خانه / رویدادهای 96 / ۲مرکز سیار کانون پرورش فکری سمنان هفته دولت افتتاح می شود

۲مرکز سیار کانون پرورش فکری سمنان هفته دولت افتتاح می شود

مدیرکل کانون پرورش فکری نوجوانان و جوانان استان سمنان گفت: همزمان با هفته دولت، ۲ مرکز سیار روستایی این کانون در سرخه و میامی با اعتبار ۲۹۰ میلیون تومان افتتاح می‌شود.

مهدی جمال در نشست خبری در سالن همایش کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان استان سمنان با بیان این که با افتتاح این ۲ مرکز، تعداد مراکز شهری و روستایی استان به ۲۴ افزایش می یابد، افزود: این مراکز با هدف افزایش سطح پوشش خدمات به نقاط مختلف و با اولویت مناطق محروم راه اندازی می شود.
وی با تاکید بر لزوم مشارکت بیشتر خیران در بخش های فرهنگی و آموزشی کانون پرورش فکری نوجوانان و جوانان استان سمنان، ادامه داد: کمک های خیران به اداره کل بسیار یاری رسان است و در صورت نبود خیران این اداره کل از نظر مالی به مشکل برخواهد خورد.
مدیرکل کانون پرورش فکری نوجوانان و جوانان استان سمنان با اشاره به آسیب جدی بی‌علاقگی کودکان به کتاب، گفت: بزرگترین مشکل امروز کودکان و نوجوانان نداشتن مطالعه است، طی سال های اخیر امانت بردن کتاب ها از مراکز کانون پرورش فکری نوجوانان و جوانان استان سمنان بسیار افت کرد است و کودکان و نوجوانان رغبت کمتری برای مطالعه کتاب دارند.
وی، راهکار اصلی آشتی کودکان با کتاب را تشویق خانواده ها اعلام و اضافه کرد: نقش خانواده ها برای ترغیب کودکان و نوجوانان به مطاله بیشتر بسیار پررنگ است و خانواده ها نیز باید این موضوع را جدی بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: در دنیای امروز و با پیشرفت فناوری نمی توان با فضای مجازی مبارزه کرد، ولی باید کودکان و نوجوانان به این مهم پی ببرند که هیچ گاه فضای مجاز جای کتاب را نخواهد گرفت.
جمال با بیان اقدامات اداره کل کانون پرورش فکری نوجوانان و جوانان استان سمنان، ادامه داد: سال گذشته تعدادی از اعضای فعال کتابخوان بدون دریافت هیچ هزینه ای به اردوی همدان اعزام شدند و امسال نیز اعضای فعال مناطق محروم و روستایی در دهه اول شهریور ۹۶ به مازندران اعزام خواهند شد.
وی با اشاره به نزدیکی آغاز سال تحصیلی در مهر ۹۶، یادآور شد: نمایشگاه نوشت افزارهای ایرانی اسلامی به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سمنان به مدت ۲۰ روز در شهریور ۹۶ برپا می شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری نوجوانان و جوانان استان سمنان با اشاره به نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، ادامه داد: کانون از سال های قبل تولیدکننده بازی و سرگرمی بود، مردم نیز باید از تولید ایرانی با خرید محصولات این نمایشگاه حمایت کنند.
۳۸ هزار نفر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان عضو هستند که ۳۰ درصد از جمعیت دانش آموزی استان را شامل می شود، کتابخانه های مراکز کانون در استان سمنان بیش از ۲۷۰ هزار نسخه کتاب دارد.
بر اساس برنامه ریزی ها و هدف گذاری ها، ۱۷۰ مرکز سیار فعلی در سطح کشور طی پنج سال آینده به ۳۳۰ مرکز سیار خواهد رسید.
دوم تا هشتم شهریور هفته دولت نامگذاری شده است.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

کمربند سبز سرخه با کاشت ۳۰۰۰ اصله درخت اجرا می‌شود

فرماندار سرخه بابیان اینکه طرح کمربند سبز این شهرستان در راستای زیباسازی و بهسازی فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *