خانه / اخبار سرخه / اخبار سال 96 / اعتبارات ‌اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس سمنان ۳ برابر شد

اعتبارات ‌اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس سمنان ۳ برابر شد

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان از افزایش ۳ برابری اعتبارات استانی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس سمنان خبر داد و گفت: بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی در سطح استان با مشارکت بانک ملت در سرخه در حال ساخت می باشد.

ابوالفضل دربانی ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: استان سمنان با توجه به تعداد دانش آموزان کمبودهایی را در حوزه فضاهای آموزشی دارند که رفع این کمبودها با بهره‌گیری از اعتبارات دولتی و ظرفیت خیران طی یک برنامه‌ریزی دقیق باید  برطرف شود.

وی با بیان اینکه ۱۸ پروژه با ۸۰ کلاس درس در یک سال گذشته از دهه فجر ۹۵ تا دهه فجر ۹۶ به بهره‌برداری رسیده است افزود: با افتتاح این طرح‌ها با زیربنایی بالغ‌بر ۱۴ هزار و ۵۶۷ مترمربع فضاهای آموزشی استان سمنان را افزایش یا بهسازی شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان با بیان اینکه پروژه‌های دیگری نیز در دست اجرا است تصریح کرد: پروژه احداث هنرستان دخترانه حضرت فاطمه زهرا (س) در دامغان با مشارکت خیران و ساخت بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی در سطح استان که با مشارکت بانک ملت در سرخه در حال اجرا است.

وی سبک معماری خاص و همخوانی با اقلیم و سنت و فرهنگ سرخه را از مهم‌ترین ویژگی این پروژه برشمرد و گفت: ۱۰ پروژه مشارکتی و ۹ پروژه دولتی دیگر در دست اقدام است که برای تکمیل آن‌ها باید برنامه‌ریزی و اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

دربانی با اشاره مشارکت ویژه خیران در اجرای پروژه‌های این نهاد اعلام کرد: پروژه ۱۲ کلاسه فرهنگیان شاهرود، آموزشگاه ۶ کلاسه مسلم بن عقیل گرمسار،۱۲ کلاسه باقرالعلوم سمنان،۱۲ کلاسه بختیاری سمنان،۹ کلاسه ابن‌سینا دامغان و تکمیل نمازخانه فرهنگیان دامغان از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که در استان سمنان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه پروژه ساخت آموزشگاه ۹ کلاسه بنت‌الهدی (فرحزادی) ایوانکی، ۱۲ کلاسه پیامبر اعظم، مدرسه کار و دانش اسراری سرخه و تکمیل سالن چندمنظوره اردوگاه آبشار شاهرود از دیگر پروژه‌هایی است که با مشارکت خیران و سرمایه‌گذاران در حال اجرا است افزود: پروژه‌های ۱۸ کلاسه مهر سمنان، ۱۲ کلاسه مهر سمنان،۶ کلاسه میامی و ۱۲ کلاسه مهدی‌شهر از پروژه‌های مهمی است که با اعتبارات دولتی در استان سمنان در حال ساخت است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان خاطرنشان کرد: احداث کارگاه هنرستان فنی گرمسار، احداث هنرستان شریعت پناهی سمنان، تکمیل زمین چمن آرادان (رختکن و محوطه‌سازی)، تکمیل سالن ورزشی دامغان و تکمیل سالن ورزشی گلستان از دیگر پروژه‌هایی است که از محل اعتبارات دولتی در دست اقدام است.

پیش‌بینی تکمیل ۱۸ پروژه در سال ۹۷

وی با بیان اینکه ۱۸ پروژه با ۱۲۱ کلاس درس تا مهرماه سال ۹۷ تکمیل می‌شود اظهار داشت: پیگیری برای تخصیص به‌موقع اعتبارات و جذب کمک‌های خیران زمینه‌ساز تحقق این هدف می‌شود.

دربانی با بیان اینکه اعتبارات استانی سال ۹۶ نسبت به اعتبارات استانی سال گذشته ۳ برابر افزایش داشته است اعلام کرد: اعتبارات این نهاد با توجه به سال گذشته معادل ۳۰۰ درصد رشد داشته است و درصدد افزایش همین میزان اعتبار در سال آینده هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت خیران در اعتبارات اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان خاطرنشان کرد: ۴۱۷ خیر در استان سمنان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۲۵۷ نفر مرد و ۸۳ نفر زن هستند.

این مقام مسئول از مشارکت خیرخواهانه ۷۷ شرکت حقوقی در اجرای پروژه‌های نوسازی، بهسازی و تجهیز مدارس خبر داد و گفت: تاکنون بالغ‌بر ۱۹ جشنواره برای جذب خیران در استان سمنان برگزارشده است.

دربانی تصریح کرد: در جشنواره سال ۹۶ خیران مدرسه‌ساز درمجموع بالغ‌بر ۱۸ میلیارد تومان متعهد شدند که تاکنون ۶۱ درصد از آن محقق شده است.

بیستمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز در استان سمنان برگزار می‌شود

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان با بیان برنامه‌های این نهاد برای سال جدید اذعان کرد: بیستمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز با رویکرد مشارکت جوانان در ساخت مدارس در شهرستان‌های مختلف استان برگزار می‌شود.

وی استفاده از پتانسیل‌های بخش خصوصی سازمان‌های مردم‌نهاد، شرکت‌های خصوصی و غیره را از دیگر برنامه‌های اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس برشمرد و گفت: جذب و مشارکت نهادهای انقلابی ازجمله بنیاد ۱۵ خرداد و جذب و مشارکت بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری، شناسایی و جذب افراد خیر و نیک‌اندیش که در دیگر عرصه‌های خیری مشارکت می‌کنند در دستور کار است.

دربانی با بیان اینکه ایجاد زیرمجموعه‌های خیرین با مشارکت پزشکان، مهندسین اصناف در اولویت بعدی این نهاد قرار دارد اعلام کرد: استفاده از ظرفیت‌های شهرک‌های صنعتی در سطح استان و جذب مشارکت فرهنگیان و تقویت کانون فرهنگیان مدرسه‌ساز شهرستان‌ها و مناطق استان از دیگر برنامه‌هایی است که برای سال جدید استفاده می‌شود.

استان سمنان با کمبود فضاهای آموزشی مواجه است

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برای تحقق برنامه پنج‌ساله ششم توسعه، با کمبود تعداد ۴۴۸ کلاس آموزشی مواجه هستیم که بیشترین کمبودها در احداث هنرستان‌ها است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان با تأکید بر لزوم تکمیل پروژه ساخت هنرستان‌ها خاطرنشان کرد: در سه منطقه از استان سمنان مشکل کمبود فضای آموزشی داریم سمنان، شاهرود و میامی دارای مدارس دو شیفت هستند.

وی با بیان اینکه اولویت و سوق دادن خیرین به سمت این ۳ منطقه آموزشی از اولویت‌های مهم این نهاد است ابراز داشت: پیش‌بینی می‌شود تا ۳ سال آینده این مشکل در سراسر استان سمنان رفع شود و در هیچ منطقه‌ای از استان با کمبود فضای آموزشی مواجه نباشیم.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

اطلاعیه مسابقه کتابخوانی استاد عشق

انجمن رسالت قلم سرخه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه با همکاری دیگردستگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *