خانه / رویدادهای 95 / افتر روستای نمونه گردشگری می‌شود

افتر روستای نمونه گردشگری می‌شود

فرمانداری شهرستان سرخه با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری در توسعه این شهرستان از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در چشمه آبگرم افتر به‌عنوان یکی از اولویت‌های فرمانداری سرخه نام بردو گفت: افتر می‌تواند در ورت توجه بیشتر به روستای نمونه گردشگری تبدیل شود.

محمدعلی مؤیدی زاده در نشستی با اعضای شورای اسلامی روستای و دهیار افتر با تأکید بر لزوم توجه به توسعه و عمران شهرستان سرخه اظهار داشت: توسعه و ارتقای پایدار و مستمر در یک شهرستان زمانی محقق می‌شود که بخش‌ها و روستاهایی فعال، پویا و توسعه‌یافته داشته باشد.

وی با اشاره به افزایش ارتباطات و رونق گردشگری تصریح کرد: صنعت گردشگری و جذب توریست امروزه به یکی از صنایع کارآمد و سودآور تبدیل‌شده که شهرستان سرخه در این زمینه از توانایی‌های بسیار زیادی برخوردار است.

سرپرست فرمانداری شهرستان سرخه با اشاره به موقعیت مکانی روستای افتر خاطرنشان کرد: گردشگری طبیعی با توجه به آب‌وهوای مناسب، طبیعت زیبا و اماکن تاریخی آن می‌تواند در توسعه صنعت گردشگری در این روستا بسیار اثرگذار بوده و حتی سرخه را به‌عنوان روستای نمونه و هدف گردشگری مطرح کند.

مؤیدی زاده از چشمه‌های آبگرم افتر به‌عنوان یکی از دیگر پتانسیل‌های این منطقه نام برد و خاطرنشان کرد: این ظرفیت می‌تواند با برنامه‌ریزی و جذب سرمایه‌گذار به یکی از مناطق ویژه گردشگری و توریستی تبدیل شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان سرخه تصریح کرد: چشمه‌های آبگرم این روستا با حجم آب بسیار بالا و مواد معدنی و درمانی موجود در آن می‌تواند به یک مرکز درمانی، گردشگری و توریستی در سطح کشور و دنیا تبدیل‌شده و این امر در آینده برای توسعه و عمران منطقه و حتی در ارتقا و رونق اقتصاد شهرستان سرخه تأثیر زیادی دارد.

مؤیدی زاده با بیان اینکه فراهم‌سازی امکانات اولیه زندگی و معیشت مردم در روستاها، وظیفه مهم مسئولان است از پیگیری برای استقرار آنتن تلویزیون دیجیتال در سطح دهستان هفدر (افتر) خبر داد و گفت: بهسازی و آسفالت معابر این روستا در آینده موردتوجه قرار ‌می‌گیرد.

رئیس شورای اسلامی روستای افتر نیز با اشاره به موقعیت روستا و قرار گرفتن در مسیر ارتباطی مرکز استان به شمال کشور بیان کرد: افتر با دارا بودن مکان‌های تاریخی همچون خانه تاریخی محمودی (سلطان)، مغار افتر (یخچال طبیعی)، قلعه تاریخی افتر و نیز طبیعت زیبا و آب‌وهوای معتدل و ییلاقی، ظرفیت‌های گردشگری بسیار مناسبی دارد.

پرویز جلالی افزود: این ظرفیت‌های ویژه با توجه مسئولان و همکاری اهالی روستا و جذب سرمایه‌گذار در توسعه و آبادانی روستای افتر به سزایی خواهد داشت.

دهیار روستای افتر نیز در این جلسه با اشاره به قدمت تاریخی بالای روستای افتر خاطرنشان کرد: این روستا مرکز دهستان هفدر شامل روستاهای افتر، مومن‌آباد، اروانه و امام‌زاده عبدالله است.

محمد حمیدی افزود: وجود زیرساخت‌هایی همچون پلیس‌راه، پاسگاه نیروی انتظامی، پاسگاه محیط‌زیست، پایگاه هلال‌احمر، پایگاه اورژانس، پایگاه هواشناسی، جایگاه سوخت، شرکت حمل‌ونقل، کارخانه‌ها و معادن متنوع و فعال در این روستا سبب شده است تا زمینه برای توسعه سرمایه‌گذاری در همه بخش‌ها در این روستا فراهم باشد.

وی با اشاره به اخذ مصوبه ایجاد یک شهرک ۲۰۰ واحدی در روستای افتر خاطرنشان کرد: تا امروز ۱۳۵ جواز ساخت از این تعداد صادرشده که از این تعداد ۸۴ واحد مسکونی پایان‌یافته است.

به گفته دهیار افتر مابقی این واحدهای مسکونی نیز با سرعت قابل قبولی در حال تکمیل است و با توجه به آب‌وهوای ییلاقی روستای افتر تاکنون ۵۶۰ متقاضی دریافت زمین در این روستا از اهالی سمنان، سرخه و مردم روستا به ثبت رسیده است که برای این مهم قطعه‌های جدیدی در شهرک تازه تأسیس در نظر گرفته‌شده است.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

اجرای طرح ارتقای کیفیت آب آشامیدنی سرخه

مدیر شبکه آب و فاضلاب سرخه گفت: کیفیت آب شهرستان سرخه با نصب یک دستگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *