به نهاد خانواده و تبیین رسالت‌ها و ابعاد این نهاد اجتماعی مهم  همواره یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری بوده است.

وی ادامه داد: برای تقویت پایه و بنیان خانواده و همچنین حفظ این نهاد اجتماعی باید به ترغیب جوانات به ازدواج و تشکیل خانواده بپردازیم.

عباس سلمانی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سرخه نیز با بیان اینکه تعداد وفات در شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است گفت: در سال جاری ۶۵ مورد وفات در شهرستان سرخه به ثبت رسیده است که این میزان نسبت به سال گذشته که ۵۴ مورد بوده بالغ بر ۲۰ درصد افزایش داشته است.

سلمانی با بیان اینکه دفترخانه ثبت طلاق در این شهرستان وجود نداشته و آماری در دسترس نیست گفت: در ۹ ماهه امسال ۴۴ مورد ازدواج در شهرستان سرخه به ثبت رسیده است.

وی در پایان اظهار کرد: ثبت احوال شهرستان سرخه با تمامی امکانات و خدمات مکانیزه و پیشرفته آماده خدمات‌دهی به مردم این شهرستان است.

اگر چه با قاطعیت نمی توان گفت سرخه، شهر “بی طلاق”است یا شهر “بی دفترخانه طلاق” اما به نظر می رسد اگر طلاق در این شهرستان از فراوانی بالایی برخوردار بود احتمالا متناسب با تقاضاهای احتمالی می‌بایست شاهد راه اندازی دفاتر طلاق در این شهرستان باشیم.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

اجرای طرح ارتقای کیفیت آب آشامیدنی سرخه

مدیر شبکه آب و فاضلاب سرخه گفت: کیفیت آب شهرستان سرخه با نصب یک دستگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *