خانه / رویدادهای 95 / برگزاری اولین همایش تخصصی روابط کار در شهرستان سرخه

برگزاری اولین همایش تخصصی روابط کار در شهرستان سرخه

همایش تخصصی روابط کار ویژه نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراجع حل اختلاف با حضور اسماعیل غنیان ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، روسای اجرایی تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستانهای تابعه و جمعی از روسای و کارشناسان حوزه روابط کار در دانشکده پیراپزشکی سرخه برگزار شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزاری این جلسه را با محوریت آموزش عنوان نمود و خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این هم اندیشی بالا بردن اطلاعات و تبادل نظر شرکت کنندگان در حوزه روابط کار و به تبع آن انتقال این اطلاعات به جامعه کارگری و کارفرمایی جهت آگاهی آنان از حقوق اولیه خود می باشد تا از ابتدای انعقاد قرارداد با کسب این آگاهی و رعایت حقوق یکدیگر مانع بروز هرگونه اختلاف در روابط کاری شوند.
وی با اشاره به تاثیر گذاری تشکیلات روابط کار درحفظ فرصت های شغلی اظهار داشت: در اولویت قرار داشتن حفظ فرصت های شغلی در برهه های مختلف، چه زمان فراوانی و چه زمان کمبود ، مبین عدم کاهش اهمیت مقوله روابط کار در شرایط مختلف می باشد.
وی اهمیت یک مرجع در رسیدگی به دعاوی در یک جامعه را از دیدگاه تخصصی به تعداد آرای صادر شده از آن مرجع دانست و گفت: بزرگترین، طولانی ترین و پرنفرترین مرجع رسیدگی در ایران ، مراجع حل اختلاف در تشکیلات روابط کار است و دلیل اهمیت آن ساختار جامعه ایست که ما با آن سرو کار داریم.
غنیان ذکاوت و آینده پژوهی را از شروط لازم جهت حضور در تشکیلات روابط کار برشمرد و افزود : واحد های مشکل دار یکی از موضوعات شاخص در روابط کار است که بایستی با شامه قوی و دید ظریف و تخصصی در روابط کار اقدام به شناسایی آنها نمود.
وی در قسمت پایانی سخنان خود به تشریح اهمیت موضوع تشکل ها در روابط کار و استفاده از این پتانسیل در جهت صیانت و حفظ حقوق مشروع جامعه کار و تولید پرداخت و خواستار جدیت بیشتر در توسعه کمی و کیفی آنها شد.
درحاشیه این همایش محمد عالی مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان سمنان اظهار داشت: در این همایش به منظور وحدت رویه،‌ هماهنگی و تعامل بیشتر بین ستاد و صف و همچنین بیان موارد به صورت تخصصی و کارشناسی در خصوص قانون کار، آئین نامه ها و دستورالعمل های روابط کار مد نظر قرار گرفت و پیشنهاد شد از این پس با برنامه ریزی منظم و مستمر حداقل هر فصل یک بار به صورت چرخشی در شهرستانها این همایش برگزار شود.
احمد بابایی رئیس اداره روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان نیز ضمن تاکید برانجام وظایف سازمانی به تشریح موضوع استقلال مراجع حل اختلاف پرداخت و نسبت به رعایت اصل بیطرفی در رسیدگی تاکید نمود.
وی با اشاره به اجرای دقیق دستورالعملها در صدور آراء افزود: آراء باید با استدلال و استنادات مربوطه صادر گردد و در دفاعیات به استنادات رای اشاره شود.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

اجرای طرح ارتقای کیفیت آب آشامیدنی سرخه

مدیر شبکه آب و فاضلاب سرخه گفت: کیفیت آب شهرستان سرخه با نصب یک دستگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *