خانه / رویدادهای 97 / اولین قطار بومگردی روستایی کشور در بیابانک سرخه راه‌اندازی می‌شود

اولین قطار بومگردی روستایی کشور در بیابانک سرخه راه‌اندازی می‌شود

فرماندار سرخه از راه اندازی اولین قطار بومگردی کشور در روستای بیابانک این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح به منظور آشنایی با جاذبه های طبیعی و گردشگری سرخه انجام می شود.

علی‌محمد مؤیدی زاده  در جلسه شورای اداری سرخه به میزبانی سالن باران این شهر ضمن بیان اینکه اولین قطار بومگردی روستایی کشور در بیابانک راه‌اندازی می‌شود، ابراز داشت: روستاگردی، کویر نوردی، شترسواری، بیابان‌گردی و دوچرخه‌سواری ازجمله برنامه‌های این تور محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه از پنج‌شنبه هفته قبل بلیت قطار بومگردی تهران بیابانک در سایت رجا به فروش گذاشته‌شده است، افزود: در نظر داریم تا با افزایش مدت این تور در آینده بتوانیم گردشگران را با مناطق دیدنی و طبیعت‌های بکر روستاهای سرخه آشنا کنیم.

سرخه مقصد گردشگری

فرماندار سرخه ضمن بیان اینکه با راه‌اندازی قطار گردشگری اقتصاد منطقه و به‌ویژه روستاها تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، ابراز داشت: بیش از یک هزار و ۵۰۰ موسسه توریستی و گردشگری در ارتباط با مجموعه رجا هستند که این ظرفیت می‌تواند ابعاد گسترده‌ای برای تبلیغات جاذبه‌های گردشگری شهرستان را فراهم کند.

مؤیدی زاده در ادامه تصریح کرد: آب تلخ و کاروانسرای لاسجرد، آبگرم افتر، مغار افتر، آرامگاه شیخ محمود مزدقانی مومن آباد و دیگر مکان‌های گردشگری می‌توانند در جذب توریست و ارتقاء کیفیت این تور تأثیر گزار باشند.

وی بابیان اینکه به دنبال تغییر سرخه از معبر به مقصد گردشگری هستیم، گفت: قطعاً ظرفیت‌های بی‌شماری برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری وجود دارد که با احصاء این فرصت‌ها و داشتن برنامه‌ریزی‌های لازم می‌توانیم ضمن افزایش گردشگران بر رونق اقتصادی و تحقق شعار سال نیز مؤثر عمل کنیم.

آب‌انبار سرخه، مسجد چهل‌ستون، حمام تاریخی بیرون دژ و خانه تاریخی حشمت لشکر ازجمله مکان‌های گردشگری سرخه محسوب می‌شوند.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

سفر به قدیمی ترین استان ایران در ایام نوروز

سمنان یکی از شهرهای قدیمی و دیدنی است که جاذبه‌های گردشگری تماشایی و سوغاتی‌های فراموش‌نشدنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *