خانه / رویدادهای 93 / احداث 5 استخر ذخیره آب در شهرستان سرخه

احداث 5 استخر ذخیره آب در شهرستان سرخه

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از اجرای عملیات احداث 66 باب استخر ذخیره آب کشاورزی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، مجید رضا افشاریان با اشاره به تخصیص 5 میلیارد و 978 میلیون ریال اعتبار بلاعوض دولتی برای ساخت این استخرها در سطح استان، خاطرنشان کرد: حجم آبگیری این استخرها 209 هزار و 800 متر مکعب خواهد بود.

وی افزود: از مجموع استخرهای در دست احداث، 27 باب در شهرستان شاهرود، 18باب در شهرستان دامغان، یک استخر در مهدیشهر، هفت استخر در گرمسار، دو استخر در آرادان، یک استخر در میامی و پنج استخر در شهرستان سرخه ساخته خواهد شد.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: ساخت این استخرها با هدف احداث مخزن آب به دلیل کمبود منابع آبی استان، محدودیت حفر چاه جدید و همچنین استفاده بهینه از آب‌های موجود، جلوگیری از پرتی آب و نیز تامین آب کشاورزی با حداکثر بهره‌وری و تامین رفاه حال کشاورزان استان انجام می‌شود.

افشاریان اضافه کرد: علاوه بر هزینه کرد اعتبار بلاعوض دولتی ذکر شده، اجرای عملیات زیرسازی و آماده کردن بستر استخر با همکاری بهره‌برداران انجام می‌شود.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

آب، مطالبه نخست مردم استان سمنان

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با بیان اینکه تمامی عزل و نصب‌های استانی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *