خانه / رویدادهای 96 / پژوهش سرای دانش آموزی سرخه؛ مهجور و بی امکانات

پژوهش سرای دانش آموزی سرخه؛ مهجور و بی امکانات

مدیر پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان سرخه گفت: کمبود اعتبارات و عدم برخورداری از هیئت امنایی قوی عمده ترین مشکلات پژوهش سرای دانش آموزی سرخه است.

طاهره جمال مدیر پژوهش سرای شهرستان سرخه از برگزاری مسابقات علوم آزمایشگاهی در این پژوهش سرا خبر داد و گفت: این مسابقات در سه پایه چهارم، پنجم و ششم ابتدایی دختران و پسران انتخابی برای مسابقات استانی در روزهای نهم، دهم و یازدهم برگزار شد.

وی گفت: کیفیت و چگونگی این مسابقات در سه سطح مدارس غیرانتفاعی هیئت امنایی، مدارس دولتی داخل شهر و مدارس روستایی متفاوت بود و از هر رده سه گروه برتر انتخاب و به استان معرفی می شوند.

مدیر پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان سرخه بیان کرد: مسابقات علوم آزمایشگاهی تا کنون در سرخه برگزار شده است؛ اما در سطح استان در اسفند 96 و فروردین 97 برای نخستین بار میان دانش آموزان برگزیده شهرستانی برگزار می شود.

جمال گفت: هدف از برگزاری این مسابقات را ارتقای کیفیت سطح آموزش از تئوری به عملی و تکمیل آموخته های علمی دانش آموزان است.

وی عنوان کرد: خروجی این مسابقات برای دانش آموزان این است که این راهی است برای کشف استعدادها و راهیابی نخبگان علمی به مسابقات بزرگتری همچون خوارزمی و جابربن حیان است.

مدیر پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان سرخه اظهار کرد: در این دوره از مسابقات سه مربی با نام های وحید مونسان، صنمبر باوند و زهرا عزیزی در  کسوت دبیری علوم حضور داشتند.

وی به تاریخچه تأسیس این پژوهش سرا در سرخه اشاره کرد و گفت: این مکان در سال 1380 با رویکرد انجام کارهای آموزشی و علمی تأسیس شد و عمده فعالیت های این پژوهش سرا  شامل برنامه ریزی جهت حضور دانش آموزان در مسابقات آزمایشگاهی دوره ای، ارزشیابی مدارس، تحلیل نتایج امتحانات، رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت مراکز آموزشی است.

جمال بیان کرد: از مشکلات این پژوهش سرا با آن مواجه است نداشتن سایت اینترنتی جهت انجام تحقیقات علمی دانش آموزان که لازم است این نیاز مرتفع شود و دیگر اینکه کمبود نیروی انسانی در ساعات بعدازظهر است.

وی به عمده مشکلات پژوهشی اشاره کرد و گفت: یکی از مسائلی که پژوهشگران با آن همواره مواجه هستند؛ مسائل مالی است که در صورت حمایت می توانند امیدوارتر در راه تحقیق و علم و دانش گام بردارند و آثار و برکات آن در زمینه های مختلف شامل حال کشور و عموم مردم می شود.

مدیر پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان سرخه بیان کرد: یکی از دلایل موفقیت یک پژوهش سرا برخورداری از هیئت امنایی قوی و مقتدر است که متأسفانه ما از این حیث بی بهره هستیم و امیدواریم در این خصوص نیز چاره ای اندیشیده شود تا از این طریق مشکلات مالی و علمی پژوهش سرا مرتفع است.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

کمربند سبز سرخه با کاشت ۳۰۰۰ اصله درخت اجرا می‌شود

فرماندار سرخه بابیان اینکه طرح کمربند سبز این شهرستان در راستای زیباسازی و بهسازی فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *