خانه / ویژه / ویژه / نیمه پر لیوان

ویژه / نیمه پر لیوان

نیمه پُر لیوان!

نوبت به گله گذاری که می رسد همه خوب بلدیم گلایه کنیم و سرزنش نماییم اما وقت تشکر کردن و سپاسگزاری که می شود، یادمان می رود. فکر می کنیم اگر کسی کاری در حق ما انجام می دهد، وظیفه اش بوده و اگر انجام نداده شایسته ی سرزنش است. حالا این مسئله را کمی تعمیم بدهیم به شهرمان سرخه؛ چه بسا گاهی بعضی همشهریانمان را که در بخش های مختلف حضور دارند و می توانند به طور قانونی کاری برای شهر خود انجام دهند و انجام نمی دهند را ملامت می کنیم. اینجا بحث مان سر این نیست که آیا این ملامت درست است یا نه؟ آیا این انتظار درست است یا نه؟ ما اینجا قصد داریم به جای این نیمه خالی، نیمه پر لیوان را ببینیم.

۱:
یک تشکر ویژه از امام جمعه شهرمان باید داشت. که در اولین فرصت در مراسمی از خدمات مهندس اسماعیل نجار پس از اتمام مأموریت دولتی قبلی خود تقدیر کردند. اما تشکر ویژه تر را از آقای نجار داریم که در شرایطی که پیکان انتظارات برخی از همشهریان به سوی او بود، در این راه تمام تلاش خود را به کار برد. باشد تا همه ی همشهریانی که دل در گرو این خاک دارند، اگر جایی برایشان بر اساس روال قانونی ممکن بود، به اندازه خود تلاش کنند. به قول یکی از حضرات معصومین(ع): حب الوطن من الایمان

۲:
یک تشکر ویژه تر نیز به برادر هنرمند آقای حسین سنگسری بدهکاریم. شاید او هم شامل این پیکان انتقادات به سبب نوع مسئولیتش می شد. اما در ایام محرم و صفر امسال با کارگردانی پخش زنده سه مراسم عزاداری مردم سرخه حق مطلب را به خوبی ادا کرد. امروز ۹۲/۱۰/۱۳ هم که در برنامه زنده کودک صبح جمعه شبکه دوم سیما که با همکاری مرکز سمنان پخش شد با انتخاب سوال مسابقه ی پیامکی پیرامون نام شهر سرخه، این نام را در ذهن همه بچه ها و خانواده های ایرانی تداعی کرد و چه کاری بهتر از این برای ترویج و شناسایی بیشتر سرخه در عرصه [دیپلماسی] رسانه ای و عمومی می شود کرد .او در این راه تمام تلاش خود را صرف نمود، باشد تا همه ی همشهریانی که دل در گرو این خاک دارند، اگر جایی برایشان بر اساس روال قانونی ممکن بود، به اندازه خود تلاش کنند. به قول یکی از حضرات معصومین: حب الوطن من الایمان

بعدالتحریر:
ظاهراً مدتی است که با شروع سری جدید برنامه کودک و نوجوان استان سمنان تهیه کننده برنامه سری جدید برخلاف سری قبلی آقای سنگسری نیستند و شاید ارتباط دادن مستقیم برنامه کودک و نوجوان ذکر شده در این مطلب به این هنرمند عزیز اشتباه باشد.

۳:
این دوره طلایی که به بهانه ی ریاست جمهوری همشهری بزرگوار جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی برای سرخه پدید آمده است باعث وحدت بیشتر مردم و توجه بیشتر سرخه ای های مقیم در دیگر نقاط کشور و حتی جهان به زادگاه خود شده است. پس چه زیباست که در حد توان خودمان در هر عرصه که مایلیم برای شهرستان سرخه خودمان پیشقدم شویم. مثلاً دوستی پیشنهاد داد پزشکان مقیم در دیگر نقاط کشور خودشان داوطلب شوند و برای رضای خدا، هر از گاهی برای ویزیت بیماران سرخه ای به شهرستان خود بیایند. سوای همه ی مقوله ها که در دل این پیشنهاد وجود دارد، چنین حرکت هایی باعث همدلی و وحدت بیشتر مردم شهرستان سرخه می شود.
بیایید با هم نیمه ی پر لیوان نگاه کنیم.

درباره sorkhe.net

انجمن رسالت قلم سرخه یکی از فعال ترین سازمانهای مردم نهاد در بیش از یک دهه اخیر می باشد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید

ویژه / سونامی کویر در راه است

سونامی کویر در راه است چند سالی است عده ای در ناز ونعمت در خوابند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *