خانه / رویدادهای 95 / سرخه، قطب تولید زیتون در استان سمنان

سرخه، قطب تولید زیتون در استان سمنان

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سرخه از وجود بزرگترین منطقه کشاورزی استان سمنان در شهرستان سرخه خبر داد.

سیدامیر رضوی امروز در دیدار با علی‌محمد مویدی‌زاده، سرپرست فرمانداری شهرستان سرخه با اشاره به اقدامات و عملکرد این اداره در سطح شهرستان اظهار کرد: شهرستان سرخه یکی از بزرگترین مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری در استان است که از ظرفیت قابل توجهی در حوزه کشاورزی برخوردار است.

وی به اقلیم متفاوت آب و هوایی این شهرستان اشاره و اضافه کرد: بزرگترین باغات زیتون استان در این منطقه احداث شده و همین سرخه را به قطب تولید زیتون در استان سمنان تبدیل کرده است.

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سرخه همچنین به بحث دام و طیور در این شهرستان پرداخت و افزود: این شهرستان ۳۵درصد تولیدات گوشت طیور استان را در اختیار دارد .

رضوی ادامه داد: سرخه با ۷۰  واحد مرغداری گوشتی و ۱۲واحد مرغ تخم‌گذار نقش مهمی در تولید گوشت سفید دارد.

وی گفت: شهرستان سرخه با دارا بودن تعداد زیادی روستای فعال در بخش کشاورزی در تولید محصولاتی از قبیل خربزه،انار و زیتون شاخص بوده و با توجه به پتانسیل آب و هوایی این منطقه، بزرگترین منطقه کشاورزی در استان در این شهرستان در زمینی به مساحت ۵۰۰ هکتار ایجاد شده که هم‌اینک نیز در حال توسعه است.

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سرخه گفت: ۳۲۵ هکتار باغات زیتون،۱۲۰  هکتار باغات پسته و۴۰ هکتار باغات انار در این مجموعه احداث شده است.

مویدی‌زاده، سرپرست فرمانداری شهرستان سرخه نیز با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در بحث کشاورزی و توسعه مناطق روستایی گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که با حمایت و توسعه مناطق روستایی،صنعت کشاورزی و دام و طیور کشور را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه و اشتغال پایدار در کشور در گرو نگاه به روستائیان است اضافه کرد: روستائیان، کشاورزان و دامداران نیروی محرکه اقتصاد کشور در بخش تولیدات داخلی و رسیدن به خودکفایی هستند.

سرپرست فرمانداری شهرستان سرخه ادامه داد: در دولت تدبیر و امید در راستای پیشرفت و توسعه کشور و همچنین اقدام عملی در اقتصاد مقاومتی و حمابت از تولیدات داخلی اقدامات و تهمیدات مطلوبی در زمینه حمایت از بخش کشاورزی،دامداری در سطح کشور انجام داده است.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

اجرای طرح ارتقای کیفیت آب آشامیدنی سرخه

مدیر شبکه آب و فاضلاب سرخه گفت: کیفیت آب شهرستان سرخه با نصب یک دستگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *