خانه / رویدادهای 94 / صنایع‌دستی استان سمنان بیش از ۲٫۵ میلیارد ریال فروش داشت

صنایع‌دستی استان سمنان بیش از ۲٫۵ میلیارد ریال فروش داشت

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان، میزان فروش صنایع‌دستی در ایام نوروز امسال را ۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال اعلام کرد.

جعفر صفاخواه اظهار کرد: در ایام نوروز امسال، ۸۶ غرفه عرضه و فروش صنایع‌دستی در نقاط مختلف استان از ۲۸ اسفندماه سال ۹۳ تا ۱۶ فروردین‌ماه امسال برپا شد که در این غرفه‌ها صنایع‌دستی استان بیش از ۲٫۵ میلیارد ریال فروش داشت.

وی گفت: بر اساس آمار موجود، این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۲۰ درصد رشد دارد.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان افزود: در ایام نوروز، هنرمندان استان با ۲۳ غرفه در سمنان، ۱۹ غرفه در شاهرود، هفت غرفه در مهدی‌شهر و شهمیرزاد، ۱۸ غرفه در سرخه، ۱۰ غرفه در دامغان، سه غرفه در گرمسار و ۶ غرفه در آرادان به عرضه و فروش صنایع‌دستی استان پرداختند.

صفاخواه با بیان اینکه بیشترین میزان فروش صنایع‌دستی در این ایام به شهرستان شاهرود با یک میلیارد ریال اختصاص دارد، افزود: در این ایام، بیش از ۲۳۴ هزار مسافر و گردشگر نوروزی از این غرفه‌ها بازدید کردند.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: سفال و سرامیک، گلیم، جاجیم، نازک‌کاری چوب، رودوزی‌های سنتی، سنگ‌های نیمه قیمتی، قلمکار، نمد، سراجی سنتی و … از جمله صنایع‌دستی بومی استان سمنان است که در این بازارچه‌ها عرضه شد.

 

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

برگزاری مراسم اولین سالگرد درگذشت مادر رئیس‌جمهور

آیین اولین سالگرد درگذشت بانو سکینه پیوندی، مادر دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان یک‌شنبه هفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *