خانه / رویدادهای 96 / نخستین سفر وزیر دادگستری به سمنان صورت گرفت/ اولین‌ها ماندگارند

نخستین سفر وزیر دادگستری به سمنان صورت گرفت/ اولین‌ها ماندگارند

وزیر دادگستری ۷۲ ساعت پس از مراسم معارفه به عنوان عضو کابینه دوازدهم نخستین سفر کاری خود را به دستور رئیس جمهور به سمنان و سرخه زادگاه روحانی داشت تا چند طرح را افتتاح کند.

قول روحانی برای حضور یک عضو کابینه در نخستین روز از هفته دولت در زادگاهش برای افتتاح چند طرح آن هم درست در زمانی که خودش وقت سرخاراندن نیز ندارد، همزمان با اولین آخر هفته شهریورماه۹۶ تحقق یافت این بار اما قرعه به نام آوایی افتاد تا برای افتتاح چند طرح عمرانی، شهری و فرهنگی به سرخه سفر کند.

وزیر همیشه ساکت کابینه دوازدهم غروب چهارشنبه وارد سمنان شد تا علاوه بر دیدار با مسئولان استانی و نماینده ولی فقیه در سمنان، به میان فعالان اقتصادی برود و درباره موانع سرمایه گذاری و ضرورت های رفع آن گفتگو کند نشستی که کمی برای فعالان اقتصادی عجیب بود چرا که ایشان توقع حضور یکی از وزرای عضو تیم اقتصادی دولت را داشتند اما قرعه ابلاغ نخستین سلام روحانی به مردم زادگاهش به عنوان رئیس دولت دوازدهم درنهایت به نام آوایی افتاد.

آقای وزیر در راه سمنان

وزیر دزفولی کابینه که در ۶۱ سالگی همچنان سرحال به نظر می رسد دیدار با فعالان اقتصادی را فرصتی مناسب برای بیان چالش های قانونی، حقوقی و همچنین اقتصادی بر سر راه سرمایه گذاری دانست و گفت: بعضی از مسئولان متاسفانه معنی کارآفرینی را درک نکرده اند و نمی دانند توجه به این امر چقدر می تواند مشکلات را حل کند لذا باید با همه توان اشتغال زایی را حمایت کرد.

آوایی ضمن بیان اینکه اهمیت اشتغال زایی بعضا از سوی برخی مدیران درک نمی شود، بیان داشت: امروز باید همه کشور دست به دست هم دهند تا معضل بیکاری به کمترین حد خود برسد لیکن امروز مسئولان ارشد نظام برای رفع مشکلات کشور با فعالان اقتصادی ارتباط خوبی داشته باشند چرا که ما معتقد هستیم اگر این ارتباط شکل نگیرد در هیچ مقوله ای موفق نخواهیم بود که البته اشتغال زایی و سرمایه گذاری نیز در زمره این موارد است.

عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه دولت یازدهم تمام کوشش خود را برای رفع مشکلات اقتصادی به کار گرفت، بیان داشت: در دولت دوازدهم نیز نگاه خاصی به رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی وجود دارد از سوی دیگر باید گفت موانع قابل توجهی برای رسیدن به شرایط مطلوب و آرمانی برای شکوفایی اقتصاد کشور وجود دارد که کابینه دوازدهم برای رفع این موانع هم قسم شده است تا بتوانیم بر طبق سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، چالش ها را برطرف کنیم.

باید در کنار هم بود

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر نیز در این مراسم با توپی پُر از انتقاد نسبت به افرادی که او آنان را در زمره افرادی می داند که نسبت به وقایع ایران سیاه نمایی می کنند، گفت: رفع مشکلات کشور نیازمند همدلی بین مسئولان و مردم است و ما معتقد هستیم در چارچوب این همدلی می توان به اقدامات بزرگی دست زد که رفع مشکلات معیشتی یکی از این اقدامات خواهد بود.

احمد همتی تاکید کرد: با ترویج روحیه جمعی و کارگروهی می توان به اقدامات بزرگی دست زد که قطعا یکی از این اقدامات رفع مشکلات معیشتی و اشاعه رفاه در جامعه محسوب می شود که در برنامه ششم نیز توسط نمایندگان مجلس تاکید فراوانی شده است.

وی بیان داشت: امروز برای ترویج اشتغال زایی و همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی صورت گرفته است،  برای مثال دولت در راستای کاهش خرید کالاهای خارجی اقدامات خوبی را در دستور کار دارد اما باید توجه داشت که مقوله فرهنگی این امر نیز باید مد نظر قرار گیرد چرا که اگر مردم در خرید کالای ایرانی پیشگام باشند قطعا می توان مشکلات بیکاری را کاهش داد.

باید ترمز برخی افراد را کشید

همتی امروز نیز در نشست شورای اداری استان سمنان با حضور آوایی به انتقادات دیروز خود ادامه داد و بیان کرد: برخی در کشور اجازه نمی دهند که دلسوزان نظام خدمت‌رسانی کنند، امروز خطاب من افرادی هستند که در قالب مدافع انقلاب و اسلام وارد می شوند، خوش بینانه این است که این افراد نمی فهمند و بد بینانه این که به خاطر منافعشان با همه چیز مخالفت می کنند.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با اشاره تلویحی به منتقدان دولت، بیان کرد: باید با افرادی که به نام دلسوزی نظام در مقابل همه اقدامات می ایستند مقابله کرد، امروز زمانی است که همه می بایست در مقابله با این افراد بایستیم، یک حرکت این افراد امروز می تواند تمام برنامه ریزی کشور را مختل کند.

همتی با بیان اینکه امروز متاسفانه افرادی هستند که در سیاست خارجی، مسائل اجتماعی، درمانی و … با یک اظهار نظر تمام برنامه های دولت را به تعویق می اندازند، تصریح کرد: ما در مجموعه مجلس با وزرای کابینه دوازدهم مسائلی از این دست را مطرح کردیم و دقیقا دولت مردان نیز این امر را تائید می کنند که برنامه ریزی های صورت گرفته برای توسعه کشور با یک حرکت ناپخته و یک سخنرانی نقش برآب می شود.

وی همچنین تصریح کرد: باید این افراد مهار شوند، امروز اگر نیاز است با این افراد برخورد شود، یا آنها را محدود کرد می بایست اقداماتی صورت گیرد لذا باید اقدامی کرد تا محصول آن چیزی باشد که شایسته نظام اسلامی است.

کابینه دوازدهم گروهی بسیار هماهنگ است

وزیر دادگستری این بار در شورای اداری استان سمنان در سرخه، زادگاه رئیس دولت یازدهم و دوازدهم به سخنان روز گذشته خود اشاره کرد و با بیان اینکه کابینه دوازدهم گروهی بسیار هماهنگ است، گفت: اگر به دور از حب و بغض های سیاسی و جناحی به دولتمردان کمک کنیم قطعا در رفع مشکلات موفق خواهیم بود.

آوایی ضمن بیان اینکه ایران امروز با کوهی از مشکلات روبرو است که قطعا قابل حل هستند، تاکید کرد: امروز هیئت دولت یک گروه کاملا هماهنگ است و به عشق خدمت به مردم پای به عرصه گذاشته اند و امیدواریم مردم آثار این خدمات را ببینند. ایران اسلامی با کوهی از مشکلات داخلی و خارجی روبرو است اما این مشکلات قابل حل هستند اگر ما با هم هماهنگ و همدل شویم امروز می توان مشکلات را به دور از خط های جناحی، کینه ها، دشمنی ها، حسادت ها، تفکر ها و … رفع کرد و شاهد نزول برکات نسبت به نظام اسلامی بود.

عضو کابینه دوازدهم با انتقاد به برخی رفتارها که وی از آنها به مثابه مخالفت های بی دلیل از سوی برخی افراد نام برد، گفت: بعضا یک رفتار نسنجیده ممکن است زحمات دولتمردان را بر باد دهد اما خوشبختانه با عزمی که در رئیس جمهور و هیئت دولت دیده می شود می توان گفت مشکلات قابل حل هستند.

۱۲۷۰ میلیارد تومان پروژه در استان سمنان افتتاح شد

میزبان آوایی در این سفر دو روزه اما محمد رضا خباز بود کسی که از دیرباز با آوایی آشنایی ویژه ای دارد چرا که زمان تصدی وی در ثبت احوال، مدام در کسوت نماینده مردم کاشمر و کمیسیون حقوقی با آوایی روبرو شده است، خباز امروز در جمع مدیران استان سمنان از دستاوردهای دولت سخن گفت و بیان داشت: در بازه زمانی شش ماهه یعنی از دهه فجر سال۹۵ تا هفته دولت سالجاری، یک هزار و ۲۷۶میلیارد تومان پروژه در سطح استان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی افزود: در دهه فجر سال۹۵ بیش از ۷۲۶میلیارد تومان پروژه در استان افتتاح شد که نسبت به سال های گذشته از رشد چشم گیری برخوردار بود. امروز خوشبختانه باید گفت تعداد پروژه هایی که به دست مسئولان افتتاح می شود، ۴۸۸ مورد است که برای آنها ۳۱۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده که در مجموع بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار را شامل می شود.

استاندار سمنان، گفت: در این بازه زمانی شش ماهه سال جاری همچنین طرح های عمرانی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و … نیز با حضور مسئولان کشوری مانند رئیس جمهور، رئیس کمیته امداد، وزیر بهداشت و … صورت گرفت که با احتساب این پروژه ها که قرار بود در هفته دولت امسال افتتاح شوند، باید گفت بیش از یک هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان پروژه در سطح استان افتتاح شده که می توان گفت در تاریخ منطقه بی سابقه است.

طرح های عمرانی یکی پس از دیگری افتتاح شدند

آوایی اما تنها برای حضور در جلسات به سمنان سفر نکرده بود. در برنامه سفر وزیر دادگستری علاوه بر دیدار با فعالان اقتصادی و همچنین مسئولان، افتتاح چهار طرح فرهنگی، عمرانی در سرخه و کلنگ زنی ساختمان شورای حل اختلاف این شهرستان نیز در دستور کار قرار گرفت.

فرماندار سرخه درگفتگو با خبرنگار مهر درباره طرح هایی که با حضور آوایی افتتاح و یا کلنگ زنی شدند، گفت: برای ساخت این طرح ها بیش از دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

علی مویدی زاده با بیان اینکه آب شیرین کن سرخه با مخزنی به میزان دو هزار متر مکعب و با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان یکی از طرح هایی است که در این شهرستان افتتاح شد، تاکید کرد: عملیات ساخت این طرح از سال۹۴ آغاز و تا سالجاری ادامه داشت که با افتتاح آن بخش اعظمی از مشکل مصرف آب شرب مطلوب و شیرین برای مردم سرخه رفع خواهد شد.

وی همچنین گفت: دبیرستان ۹کلاسه رضایی نژاد که توسط خیران ساخته شده دیگر طرحی بود که در سرخه افتتاح شد عملیات ساخت این دبیرستان از سال۹۴ آغاز و تا سال جاری ادامه داشته همچنین برای ساخت آن ۹۵۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده است همچنین کتابخانه سیار روستایی نیز با اعتبار ۷۰ میلیون تومان تنها طرح فرهنگی است که امروز با حضور وزیر دادگستری راه اندازی شد

مویدی زاده بیان کرد: ساختمان شورای حل اختلاف این شهرستان نیز در زمره طرح هایی است که با حضور آوایی کلنگ زنی شد این ساختمان در دو طبقه با بنایی بتونی ساخته و بیش از ۴۵۰ متر زیربنا دارد همچنین آخرین طرحی که با حضور سید امیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر کشور و وزیر دادگستری به بهره برداری رسید ساختمان هلال احمر سرخه قلمداد می شود که برای ساخت این بنا که ۸۲۰متر مربع زیربنا دارد، ۴۲۶میلیون تومان هزینه شده است.

اولین سفرها همیشه ماندگار هستند

وزیر دادگستری اولین مقصد سفرهای خود را استان سمنان قرار داد سفری که کمتر از ۲۰ ساعت به طول انجامید اما در آن ماموریتی که توسط روحانی بر وی محول شده بود به خوبی انجام شد روحانی نیز با اعزام او به زادگاهش به نوعی از مردم سرخه بابت انتخابات اردیبهشت ماه قدردانی کرد.

این سفر اما حواشی نیز داشت. آوایی شامگاه گذشته وقتی در دیدار با آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان سخن می گفت با ذکر این جمله که «همیشه اولین سفرها ماندگار ترین آنها هستند» از انتخاب سمنان به عنوان نخستین مقصد سفرهای استانی ابراز خوشحالی کرد که بیان این سخن در هنگامی که میکروفن مسجد باز بود، باعث خنده حضار نیز شد.

آقای وزیر همچنین قول داد در دوران وزارتش باز هم به این استان سفر کند .

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

کمربند سبز سرخه با کاشت ۳۰۰۰ اصله درخت اجرا می‌شود

فرماندار سرخه بابیان اینکه طرح کمربند سبز این شهرستان در راستای زیباسازی و بهسازی فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *