خانه / رویدادهای 95 / صدور سند مالکیت اراضی ملی سرخه معادل ۱۰ سال گذشته

صدور سند مالکیت اراضی ملی سرخه معادل ۱۰ سال گذشته

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه با اشاره به عزم جدی دولت تدبیر و امید برای مبارزه با زمین‌خواری، گفت: پارسال، به‌تنهایی به اندازه ۱۰ سال گذشته سند مالکیت برای اراضی ملی صادر شده است.

سرخه شناسی / انجمن رسالت قلم سرخه : «حمید همتی» با بیان این‌که صدور سند مالکیت در سال ۹۴ بیش از مجموع عملکرد صدور سند مالکیت در ۱۰ سال گذشته در این شهرستان بوده است، اظهار کرد: طی یک سال گذشته برای اخذ سند بیش از ۴۸۵هزار هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان سرخه اقدام و سند آن به‌نام دولت جمهوری اسلامی ایران اخذ شد.

همتی با اشاره به اجرای طرح کاداستر در دولت یازدهم اشاره و تصریح کرد: با اجرای طرح کاداستر از بسیاری از جعل اسناد، خرید و فروش و اشتباه در تشخیص ملی بودن یا نبودن اراضی جلوگیری می‌شود.

وی به واگذاری اراضی ملی به برخی طرح‌های تولیدی اشاره و خاطرنشان کرد: پارسال در شهرستان سرخه ۷۰ فقره واگذاری اراضی ملی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی به طرح‌های کشاورزی و مرغداری انجام شد که مساحت کلی آنها بیش از ۱۰۰هکتار بود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه از توزیع بذور مرتعی بین دامداران این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: با وجود این‌که امسال در کشور با کمبود بذر برخی گیاهان مرتعی مواجه بودیم اما ۳۰۰ کیلوگرم بذر مرتعی در شهرستان سرخه جمع‌آوری و در قالب قراردادهای جداگانه‌ای از مردم و مرتع‌داران محلی خریداری شد.

به گفته وی، همین بذور مرتعی به‌صورت رایگان در اختیار بهره‌برداران قرار گرفت تا کشت و برداشت این گیاهان دارویی و مرتعی در سطح مراتع گسترش یابد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه خاطرنشان کرد: در همین راستا طی یک سال گذشته ۲۲۴ هکتار بذر پاشی و کپه‌کاری در این شهرستان با مشارکت مردم و جوامع محلی انجام شده است.

همتی گفت: شهرستان سرخه دارای ۹۰۶هزار هکتار عرصه‌های منابع طبیعی است که ۲۵۵ هزار هکتار آن را مراتع تشکیل می‌دهد که قسمت اعظم آن مراتع قشلاقی است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سرخه هم‌چنین از اجرای پروژه ساماندهی چرای دام در مرتع و مدیریت کنترل پروانه چرای دام و حفاظت از عرصه‌های منابع‌طبیعی و آبخیزداری در سطح ۱۵۰۰ هکتار از عرصه‌های مرتعی این شهرستان خبر داد.

همتی در پایان از رسیدگی به تخلفات ۴۰ پرونده متخلفین و متصرفین اراضی ملی خبر داد و افزود: این تخلفات شامل تخلفات دام مازاد و تصرفات اراضی ملی بوده است.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

اجرای طرح ارتقای کیفیت آب آشامیدنی سرخه

مدیر شبکه آب و فاضلاب سرخه گفت: کیفیت آب شهرستان سرخه با نصب یک دستگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *