خانه / رویدادهای 94 / لزوم ایجاد صنایع تبدیلی گچ در سرخه

لزوم ایجاد صنایع تبدیلی گچ در سرخه

فرماندار شهرستان سرخه خواستار ایجاد صنایع تبدیلی گچ در سرخه شد و گفت: جلوگیری از خام‌فروشی گچ باید در اولویت باشد.

کارگروه تخصصی امور اقتصادی شهرستان سرخه با حضور فرماندار شهرستان سرخه، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری سمنان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان و جمعی از مسئولان شهرستانی و استانی در سالن جلسات فرمانداری شهرستان سرخه برگزار شد.

فرماندار شهرستان سرخه در این نشست ضمن تبریک برچیده شدن تحریم‌های ظالمانه غربی، با نقل‌قول از پیام تبریک رئیس‌جمهوری که برجام به فرجام رسید، از شور و شوق و امید ایجاد شده در میان مردم پس از آغاز برچیده شدن تحریم‌ها خبر داد.

رضا کرمی همچنین خاطر نشان کرد: مسئولان ایران اسلامی در جبهه دیپلماسی نشان دادند که می‌توان از موضع قدرت و دیپلماسی به صلح و ثبات رسید.

وی افزود: شهرستان سرخه با دارا بودن ۸۰ درصد از کارخانه‌های گچ استان سمنان می‌تواند سرمایه‌گذاری ویژه در این بخش داشته باشد و با ایجاد صنایع تبدیلی گچ و سرمایه‌گذاران، از خام‌فروشی جلوگیری به عمل آورد.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سرخه، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرخه و رئیس اداره جهاد کشاورزی این شهرستان نیز به بیان گزارش عملکرد و وضع موجود ادارات پرداختند و ارتباط وضع موجود با اقتصاد و درآمدزایی برای شهرستان در حیطه وظایف سازمانی خود را تشریح کردند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان سرخه با بیان شرایط اقلیمی بسیار مناسب شهرستان سرخه بیان داشت: در شهرستان سرخه، بالای ۱۴۱ هزار مترمکعب استخر آب دایر است و حدود ۷۰۰ هکتار اراضی این شهرستان تحت آبیاری تحت‌فشار هستند.

 

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

برگزاری مراسم اولین سالگرد درگذشت مادر رئیس‌جمهور

آیین اولین سالگرد درگذشت بانو سکینه پیوندی، مادر دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان یک‌شنبه هفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *