خانه / مطالب شما / چند پیشنهاد برای توسعه شهرستان سرخه

چند پیشنهاد برای توسعه شهرستان سرخه

یکی از کاربران محترم sorkheh.net چند پیشنهاد برای توسعه سرخه ارائه کرده اند که قابل تامل می باشد و توجه مسئولین را می طلبد.

برای توسعه یک شهر باید پیشرفت در همه ابعاد بصورت متوازن صورت گیرد به عنوان مثال اگر رشد صنعتی بدون درنظر گرفتن ملاحظات محیط زیست صورت گیرد باعث ضرر و زیان خواهد بود. بطور کلی میتوان موارد زیر را در توسعه در نظر گرفت:

الف -توسعه در ساخت و ساز ۱- حفظ فضای بومی ۲- مشخص کردن محدوده ساخت و ساز و دیدن فضاهای عمومی نظیر پارک فضای اموزشی در توسعه ۳- تا حد امکان جلوگیری از روند توسعه شهر به صورت شهرکهای حاشیه ای به دلیل ایجاد مشکلات اجتماعی ۴- در نظر گرفتن روستاهای شهرستان سرخه به عنوان مواردی جهت ایجاد مسکن و…

ب- محیط زیست ۱-تشویق به ایجاد فضای سبز در جلوی منازل ۲-مشارکت دادن دانش اموزان در امر حفاظت از محیط زیست ۳-هدایت پسابهای سطحی ۴-جلوگیری از الودگی منابع آب ۶-دفع زباله و تفکیک از مبدا ۷- ایجاد فضای سبز خصوصا ایجاد یک پارک جنگلی با مشارکت مردم ۸- بررسی روشهای مناسب جهت تصفیه پساب جهت ایجاد فضای سبز

ج- حمل و نقل ۱-برقراری سرویس حمل و نقل عمومی و با ساعت مشخص بین سمنان –سرخه و درصورت امکان از تهران به سرخه بصورت هفتگی و یا روزانه. ۲-استفاده بهینه از ایستگاه بیابانک و رایزنی جهت تکمیل این ایستگاه به عنوان محلی برای حمل بار و مسافر ۳- بهینه سازی محل ایستگاه مسافرین در پلیس راه و ایجاد اتاقک شیشه ای و مجهز نمودن ایستگاه به سیستم گرمایش و سرمایش جهت رفاه مسافران ۵- ایجاد دفتر خدمات مسافرتی در سرخه بطوریکه شهروندان سرخه ای به راحتی بتوانند بلیط تعاونی های سمنان و همچنین بلیط قطار را در سرخه تهیه کنند. همچنین ایجاد شعبه ای از دفتر خدمات هوایی هم برای عزیزان سرخه ای که قصد سفر با هواپیما از تهران را دارند نیز میتواند صورت گیرد.

د- فرهنگی ۱-ایجاد کتابخانه و مراکز فرهنگی خصوصا برای کودکان و نوجوانان با مشارکت کانون فکری کودکان و نوجوانان ۲-ایجاد باشگاه کامپیوتر.

ه-کسب درآمد ۱-استفاده از موقعیت جغرافیایی سرخه ۲-نصب بنر تبلیغاتی و اجاره آن در محلهای مناسب نظیر پلیس راه ۳-ساماندهی مغازه های پلیس راه.

و- کشاورزی ۱-استفاده از روشهای نوین کشاورزی مانند آبیاری قطره ای، گلخانه و.. ۲-استفاده از کودهای بیولوژیکی ۳-ایجاد تعاونی خدمات کشاورزی برای کاهش قیمت محصول و بازدهی فروش ۴-ایجاد تعاونی فروش جهت عرضه محصولات کشاورزی سرخه در میادین تره بار تهران از طریق اجاره غرفه.

ز-دامپروری و پرورش طیور ایجاد یک مرکز برای کشتار صنعتی و بسته بندی بهداشتی در اطراف سرخه – دور از شهر ایجاد یک سردخانه صنعتی در سرخه

ح-صنعت ۱- حل مشکلات شهرک صنعتی با مشارکت صاحبان صنایع ۲- استفاده از تکنولوژیهای جدید جهت تولید محصولات با ارزش افزوده بالا ۳- ایجاد تعاونی های فروش جهت عرضه محصولات پلاستیکی در بازار تهران ۴- تغییر نگرش دید جامعه نسبت به سرمایه گذار به عنوان کار افرین و تلاش برای جلب سرمایه گذار خصوصا عزیزان سرخه ای ۵- تلاش برای تولید محصولاتی که مواد اولیه ان به نوعی در اطراف سرخه موجود است

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

استعفای شهردار سرخه

شایعات چند روز اخیر مبنی بر رفتن شهردار از شهرستان سرخه امروز خبر استعفای ایشان …

بدون نظر

  1. “استان سمنان میتواند به عنوان قطب تولید انرژی پاک از نور خورشید باشد…..چرا سرخه ایها رایزنی برای ایجاد یک نیروگاه خورشیدی و یا مرکز تحقیقاتی سلولهای خورشیدی در سرخه را انجام نمیدهند…..ایجاد این مرکز می تواند زمینه ساز پذیرش دانشجو و….هم باشد.”انرژی پاک خورشیدی یکی از نعمتهای خدادادی است که خداوند به مردمان کویر عنایت فرموده…..ایجاد نیروگاه…ایجاد مرکز تحقیقاتی وابسته به وزارت نیرو و یا مراکز تحقیقاتی مثل سازمان پزوهشهای علمی و صنعتی، جهاد دانشگاهی و….میتواند باعث ایجاد یک قطب تحقیقاتی گردد که مسلما با ایجاد این مرکز برخی از مواردی که سرخه ایها به دنبال آن هستند مثل ایجاد دانشگاه، ایجاد مرکز تحقیقاتی، افزایش جذب افراد تحصیل کرده و اشتغال انها در سرخه فراهم میشود….این فعالیت الودگی هم ندارد و جزو فعالیتهای تکنولوژیکی بالاست….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *