خانه / رویدادهای 94 / اختصاص ۶ میلیارد تومان برای راه عبوری چشمه آبگرم سرخه

اختصاص ۶ میلیارد تومان برای راه عبوری چشمه آبگرم سرخه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: اعتباری بالغ ‌بر ۶ میلیارد تومان برای راه عبوری چشمه آبگرم شهرستان سرخه تخصیص داده می‌شود.

کارگروه تخصصی امور اقتصادی شهرستان سرخه با حضور فرماندار شهرستان سرخه، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری سمنان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان و جمعی از مسئولان شهرستانی و استانی در سالن جلسات فرمانداری شهرستان سرخه برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهرستان سرخه، بر لزوم جذب گردشگر به‌ویژه توسعه اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی در این شهرستان تأکید کرد.

حسین خواجه‌بیدختی گفت: در نخستین جلسه کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان سمنان، چشمه آبگرم شهرستان سرخه نیز تعیین تکلیف می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: اعتباری بالغ ‌بر ۶ میلیارد تومان برای راه عبوری چشمه آبگرم شهرستان سرخه تخصیص داده خواهد شد و سرمایه‌گذار مکلف به آماده‌سازی آن می‌شود.

بهمن اخلاقی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرخه نیز در این نشست بیان داشت: شهرستان سرخه در بحث ابنیه تاریخی و گردشگری دارای ۲۰۰ اثر تاریخی است که ۲۲ اثر آن در فهرست آثار ملی قرار گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: با تمهیدات ویژه و اجرای زیرساخت‌های لازم، از این ابنیه برای جذب گردشگر و بهبود اقتصاد شهرستان سرخه بهره خواهیم گرفت.

 

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

برگزاری مراسم اولین سالگرد درگذشت مادر رئیس‌جمهور

آیین اولین سالگرد درگذشت بانو سکینه پیوندی، مادر دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان یک‌شنبه هفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *