خانه / رویدادهای 95 / رفع موانع تولید از اهداف کارگروه اقتصاد مقاومتی سرخه است

رفع موانع تولید از اهداف کارگروه اقتصاد مقاومتی سرخه است

رئیس کارگروه اقتصاد مقاومتی سرخه بر ضرورت تبیین برنامه مدون برای حمایت از تولید در این شهرستان تاکید کرد و گفت: رفع موانع تولید از اهداف این کارگروه است.

غلامرضا الهی در جلسه کارگروه هماهنگی امور اقتصادی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سرخه، با اشاره به حرکت رو به جلو و پیشبرد همه جانبه اهداف اقتصاد مقاومتی از سوی دولت، خاطر نشان کرد: ستاد کل فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور برای تببین اهداف این ستاد و در راستای رو به جلو برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی ۱۲ برنامه، ۶۰ طرح و ۳۰۰ پروژه ملی برای این امر در نظر گرفته است.

وی افزود: در استان سمنان نیز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با جلسات و کارگروه های تخصصی و متعدد ۶۳ طرح پیشنهادی در حوزه اقتصاد مقاومتی را برای تایید نهایی از سوی ستاد کل اقتصاد مقاومتی کشور به این ستاد ارسال کرده است.

رئیس کارگروه اقتصاد مقاومتی سرخه با اشاره به رکود در بخش صنعت، گفت: یکی از موانع و مشکلات بزرگ موجود در جامعه تعطیلی و نیمه فعال بودن واحدهای صنعتی محسوب می شود که این امر به صورت مستقیم بر نرخ بیکاری و عدم اشتغال جوانان و همچنین تبعات اجتماعی و فرهنگی تاثیر گذار است.

الهی افزود: کارگروه هماهنگی امور اقتصادی ستاد اقتصاد مقاومتی سرخه در نظر دارد تا با احصاء و آسیب شناسی در زمینه تعطیلی واحدهای تولیدی سطح شهرستان و برای ارتقاء توان تولید، تثبیت اشتغال موجود و همچنین افزایش اشتغال پایدار در سطح منطقه برای جویندگان کار، به بررسی موانع و مشکلات واحدهای تعطیل بپردازد.

وی ادامه داد: این ستاد سعی دارد با مشخص کردن واحدهایی که به دلیل بدهی تحت تملک بانک ها قرار گرفته اند، در آینده و با راهکارهای موجود این واحدهای تولیدی به صاحبان خود واگذار و با بازگشایی دوباره این واحدهای تولیدی اشتغال در سطح شهرستان بهبود یابد.

رئیس کارگروه اقتصاد مقاومتی سرخه همچنین در پایان گفت: کارگروه هماهنگی امور اقتصادی ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان با برنامه ها و طرح های تدوین شده برای پیگیری رفع موانع تولید و مشکلات موجود در بخش صنعت و اقتصاد شهرستان و همچنین با احصاء تعداد واحدهای فعال و غیر فعال قصد دارد تا بخش صنعت را بهبود بخشیده و در گام بالاتر با رونق اقتصاد و حمایت از تولیدات داخلی در راستای پیشبرد اهداف ستاد کل اقتصاد مقاومتی کشور گام بر می دارد.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

اجرای طرح ارتقای کیفیت آب آشامیدنی سرخه

مدیر شبکه آب و فاضلاب سرخه گفت: کیفیت آب شهرستان سرخه با نصب یک دستگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *