خانه / رویدادهای 96 / بروکراسی پیچیده اداری سد سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی

بروکراسی پیچیده اداری سد سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی

فرماندار شهرستان سرخه از بروکراسی پیچیده اداری به عنوان سد سرمایه‌گذاری‌ها نام برد و خواستار تسهیل در این بخش شد.

علی محمد مویدی‌زاده در چهارمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان سرخه اظهار کرد: یکی از علل عدم اقبال سرمایه‌گذاران به فقدان یک روند اداری آسان برای اخذ مجوزهای لازم برمی‌گردد.

وی با اشاره به این‌ که انجام امور اداری طاقت فرسا و پیچیده یکی از عواملی است که سرمایه گذاری در استان و کشور را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: متاسفانه بروکراسی اداری برای اخذ مجوز جهت فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و خصوصا در حوزه گردشگری بسیار پیچیده و وقت‌گیر است.

فرماندار سرخه تصریح کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب در بحث سرمایه گذاری و بویژه حضور سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی در حوزه گردشگری، باید در روند امور و رسیدن به هدف اصلی که رونق اقتصاد داخلی است، تسهیل سازی شود.

مویدی زاده معتقد است: همانطور که در برنامه ششم توسعه نیز نقش سرمایه‌گذاران خارجی بسیار پرنگ و تاثیر گذار دیده شده است باید در راستای فرآهم کردن زمینه و زیرساخت لازم برای حضور سرمایه‌گذاران گام برداریم و یکی از اقدامات مهم، تسهیل و کوتاه کردن روندهای اداری جهت احداث و راه اندازی واحد تولیدی و یا هر فعالیت جدیدی است.

علیرضا دیانی، معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان نیز در این‌جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد این‌ اداره کل در استان گفت: ظرفیت‌های استان سمنان از طریق نشست‌هایی به تجار، سرمایه‌گذاران، سازمان‌ها، شرکت‌های توسعه و سرمایه‌گذاری کشور در قالب چاپ کتاب و بروشور و پکیج‌های اطلاعاتی معرفی شده است.

دیانی افزود: تاکنون ۱۲۷ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری از طریق نشست‌هایی که با سرمایه‌گذاران و مرکز خدمات سرمایه گذاری کشور برگزار شده در استان به امضا رسیده است که این ‌مهم رونق اقتصادی در سطح استان طی سالهای آتی را نوید می‌دهد.

وی گفت: طولانی بودن مراحل اداری، سرمایه‌گذاران را دلسرد، نا امید و از سرمایه‌گذاری منصرف خواهد کرد و لذا باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

کمربند سبز سرخه با کاشت ۳۰۰۰ اصله درخت اجرا می‌شود

فرماندار سرخه بابیان اینکه طرح کمربند سبز این شهرستان در راستای زیباسازی و بهسازی فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *